Baner eko soft 2023 bdo

Wniosek aktualizacyjny w BDO

Założony przez eNeN 21 styczeń 2020 o 14:09

Gość

02 luty 2022 o 10:38

MAM PYTANIE, FIRMA ZMIENIŁA NAZWĘ W ZWIĄZKU Z PRZEKSZTAŁCENIEM W INNĄ FORMĘ PRAWNĄ. WNIOSEK AKTUALIZACYJNY JEST ZŁOŻONY, CAŁY CZAS JEST ROZPATRYWANY. TRZEBA JUŻ PRZEKAZAĆ ODPADY DO UTYLIZACJI I TUTAJ PYTANIE, CZY WYSTAWIONE KPO MOŻE BYĆ JESZCZE STARĄ NAZWĄ FIRMY?. NIE BĘDZIE Z TEGO TYTUŁU JAKIŚ PROBLEMÓW?.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

02 luty 2022 o 14:43

napisał:

MAM PYTANIE, FIRMA ZMIENIŁA NAZWĘ W ZWIĄZKU Z PRZEKSZTAŁCENIEM W INNĄ FORMĘ PRAWNĄ. WNIOSEK AKTUALIZACYJNY JEST ZŁOŻONY, CAŁY CZAS JEST ROZPATRYWANY. TRZEBA JUŻ PRZEKAZAĆ ODPADY DO UTYLIZACJI I TUTAJ PYTANIE, CZY WYSTAWIONE KPO MOŻE BYĆ JESZCZE STARĄ NAZWĄ FIRMY?. NIE BĘDZIE Z TEGO TYTUŁU JAKIŚ PROBLEMÓW?.


Warto zadzwonić w tej sprawie do urzędu i pogonić :-) . Dużo firm oddaje odpady pod starą nazwą.

F4odpowiedz

Gość

03 luty 2022 o 13:11

napisał:

MAM PYTANIE, FIRMA ZMIENIŁA NAZWĘ W ZWIĄZKU Z PRZEKSZTAŁCENIEM W INNĄ FORMĘ PRAWNĄ. WNIOSEK AKTUALIZACYJNY JEST ZŁOŻONY, CAŁY CZAS JEST ROZPATRYWANY. TRZEBA JUŻ PRZEKAZAĆ ODPADY DO UTYLIZACJI I TUTAJ PYTANIE, CZY WYSTAWIONE KPO MOŻE BYĆ JESZCZE STARĄ NAZWĄ FIRMY?. NIE BĘDZIE Z TEGO TYTUŁU JAKIŚ PROBLEMÓW?.



Odpady powinien przekazać ich posiadacz, posiadaczem odpadów jest nowa firma powstała w wyniku przekształcenia poprzedniej, poprzednia spółka jak rozumiem już nie istnieje - więc teoretycznie nie powinna przekazywać odpadów. W przypadku przekazania odpadów przez poprzednią spółkę trudno przewidzieć czy organ kontrolujący przyjmie tłumaczenie o braku aktualizacji w BDO, zawsze można poczekać z przekazaniem odpadów do aktualizacji danych w BDO.
F4odpowiedz

Gość

28 luty 2022 o 14:30

Witam,
Jak usnąć Wersje Roboczą Korekty Wniosku Aktualizacyjnego?

F4odpowiedz

Gość

01 marzec 2022 o 08:45

Witam,
W sprawozdawczości jako wytwórca odpadów czy powinnam złożyć zerowe sprawozdanie za 2021r. ? gdzie jest opcja zaznaczenia, że jest to zerowe sprawozdanie ? nie mogę tego znaleźć. 
W poprzednich latach z tego co pamiętam był obowiązek złożenia zerowego bdo a jak jest teraz ?
Dziękuję. 

F4odpowiedz

Gość

01 marzec 2022 o 17:26

napisał:

Witam,
W sprawozdawczości jako wytwórca odpadów czy powinnam złożyć zerowe sprawozdanie za 2021r. ? gdzie jest opcja zaznaczenia, że jest to zerowe sprawozdanie ? nie mogę tego znaleźć. 
W poprzednich latach z tego co pamiętam był obowiązek złożenia zerowego bdo a jak jest teraz ?
Dziękuję. 


Nie ma i nie było takiego obowiązku - składania  sprawozdania "zerowego". Nie ma możliwości  zaznaczenie że to sprawozdanie  zerowe.  Można dołączyć oświadczenie o nie wytworzeniu odpadów 

F4odpowiedz

Gość

04 marzec 2022 o 12:31

Posiadamy pozwolenie na wytwarzanie odpadów (wpis w dziale XI), jednak wytwarzamy również odpady nie ujęte w pozwoleniu tj. odpady poza instalacją takie jak: tonery, zużyte urządzenia (drukarki), baterie itd. Czy w związku z tym musimy dokonać aktualizacji wpisu do BDO i uzupełnić dział XII o kody dla tonerów, drukarek itd.? Co w przypadku, gdy jednorazowo np. oddamy zużyte opony z samochodów służbowych? Też wtedy musimy zaktualizować wpis?

F4odpowiedz

Gość

04 marzec 2022 o 17:11

napisał:

Posiadamy pozwolenie na wytwarzanie odpadów (wpis w dziale XI), jednak wytwarzamy również odpady nie ujęte w pozwoleniu tj. odpady poza instalacją takie jak: tonery, zużyte urządzenia (drukarki), baterie itd. Czy w związku z tym musimy dokonać aktualizacji wpisu do BDO i uzupełnić dział XII o kody dla tonerów, drukarek itd.? Co w przypadku, gdy jednorazowo np. oddamy zużyte opony z samochodów służbowych? Też wtedy musimy zaktualizować wpis?


Tak należy  złożyć wniosek aktualizacyjny 

F4odpowiedz

Gość

16 marzec 2022 o 09:43

Witam, we wrześniu 2021 roku wytworzyłam odpad o kodzie 170101. Została wystawiona KPO i w 2022 złożono sprawozdanie do BDO. Niestety nie złożyłam wniosku aktualizującego dział XII dotyczący wytworzenia "nowego" odpadu. Czy z tego tytułu grożą jakieś sankcje? Czy termin 30 dni od wystąpienia zmiany dotyczy także zmian w rodzaju wytworzonych odpadów?

F4odpowiedz

Gość

08 kwiecień 2022 o 12:57

napisał:

Witam, we wrześniu 2021 roku wytworzyłam odpad o kodzie 170101. Została wystawiona KPO i w 2022 złożono sprawozdanie do BDO. Niestety nie złożyłam wniosku aktualizującego dział XII dotyczący wytworzenia "nowego" odpadu. Czy z tego tytułu grożą jakieś sankcje? Czy termin 30 dni od wystąpienia zmiany dotyczy także zmian w rodzaju wytworzonych odpadów?


Podłączę się pod pytanie :)

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter