Baner eko soft 2023 bdo

Wniosek aktualizacyjny w BDO

Założony przez eNeN 21 styczeń 2020 o 14:09

Gość

02 kwiecień 2021 o 09:55

A jeśli miałam pozwolenie na wytwarzanie, które wygasło w zeszłym roku powinnam dokonac aktualizacji działu XI? Usunąc to pozwolenie? , bo generalnie to są tam daty obowiązywania ale z drugiej strony nie podlegam już wpisowi z Urzędu

F4odpowiedz

Gość

02 kwiecień 2021 o 10:22

napisał:


napisał:


Witam,

Od trzech miesięcy nie możemy  zmienić danych firmy w BDO. Wniosku  aktualizacyjnego  w BDO nie da się złożyć. Cały czas komunikat "istnieje wniosek nie wysłany". Pomoc techniczna nie odpowiada. Nie wiadomo do kogo pisać pisma .To wszystko wygląda na celowe blokowanie. To nie jest normalne, że ten sam system jednym pozwala na złożenie wniosku, a innym nie. 





Komunikat "wniosek niewysłany" oznacza, że dla Twojego podmiotu (firmy) jest utworzony Wniosek Roboczy (tam są dwie zakładki - robocze i złożone). Jeśli Ty nie widzisz wniosku w zakładce Robocze, to znaczy że ma go utworzony inny użytkownik (główny, albo podrzędny - nie ma znaczenia, każdy ma możliwość utworzenia wniosku). Musisz popytać u siebie w firmie i poprosić niech ludzie sprawdzą moduł Wnioski i usuną tą wersję roboczą. Wtedy będziecie mogli utworzyć nowy wniosek.

Jak masz np. kilkudziesięciu użytkowników i nie da rady się dowiedzieć, kto ma utworzony wniosek w wersji roboczej - to napisz do BDO. W tym akurat są w stanie dość szybko pomóc.






Nikt nie wysyła żadnego wniosków poza użytkownikiem głównym. Nie mam żadnych "wniosków roboczych" - pusto. Obsługujemy konto od roku, wystawiamy 5 tys. KPO, a podstawowej sprawy zmiany danych podmiotu nie idzie zrobić. Nie wiadomo do kogo to zgłosić pisemnie. To nie jest normalne.
F4odpowiedz

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

02 kwiecień 2021 o 11:01

napisał:


napisał:




napisał:



Witam,

Od trzech miesięcy nie możemy  zmienić danych firmy w BDO. Wniosku  aktualizacyjnego w BDO nie da się złożyć. Cały czas komunikat "istnieje wniosek nie wysłany". Pomoc techniczna nie odpowiada. Nie wiadomo do kogo pisać pisma .To wszystko wygląda na celowe blokowanie. To nie jest normalne, że ten sam system jednym pozwala na złożenie wniosku, a innym nie.







Komunikat "wniosek niewysłany" oznacza, że dla Twojego podmiotu (firmy) jest utworzony Wniosek Roboczy (tam są dwie zakładki - robocze i złożone). Jeśli Ty nie widzisz wniosku w zakładce Robocze, to znaczy że ma go utworzony inny użytkownik (główny, albo podrzędny - nie ma znaczenia, każdy ma możliwość utworzenia wniosku). Musisz popytać u siebie w firmie i poprosić niech ludzie sprawdzą moduł Wnioski i usuną tą wersję roboczą. Wtedy będziecie mogli utworzyć nowy wniosek.


Jak masz np. kilkudziesięciu użytkowników i nie da rady się dowiedzieć, kto ma utworzony wniosek w wersji roboczej - to napisz do BDO. W tym akurat są w stanie dość szybko pomóc.













Nikt nie wysyła żadnego wniosków poza użytkownikiem głównym. Nie mam żadnych "wniosków roboczych" - pusto. Obsługujemy konto od roku, wystawiamy 5 tys. KPO, a podstawowej sprawy zmiany danych podmiotu nie idzie zrobić. Nie wiadomo do kogo to zgłosić pisemnie. To nie jest normalne.


Może nikt nie wysyła wniosków aktualizacyjnych, ale możliwość utworzenia wniosku aktualizacyjnego ma każdy użytkownik. Mógł to zrobić dawno temu i nawet o tym nie pamiętać. Spróbuj opisać im problem przez formularz kontaktowy - https://bdo.mos.gov.pl/kontakt/  Mi kiedyś wskazali użytkownika, u którego "wisiał" wniosek roboczy.




F4odpowiedz

Gość

02 kwiecień 2021 o 13:07

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:




Witam,

Od trzech miesięcy nie możemy  zmienić danych firmy w BDO. Wniosku  aktualizacyjnego w BDO nie da się złożyć. Cały czas komunikat "istnieje wniosek nie wysłany". Pomoc techniczna nie odpowiada. Nie wiadomo do kogo pisać pisma .To wszystko wygląda na celowe blokowanie. To nie jest normalne, że ten sam system jednym pozwala na złożenie wniosku, a innym nie.









Komunikat "wniosek niewysłany" oznacza, że dla Twojego podmiotu (firmy) jest utworzony Wniosek Roboczy (tam są dwie zakładki - robocze i złożone). Jeśli Ty nie widzisz wniosku w zakładce Robocze, to znaczy że ma go utworzony inny użytkownik (główny, albo podrzędny - nie ma znaczenia, każdy ma możliwość utworzenia wniosku). Musisz popytać u siebie w firmie i poprosić niech ludzie sprawdzą moduł Wnioski i usuną tą wersję roboczą. Wtedy będziecie mogli utworzyć nowy wniosek.



Jak masz np. kilkudziesięciu użytkowników i nie da rady się dowiedzieć, kto ma utworzony wniosek w wersji roboczej - to napisz do BDO. W tym akurat są w stanie dość szybko pomóc.






















Nikt nie wysyła żadnego wniosków poza użytkownikiem głównym. Nie mam żadnych "wniosków roboczych" - pusto. Obsługujemy konto od roku, wystawiamy 5 tys. KPO, a podstawowej sprawy zmiany danych podmiotu nie idzie zrobić. Nie wiadomo do kogo to zgłosić pisemnie. To nie jest normalne.





Może nikt nie wysyła wniosków aktualizacyjnych, ale możliwość utworzenia wniosku aktualizacyjnego ma każdy użytkownik. Mógł to zrobić dawno temu i nawet o tym nie pamiętać. Spróbuj opisać im problem przez formularz kontaktowy - https://bdo.mos.gov.pl/kontakt/  Mi kiedyś wskazali użytkownika, u którego "wisiał" wniosek roboczy.






Dziękuję za pomoc, ale mija kolejny dzień i nic, żadnej odpowiedzi od operatora systemu. Link do zgłoszeń widzimy - jest dostępny z każdego konta. Zgłaszamy problem. Co z tego zgłaszania ? Wyglada, że jednym odpowiadają, a innym nie. 

F4odpowiedz

Gość

06 kwiecień 2021 o 14:21

nap


Zadzwoń do Urzędu Marszałkowskiego. Miałam podobny problem, okazało się że urzędnik nie ,,klepnoł" skutecznie wcześniejszego wniosku, w efekcie nie mogłam złożyć kolejnego wniosku aktualizacyjnego. Samo BDO działa dziwnie więc może i w Twoim przypadku UM rozwiąże sprawę. Jeśli nie to dla bezpieczeństwa złożyć pismo do Urzędu Marszałkowskiego opisujące sytuacje i podające prawidłowe dane- tak aby mieć tzw dupochron 

F4odpowiedz

Gość

06 kwiecień 2021 o 14:49

napisał:



Witam




nie mogę zapisać  i wysłać danych we wniosku aktualizacyjnym,mogę wprowadzić dane ale nic po za tym jakaś rada ?

pozdrawiam






Logujesz się z konta użytkownika głównego ?
Czy pojawia się jakiś komunikat?
F4odpowiedz

Gość

07 kwiecień 2021 o 07:58

Dzień dobry, 
czy każdy użytkownik główny może składać wnioski aktualizacyjne, czy należy mieć Pełnomocnictwo? 

F4odpowiedz

Gość

07 kwiecień 2021 o 12:29

napisał:

Dzień dobry,
czy każdy użytkownik główny może składać wnioski aktualizacyjne, czy należy mieć Pełnomocnictwo?



https://odpady-help.pl/porady/jak-zlozyc-wniosek-o-aktualizacje-wpisu-do-rejestru-bdo
trzeba mieć pełnomocnictwo
F4odpowiedz

Gość

07 kwiecień 2021 o 15:03

napisał:


napisał:


Dzień dobry,
czy każdy użytkownik główny może składać wnioski aktualizacyjne, czy należy mieć Pełnomocnictwo?





https://odpady-help.pl/porady/jak-zlozyc-wniosek-o-aktualizacje-wpisu-do-rejestru-bdo
trzeba mieć pełnomocnictwo



Czy jest możliwe , aby użytkownik głowny przygotował wniosek w formie roboczej, a Dyrektor firmy tylko przesłał? 

F4odpowiedz

Gość

08 kwiecień 2021 o 08:28

napisał:


napisał:




napisał:



Dzień dobry,
czy każdy użytkownik główny może składać wnioski aktualizacyjne, czy należy mieć Pełnomocnictwo?







https://odpady-help.pl/porady/jak-zlozyc-wniosek-o-aktualizacje-wpisu-do-rejestru-bdo
trzeba mieć pełnomocnictwo







Czy jest możliwe , aby użytkownik głowny przygotował wniosek w formie roboczej, a Dyrektor firmy tylko przesłał?



Myślę, że tak - jeśli oczywiście p. Dyrektor jest uprawniony do reprezentowania zakładu w tym zakresie  . W przypadku sprawozdań wersje roboczą może przygotować każdy użytkownik (niekoniecznie główny) a osoba uprawniona do reprezentowania zakładu składa sprawozdanie ze swojego konta. Pewnie podobnie wygląda to w przypadku wniosków aktyualizacyjnych. 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter