Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

24 marzec 2021 o 13:13

W jakim dziale podczas sporządzania sprawozdania wójta/burmistrza/prezydenta miasta wpisuje odpady wysortowane z kodu 20 03 01 (np. 15 01 01, 15 01 02, 15 01 03 lub 19 12 12)??

F4odpowiedz

Gość

24 marzec 2021 o 13:16

Proces R12 - skierowano do pradukcji paliwa alternatywnego, rozumiem, że tego NIE BIERZEMY do recyklingu? czy zapisujemy to w jakims dziale? (jako sporządzajacy sprawodzanie wójt, burmistrz, prezydent miasta)


F4odpowiedz

Gość

24 marzec 2021 o 13:23

napisał:

W jakim dziale podczas sporządzania sprawozdania wójta/burmistrza/prezydenta miasta wpisuje odpady wysortowane z kodu 20 03 01 (np. 15 01 01, 15 01 02, 15 01 03 lub 19 12 12)??



Dział VI tabela A
F4odpowiedz

Gość

24 marzec 2021 o 13:26

napisał:


napisał:




napisał:






napisał: Czy nie powini nam przedłużyc terminu składania sprawozdania? moim zdanie powinni sprawdzić za 2019 rok a nastepnie zebysmy mieli czas na zrobienie korety i nauczyli sie jak to ma być zrobione? nikt nie wie do konca jak te działy maja byc wypelnione nikt nie potrafi dobrze zrobić tego sprawozdania zarówno podmioty jak i urzednicy..nie mowiac ze pracownicy od marszałka równiez nie potrafia podac postawowych odpowiedzi na nurtujace pytrania dot. sprawozdania  i pewnie jest tak ze jesli ktos popelnil blad w złożónym sprawozdaniu za 2019 r. to i zrobi go w 2020 r.
A my po wakacjach bedziemy miec 2 sprawozdania do poprawy i wez tu dojdz do ładu z wszystkim.. to wszystko to jakies nieporozumienie.








napisał:





Nie mam jeszcze sprawdzonego sprawozdania za 2019 rok, minęło już parę dobrych miesięcy od jego złożenia i cały czas ten sam status w systemie "Złożone". Nie mam pojęcia do kiedy właściwy Urząd Marszałkowski ma czas na to aby sprawdzić Sprawozdanie za 2019 rok i zmienić jego status?. Do właściwego UM nie mogę dodzwonić się, nikt nie odbiera tel. Domyślam się, że pewnie czekali aż złożone zostaną również Sprawozdania za 2020 rok żeby za jednym razem sprawdzić te z 2019 roku i te z 2020 roku. Jest to logiczne, bo po co robić sobie podwójną robotę, jak za jednym razem danemu podmiotowi można sprawdzić Sprawozdania z 2 lat. Czy ktoś z Państwa orientuje się co w przypadku jak sprawdzą i każą zrobić korektę do złożonego już wcześniej Sprawozdania, ile czasu ma się na jej zrobienie?. Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam.











Mam to samo, masakra














Nie trzeba  robić  błędów 
N






Co do komentarza "Nie trzeba robić błędów" odpowiem: Nie myli się ten kto nic nie robi.




dokładnie, nawet jeśli nie ma sie nikogo tej drugiej osoby kto mógl by to sprawdzic i zostaje to wszystko tylko na "jednej" głowie




F4odpowiedz

Gość

24 marzec 2021 o 14:48

Czy ktoś wie jak to wygląda z karami za nieosiągnięcie poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego użycia papieru, metali...wychodzi 47% ?? chodzi mi o sprawozdanie wójta.

F4odpowiedz

Gość

24 marzec 2021 o 15:14

Czy w sprawozdaniu wójta/burmistrza/prezydenta miasta bierzemy pod uwagę odpady ZSEE który był zebrany z objazdowej zbiórki odpadów ? Jak tak to w jakim dziale ? czy tylko info dopisać w uwagach ?Pomoże ktoś?

F4odpowiedz

Gość

24 marzec 2021 o 15:21

napisał:


napisał:


W jakim dziale podczas sporządzania sprawozdania wójta/burmistrza/prezydenta miasta wpisuje odpady wysortowane z kodu 20 03 01 (np. 15 01 01, 15 01 02, 15 01 03 lub 19 12 12)??





Dział VI tabela A



VI A to odpady zebrane od właścicieli nieruchomości (czyli pkt skupu) to napewno tam ??
F4odpowiedz

Gość

24 marzec 2021 o 15:23

napisał:

Czy ktoś wie jak to wygląda z karami za nieosiągnięcie poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego użycia papieru, metali...wychodzi 47% ?? chodzi mi o sprawozdanie wójta.



o ile sie nie myle to jest 270 zł za kazda tone poniżej wymaganego pułapu
F4odpowiedz

Gość

25 marzec 2021 o 13:14

Pytanie mam odnośnie kary za wysłanie sprawozdania podmiotu odbierającego odpady 1 lutego 2021 roku. 
Dostałam zawiadomienie o wszczęciu postępowania z powodu złożenia sprawozdania po terminie. 
Według urzędnika, który wszczął postępowanie, od kiedy jest BDO nie ma problemu z wysłaniem sprawozdania nawet w niedzielę. Nie obowiązuje już zasada, że termin upływa kolejnego dnia, który nie jest wolny od pracy. Przegapiłam jakieś zmiany? Miał ktoś podobny problem? 

F4odpowiedz

Gość

25 marzec 2021 o 14:08

napisał:

Pytanie mam odnośnie kary za wysłanie sprawozdania podmiotu odbierającego odpady 1 lutego 2021 roku.
Dostałam zawiadomienie o wszczęciu postępowania z powodu złożenia sprawozdania po terminie.
Według urzędnika, który wszczął postępowanie, od kiedy jest BDO nie ma problemu z wysłaniem sprawozdania nawet w niedzielę. Nie obowiązuje już zasada, że termin upływa kolejnego dnia, który nie jest wolny od pracy. Przegapiłam jakieś zmiany? Miał ktoś podobny problem?



"Dz.U.2020.256 t.j.

 | Akt obowiązujący
Wersja od: 12 lutego 2021 r. do: 30 czerwca 2021 r.
Art. 57.  [Sposób obliczania terminów]
§ 4. Jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy lub na sobotę, termin upływa następnego dnia, który nie jest dniem wolnym od pracy ani sobotą."

Niech ten urzędnik trochę poczyta zanim zacznie być mądrzejszy niż ustawa przewiduje. 


F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter