Baner eko soft 2023 bdo

Wniosek aktualizacyjny w BDO

Założony przez eNeN 21 styczeń 2020 o 14:09

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

08 kwiecień 2022 o 13:42

napisał:


napisał:


Witam, we wrześniu 2021 roku wytworzyłam odpad o kodzie 170101. Została wystawiona KPO i w 2022 złożono sprawozdanie do BDO. Niestety nie złożyłam wniosku aktualizującego dział XII dotyczący wytworzenia "nowego" odpadu. Czy z tego tytułu grożą jakieś sankcje? Czy termin 30 dni od wystąpienia zmiany dotyczy także zmian w rodzaju wytworzonych odpadów?



Podłączę się pod pytanie :)



Aktualizacja dotyczy wszystkich odpadów tych wytworzonych również.

F4odpowiedz

alaalicja

Liczba postów: 13

Od: 23.02.2022

29 kwiecień 2022 o 14:43

Mam pytanie odnośnie wniosku aktualizacyjnego - transportujący odpady.

Czy po złożeniu wniosku aktualizacyjnego w systemie BDO (dodanie kodów transportowanych odpadów), skoro nie wymagane jest już pozwolenie na transport odpadów, można rozpocząć działalność transportu tych odpadów czy należy poczekać na jakąś odpowiedź ze strony Urzędu Marszałkowskiego?


F4odpowiedz

Gość

29 kwiecień 2022 o 19:22

napisał:



Mam pytanie odnośnie wniosku aktualizacyjnego - transportujący odpady.



Czy po złożeniu wniosku aktualizacyjnego w systemie BDO (dodanie kodów transportowanych odpadów), skoro nie wymagane jest już pozwolenie na transport odpadów, można rozpocząć działalność transportu tych odpadów czy należy poczekać na jakąś odpowiedź ze strony Urzędu Marszałkowskiego?







Można  transportować z chwilą  zaktualizowania wpisu.

F4odpowiedz

Gość

13 czerwiec 2022 o 11:11

Ze względu na zlikwidowanie działalności polegającej na zbieraniu i przetwarzaniu odpadów dostaliśmy decyzję o wygaśnięciu zezwolenia właśnie na zbieranie i przetwarzanie odpadów. Niestety minęło 30 dni od otrzymania w/w decyzji i wniosek aktualizacyjny nie został jeszcze złożony. Czy z tego tytułu grożą jakieś sankcje?

F4odpowiedz

Gość

15 lipiec 2022 o 16:08

Mam pytanie odnosnie wpisów do DZIAŁU XI Rejestru BDO. Trzeba zlożyć wniosek o wpis  kodów odpadów z wydanych decyzji poddawanych wyłącznie procesom RECYKLINGU czy także kody odpadów poddawane INNYM PROCESOM niż recykling. Tabela wskazuje ze mają to być:  "informacje o stosowanym procesie RECYKLINGU oraz o kodzie, rodzaju i nazwie odpadów przyjmowanych do ODZYSKU* (gdzie gwiazdka oznacza rodzaj procesu odzysku). O co tu chodzi -  o jakikolwiek odzysk w instalacji (o jakikolwiek proces od R13 do R1). Czy jednak o same procesy recyklingu (tzw. produkcyjne, z końcowym produktem). Układ tabel wskazuje, ze chodzi o sam RECYKLING. Klienci zakładu informują nas natomiast, że nie mamy wpisanych kodów odpadu do BDO. My z kolei nie widzimy ani wytycznych, ani instrukcji co w tym BDO powinno być i kiedy zamieszczane. Proszę o pomoc. Nie radzimy sobie z tym BDO. Infolinia BDO nie udziela porad innych niż techniczne. Infolinia Urządu Marszałkowskiego nie odbiera telefonu. Instrukcje na stronie BDO to jedynie czytanki tytułów systemu. Co według Państwa należy wpisać w dziale XI Rejestru BDO - same kody do recyklingu?  Czy wszystkie kody z decyzji?

F4odpowiedz

Kinga11

Liczba postów: 76

Od: 23.06.2022

18 lipiec 2022 o 09:48

napisał:

Mam pytanie odnosnie wpisów do DZIAŁU XI Rejestru BDO. Trzeba zlożyć wniosek o wpis  kodów odpadów z wydanych decyzji poddawanych wyłącznie procesom RECYKLINGU czy także kody odpadów poddawane INNYM PROCESOM niż recykling. Tabela wskazuje ze mają to być:  "informacje o stosowanym procesie RECYKLINGU oraz o kodzie, rodzaju i nazwie odpadów przyjmowanych do ODZYSKU* (gdzie gwiazdka oznacza rodzaj procesu odzysku). O co tu chodzi -  o jakikolwiek odzysk w instalacji (o jakikolwiek proces od R13 do R1). Czy jednak o same procesy recyklingu (tzw. produkcyjne, z końcowym produktem). Układ tabel wskazuje, ze chodzi o sam RECYKLING. Klienci zakładu informują nas natomiast, że nie mamy wpisanych kodów odpadu do BDO. My z kolei nie widzimy ani wytycznych, ani instrukcji co w tym BDO powinno być i kiedy zamieszczane. Proszę o pomoc. Nie radzimy sobie z tym BDO. Infolinia BDO nie udziela porad innych niż techniczne. Infolinia Urządu Marszałkowskiego nie odbiera telefonu. Instrukcje na stronie BDO to jedynie czytanki tytułów systemu. Co według Państwa należy wpisać w dziale XI Rejestru BDO - same kody do recyklingu?  Czy wszystkie kody z decyzji?



W dziale XI są ujęte posiadane decyzje, zwykle są wymienione instalacje w zakresie przetwarzania odpadów z przyporządkowanymi procesami do instalacji i wszystkimi odpadami poddawanymi przetwarzaniu (niezależnie czy w instalacji powstaje produkt czy odpad).  
F4odpowiedz

Gość

18 lipiec 2022 o 11:25

napisał:


napisał:


Mam pytanie odnosnie wpisów do DZIAŁU XI Rejestru BDO. Trzeba zlożyć wniosek o wpis  kodów odpadów z wydanych decyzji poddawanych wyłącznie procesom RECYKLINGU czy także kody odpadów poddawane INNYM PROCESOM niż recykling. Tabela wskazuje ze mają to być:  "informacje o stosowanym procesie RECYKLINGU oraz o kodzie, rodzaju i nazwie odpadów przyjmowanych do ODZYSKU* (gdzie gwiazdka oznacza rodzaj procesu odzysku). O co tu chodzi -  o jakikolwiek odzysk w instalacji (o jakikolwiek proces od R13 do R1). Czy jednak o same procesy recyklingu (tzw. produkcyjne, z końcowym produktem). Układ tabel wskazuje, ze chodzi o sam RECYKLING. Klienci zakładu informują nas natomiast, że nie mamy wpisanych kodów odpadu do BDO. My z kolei nie widzimy ani wytycznych, ani instrukcji co w tym BDO powinno być i kiedy zamieszczane. Proszę o pomoc. Nie radzimy sobie z tym BDO. Infolinia BDO nie udziela porad innych niż techniczne. Infolinia Urządu Marszałkowskiego nie odbiera telefonu. Instrukcje na stronie BDO to jedynie czytanki tytułów systemu. Co według Państwa należy wpisać w dziale XI Rejestru BDO - same kody do recyklingu?  Czy wszystkie kody z decyzji?





W dziale XI są ujęte posiadane decyzje, zwykle są wymienione instalacje w zakresie przetwarzania odpadów z przyporządkowanymi procesami do instalacji i wszystkimi odpadami poddawanymi przetwarzaniu (niezależnie czy w instalacji powstaje produkt czy odpad).  

Dziękuję za odpowiedz. 

F4odpowiedz

A14

11 sierpień 2022 o 07:41

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie wniosku aktualizacyjnego a mianowicie mieliśmy dwie decyzje - jedna na wytwarzanie odpadów, druga na przetwarzanie - nie chcieliśmy składać wniosku o nowe pozwolenie na przetwarzanie odpadów do 5 marca 2020 r., więc ta decyzja wygasła. Czy w dziale XI to ja muszę ją usunąć? Czy dział XI jest edytowany tylko przez urząd?

Jeżeli ja muszę edytować to co mam wpisać w tej tabeli jeżeli moja decyzja dotyczy tylko wytwarzania odpadów? Powinnam wybrać "inne" i dopisać wytwarzanie odpadów?


Rodzaj instalacji lub urządzenia lub innej działalności w zakresie gospodarowania odpadami *
Spalarnia lub współspalarnia odpadów

Instalacja do kompostowania odpadów


Instalacja do fermentacji odpadów


Instalacja mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych


Instalacja mechanicnego przetwarzania odpadów


Składowisko odpadów


Zbieranie odpadów


Inne



DZIĘKUJĘ za pomoc.
F4odpowiedz

Gość

12 sierpień 2022 o 07:21

napisał:



Dzień dobry, mam pytanie odnośnie wniosku aktualizacyjnego a mianowicie mieliśmy dwie decyzje - jedna na wytwarzanie odpadów, druga na przetwarzanie - nie chcieliśmy składać wniosku o nowe pozwolenie na przetwarzanie odpadów do 5 marca 2020 r., więc ta decyzja wygasła. Czy w dziale XI to ja muszę ją usunąć? Czy dział XI jest edytowany tylko przez urząd?




Jeżeli ja muszę edytować to co mam wpisać w tej tabeli jeżeli moja decyzja dotyczy tylko wytwarzania odpadów? Powinnam wybrać "inne" i dopisać wytwarzanie odpadów?




Rodzaj instalacji lub urządzenia lub innej działalności w zakresie gospodarowania odpadami *
Spalarnia lub współspalarnia odpadów


Instalacja do kompostowania odpadów




Instalacja do fermentacji odpadów




Instalacja mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych




Instalacja mechanicnego przetwarzania odpadów




Składowisko odpadów




Zbieranie odpadów




Inne








DZIĘKUJĘ za pomoc.


Musisz złożyć wniosek aktualizacyjny poprzez BDO o skorygowanie działu XI.


F4odpowiedz

A14

12 sierpień 2022 o 08:02

napisał:


napisał:






Dzień dobry, mam pytanie odnośnie wniosku aktualizacyjnego a mianowicie mieliśmy dwie decyzje - jedna na wytwarzanie odpadów, druga na przetwarzanie - nie chcieliśmy składać wniosku o nowe pozwolenie na przetwarzanie odpadów do 5 marca 2020 r., więc ta decyzja wygasła. Czy w dziale XI to ja muszę ją usunąć? Czy dział XI jest edytowany tylko przez urząd?








Jeżeli ja muszę edytować to co mam wpisać w tej tabeli jeżeli moja decyzja dotyczy tylko wytwarzania odpadów? Powinnam wybrać "inne" i dopisać wytwarzanie odpadów?






Rodzaj instalacji lub urządzenia lub innej działalności w zakresie gospodarowania odpadami *
Spalarnia lub współspalarnia odpadów



Instalacja do kompostowania odpadów






Instalacja do fermentacji odpadów






Instalacja mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych






Instalacja mechanicnego przetwarzania odpadów






Składowisko odpadów






Zbieranie odpadów






Inne















DZIĘKUJĘ za pomoc.





Musisz złożyć wniosek aktualizacyjny poprzez BDO o skorygowanie działu XI.




Ale to ja muszę uzupełnić ten dział XI względem rzeczywistej sytuacji? Jeżeli
ja muszę edytować to co mam wpisać w tej tabeli "Rodzaj instalacji lub urządzenia lub innej działalności w zakresie gospodarowania odpadami *" jeżeli moja decyzja
dotyczy tylko wytwarzania odpadów? Powinnam wybrać "inne" i dopisać
wytwarzanie odpadów?

Dziękuję za odpowiedź.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter