Baner eko soft 2023 bdo

Wniosek aktualizacyjny w BDO

Założony przez eNeN 21 styczeń 2020 o 14:09

Gość

12 maj 2021 o 10:14

napisał:

Witam, przy zmianie nazwy firmy we wniosku aktualizacyjnym i rozpatrzeniu wniosku przez urząd nazwa firmy zmieniła się automatycznie na wszystkich dokumentach od początku działania w BDO a nie od faktycznego momentu zmiany nazwy firmy... czy da się coś z tym zrobić?



Nie, nic się z tym nie zrobi. Twórcy BDO nie przewidzieli tego lub świadomie tak zrobili.  NIP i numer rejestrowy jest ten sam, więc inna nazwa nigdzie nie powinna stanowić problemu, może poza potrzebą ewentualnego wyjaśnienia.
F4odpowiedz

Gość

19 maj 2021 o 14:04

Witam, 

Mam następujący problem, jestem użytkownikiem głównym i działam na zasadzie pełnomocnictwa. Po ślubie zmieniłam nazwisko, profil zaufany jest na nowe nazwisko, konto ze starym nazwiskiem zostało usunięte. Na nowo próbowano dodać mnie jako użytkownika głównego, loguje się profilem zaufanym i w systemie BDO nadal tworzy mnie jako użytkownika ze starym nazwiskiem, pomimo, że wszędzie mam zaktualizowane nazwisko. Czy ktoś z Państwa miał podobny problem? Co może być tego przyczyną?

F4odpowiedz

Gość

20 maj 2021 o 12:26

napisał:

Witam, 

Mam następujący problem, jestem użytkownikiem głównym i działam na zasadzie pełnomocnictwa. Po ślubie zmieniłam nazwisko, profil zaufany jest na nowe nazwisko, konto ze starym nazwiskiem zostało usunięte. Na nowo próbowano dodać mnie jako użytkownika głównego, loguje się profilem zaufanym i w systemie BDO nadal tworzy mnie jako użytkownika ze starym nazwiskiem, pomimo, że wszędzie mam zaktualizowane nazwisko. Czy ktoś z Państwa miał podobny problem? Co może być tego przyczyną?



Przyznam, że z takim problemem się nie spotkałam. Proponuje napisać do pomocy technicznej BDO.

F4odpowiedz

Gość

25 maj 2021 o 09:14

Witam, czy ktoś orientuje się, ile trwa rozpatrzenie wniosku aktualizacyjnego w UM Województwa Mazowieckiego?

F4odpowiedz

Gość

25 maj 2021 o 09:51

napisał:


napisał:


Witam, 

Mam następujący problem, jestem użytkownikiem głównym i działam na zasadzie pełnomocnictwa. Po ślubie zmieniłam nazwisko, profil zaufany jest na nowe nazwisko, konto ze starym nazwiskiem zostało usunięte. Na nowo próbowano dodać mnie jako użytkownika głównego, loguje się profilem zaufanym i w systemie BDO nadal tworzy mnie jako użytkownika ze starym nazwiskiem, pomimo, że wszędzie mam zaktualizowane nazwisko. Czy ktoś z Państwa miał podobny problem? Co może być tego przyczyną?





Mam ten sam problem i od lipca 2020 proszę się działu technicznego BDO o zmianę nazwiska...Dodam, że składam sprawozdania komunalne, gdzie pełnomocnictwo jest na nowe nazwisko, a w BDO stare. Niektóre gminy tego nie rozumieją i żądają ode mnie nawet aktu ślubu!





F4odpowiedz

Gość

25 maj 2021 o 10:08

napisał:


napisał:


Witam,

Mam następujący problem, jestem użytkownikiem głównym i działam na zasadzie pełnomocnictwa. Po ślubie zmieniłam nazwisko, profil zaufany jest na nowe nazwisko, konto ze starym nazwiskiem zostało usunięte. Na nowo próbowano dodać mnie jako użytkownika głównego, loguje się profilem zaufanym i w systemie BDO nadal tworzy mnie jako użytkownika ze starym nazwiskiem, pomimo, że wszędzie mam zaktualizowane nazwisko. Czy ktoś z Państwa miał podobny problem? Co może być tego przyczyną?





Przyznam, że z takim problemem się nie spotkałam. Proponuje napisać do pomocy technicznej BDO.



Pomoc techniczna BDO czy infolinia BDO to fikcja. Nikt tam nie potrafi odpowiedzieć na takie pytania. Od 6 miesięcy w BDO pracuję na panieńskim nazwisku. Sprawozdania składałam z pełnomocnictwem udzielonym jeszcze wcześniej na panieńskie nazwisko, bo przecież byłaby niezgodność. Kilka razy pisałam w tej kwestii zapytanie. Ostatnia odpowiedź z 07.05.2021 r. brzmi:

Szanowni Państwo,
w odpowiedzi na Państwa zgłoszenie informujemy, iż
zmiany danych należy dokonać w profilu zaufanym, przez który logują się Państwo
do systemu BDO. Mimo zmiany nazwiska w profilu zaufanym nowe nazwisko może nie
wyświetlać się prawidłowo w systemie BDO.
Jeżeli w nazwie działalności mają
Państwo wpisane nazwisko, należy również dokonać zmian poprzez złożenie wniosku
aktualizacyjnego. W załączeniu znajduje się instrukcja (dział 7) dotycząca
zmiany nazwy podmiotu:
https://bdo.mos.gov.pl/wp-content/uploads/2021/01/BDO_WNI_IS-Instrukcja-do-Modulu-elektronicznych-wnioskow-wersja-1.2-.pdf

Pomimo zmiany danych w profilu zaufanym , po zalogowaniu się do systemu BDO
, może wystąpić taka sytuacja , że w systemie będą zaczytane poprzednie Państwa
dane. Na chwilę obecną nie mamy możliwości , aby je zmienić w systemie.
Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu. Wkrótce dane te powinny być
automatycznie zmienione w systemie .
Z poważaniem,
Zespół BDO




F4odpowiedz

Gość

25 maj 2021 o 10:17

napisał:


napisał:




napisał:



Witam, 

Mam następujący problem, jestem użytkownikiem głównym i działam na zasadzie pełnomocnictwa. Po ślubie zmieniłam nazwisko, profil zaufany jest na nowe nazwisko, konto ze starym nazwiskiem zostało usunięte. Na nowo próbowano dodać mnie jako użytkownika głównego, loguje się profilem zaufanym i w systemie BDO nadal tworzy mnie jako użytkownika ze starym nazwiskiem, pomimo, że wszędzie mam zaktualizowane nazwisko. Czy ktoś z Państwa miał podobny problem? Co może być tego przyczyną?







Mam ten sam problem i od lipca 2020 proszę się działu technicznego BDO o zmianę nazwiska...Dodam, że składam sprawozdania komunalne, gdzie pełnomocnictwo jest na nowe nazwisko, a w BDO stare. Niektóre gminy tego nie rozumieją i żądają ode mnie nawet aktu ślubu!






U mnie ten sam problem zgłaszałam na czacie BDO i powiedzieli, że pracują nad opcją zmiany nazwiska użytkownika głównego, więc być może niedługo będzie opcja edycji. 



F4odpowiedz

Tola

27 maj 2021 o 11:31

Proszę o wyjaśnienie
czy jeżeli firma uzyskała certyfikat ISO 14001 oraz 9001 w zakresie "segregacji i przetwarzania odpadów" to należy złożyć wniosek aktualizacyjny w BDO?
Czy o taki rodzaj systemu jakości lub zarządzania środowiskowego chodzi w BDO?
Jeżeli tak, to gdzie tą informację umieścić w odpowiednim dziale np: ZSEIE, OPAKOWANIA, czy w informacjach szczegółowych miejsca prowadzenia działalności "INFORMACJE O WDROŻONYM SYSTEMIE JAKOŚCI, SYSTEMIE ZARZĄDZANIA ŚRODOWISKOWEGO ALBO O ICH BRAKU" ?

F4odpowiedz

Gość

28 maj 2021 o 09:10

Witam, 
Muszę przesłać wniosek aktualizacyjny do UM w celu zaktualizowania danych z nowej decyzji (dodatkowa lokalizacja etc.) ktoś wie ile czasu to zajmuje UM, żeby można było korzystać z nowego miejsca?

F4odpowiedz

Gość

31 maj 2021 o 09:52

napisał:

Witam, czy ktoś orientuje się, ile trwa rozpatrzenie wniosku aktualizacyjnego w UM Województwa Mazowieckiego?




F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter