Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

30 marzec 2021 o 11:13

napisał:


napisał:




napisał:



Pytanie mam odnośnie kary za wysłanie sprawozdania podmiotu odbierającego odpady 1 lutego 2021 roku.
Dostałam zawiadomienie o wszczęciu postępowania z powodu złożenia sprawozdania po terminie.
Według urzędnika, który wszczął postępowanie, od kiedy jest BDO nie ma problemu z wysłaniem sprawozdania nawet w niedzielę. Nie obowiązuje już zasada, że termin upływa kolejnego dnia, który nie jest wolny od pracy. Przegapiłam jakieś zmiany? Miał ktoś podobny problem?







Dziwne ,że w ciągu 4 miesięcy się pozmieniało https://bdo.mos.gov.pl/news/komunikat-ws-terminu-skladania-sprawozdan-o-wytwarzanych-odpadach-i-o-go...

na dodatek wezwania wszelkie do korekty przychodzą na konto w BDO składającego użytkownika głównego (czasem urzędnik poinformuje mailem) z terminem 7 dni n a uzupełnienie, więc praktycznie to juz nie można iśc na urlop. 










Termin z wezwania zaczyna biec w momencie potwierdzenia odbioru wiadomości w BDO. Więc ze spokojem po urlopie taką wiadomość możesz odebrać. Zresztą - urzędy przerabiają wnioski po kilka miesięcy. Czepianie się terminów odpowiedzi na wezwanie, zakrawałoby na hipokryzję :)

F4odpowiedz

Gość

30 marzec 2021 o 11:59

Pomocy!!! Jak za 2020 r. oblicza się poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia papieru, metali, tworzyw szt. i szkła ?? Czy na starych zasadach??

F4odpowiedz

Iza

Liczba postów: 6

Od: 29.04.2019

31 marzec 2021 o 09:46

Mam pytanie odnośnie kary za niesięgnięcie wymaganych poziomów odzysku i recyklingu w odniesieniu do masy odebranych odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych.  Dostałam wyliczoną karę od Gminy. Jest jakaś możliwość odwołania się od tego? Przechodził już ktoś taką sytuację? Można coś zrobić czy trzeba płacić karę i podwyższyć opłaty za odpady?

F4odpowiedz

Gość

31 marzec 2021 o 09:54

napisał:

Pomocy!!! Jak za 2020 r. oblicza się poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia papieru, metali, tworzyw szt. i szkła ?? Czy na starych zasadach??



tak, na starych zasadach
F4odpowiedz

Gość

31 marzec 2021 o 12:42

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:




Pytanie mam odnośnie kary za wysłanie sprawozdania podmiotu odbierającego odpady 1 lutego 2021 roku.
Dostałam zawiadomienie o wszczęciu postępowania z powodu złożenia sprawozdania po terminie.
Według urzędnika, który wszczął postępowanie, od kiedy jest BDO nie ma problemu z wysłaniem sprawozdania nawet w niedzielę. Nie obowiązuje już zasada, że termin upływa kolejnego dnia, który nie jest wolny od pracy. Przegapiłam jakieś zmiany? Miał ktoś podobny problem?









Dziwne ,że w ciągu 4 miesięcy się pozmieniało https://bdo.mos.gov.pl/news/komunikat-ws-terminu-skladania-sprawozdan-o-wytwarzanych-odpadach-i-o-go...

na dodatek wezwania wszelkie do korekty przychodzą na konto w BDO składającego użytkownika głównego (czasem urzędnik poinformuje mailem) z terminem 7 dni n a uzupełnienie, więc praktycznie to juz nie można iśc na urlop.


















Termin z wezwania zaczyna biec w momencie potwierdzenia odbioru wiadomości w BDO. Więc ze spokojem po urlopie taką wiadomość możesz odebrać. Zresztą - urzędy przerabiają wnioski po kilka miesięcy. Czepianie się terminów odpowiedzi na wezwanie, zakrawałoby na hipokryzję :)



jako uzytkownik głowny pismo odebrałam bo nie wiem czego dotyczyło, wezwanie 7 dni do uzupełnienia , osoby upowaznionej nie było, a urzędnikowi nie pasowała treść pełnomocnictwa ( pobranego nawiasem mówić  z BDO)  i już musiałam w mailu wyrażać czynny żal po 7 dniach.  "W przypadku niedokonania korekty sprawozdania w wyznaczonym
terminie, uznaje się, że posiadacz odpadów nie wykonał obowiązku przekazania
sprawozdania. Zgodnie z art.180a. tej samej ustawy kto, wbrew obowiązkowi nie
przekazuje sprawozdania, podlega karze grzywny"



F4odpowiedz

Gość

31 marzec 2021 o 12:50

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:




Pytanie mam odnośnie kary za wysłanie sprawozdania podmiotu odbierającego odpady 1 lutego 2021 roku.
Dostałam zawiadomienie o wszczęciu postępowania z powodu złożenia sprawozdania po terminie.
Według urzędnika, który wszczął postępowanie, od kiedy jest BDO nie ma problemu z wysłaniem sprawozdania nawet w niedzielę. Nie obowiązuje już zasada, że termin upływa kolejnego dnia, który nie jest wolny od pracy. Przegapiłam jakieś zmiany? Miał ktoś podobny problem?









Dziwne ,że w ciągu 4 miesięcy się pozmieniało https://bdo.mos.gov.pl/news/komunikat-ws-terminu-skladania-sprawozdan-o-wytwarzanych-odpadach-i-o-go...

na dodatek wezwania wszelkie do korekty przychodzą na konto w BDO składającego użytkownika głównego (czasem urzędnik poinformuje mailem) z terminem 7 dni n a uzupełnienie, więc praktycznie to juz nie można iśc na urlop. 


















Termin z wezwania zaczyna biec w momencie potwierdzenia odbioru wiadomości w BDO. Więc ze spokojem po urlopie taką wiadomość możesz odebrać. Zresztą - urzędy przerabiają wnioski po kilka miesięcy. Czepianie się terminów odpowiedzi na wezwanie, zakrawałoby na hipokryzję :)



Dodam jeszcze że w BDO mam tylko sprawozdanie odrzucone do korekty a wezwanie przychodzi mailem , nawet bez potwierdzenia odczytania.  Jak ktoś tak jak ja jest użytkownikiem  głownym w kilkunastu podmiotach to niech już zbiera na kary milion zł za nierzetelne prowadzenie ewidencji , już nie mam siły tłumaczyć włascicielom po co kolejne opłaty , pełnomocnictwa, sprawozdania, korekty, aktualizacje ... 

F4odpowiedz

Gość

31 marzec 2021 o 12:52

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:








napisał:





Pytanie mam odnośnie kary za wysłanie sprawozdania podmiotu odbierającego odpady 1 lutego 2021 roku.
Dostałam zawiadomienie o wszczęciu postępowania z powodu złożenia sprawozdania po terminie.
Według urzędnika, który wszczął postępowanie, od kiedy jest BDO nie ma problemu z wysłaniem sprawozdania nawet w niedzielę. Nie obowiązuje już zasada, że termin upływa kolejnego dnia, który nie jest wolny od pracy. Przegapiłam jakieś zmiany? Miał ktoś podobny problem?











Dziwne ,że w ciągu 4 miesięcy się pozmieniało https://bdo.mos.gov.pl/news/komunikat-ws-terminu-skladania-sprawozdan-o-wytwarzanych-odpadach-i-o-go...

na dodatek wezwania wszelkie do korekty przychodzą na konto w BDO składającego użytkownika głównego (czasem urzędnik poinformuje mailem) z terminem 7 dni n a uzupełnienie, więc praktycznie to juz nie można iśc na urlop.




























Termin z wezwania zaczyna biec w momencie potwierdzenia odbioru wiadomości w BDO. Więc ze spokojem po urlopie taką wiadomość możesz odebrać. Zresztą - urzędy przerabiają wnioski po kilka miesięcy. Czepianie się terminów odpowiedzi na wezwanie, zakrawałoby na hipokryzję :)






jako uzytkownik głowny pismo odebrałam bo nie wiem czego dotyczyło, wezwanie 7 dni do uzupełnienia , osoby upowaznionej nie było, a urzędnikowi nie pasowała treść pełnomocnictwa ( pobranego nawiasem mówić  z BDO)  i już musiałam w mailu wyrażać czynny żal po 7 dniach.  "W przypadku niedokonania korekty sprawozdania w wyznaczonym

terminie, uznaje się, że posiadacz odpadów nie wykonał obowiązku przekazania

sprawozdania. Zgodnie z art.180a. tej samej ustawy kto, wbrew obowiązkowi nie

przekazuje sprawozdania, podlega karze grzywny"






ostatnio odebrałam jednego maila , że mam nie przysyłać jakiś xmli bo się Pani w urzędzie wyświetlaja jakieś krzaczki.... na drugi dzien telefon że na pełnomocnictwie podpisanym elektronicznie ( z podpietym podpisem) Pani chciałaby żeby było napisnae "ja niżej podpisany upoważniam...."

F4odpowiedz

Gość

01 kwiecień 2021 o 07:20

Działa Wam BDO, czy tylko ja mam jakiś problem. Nie mogę wybrać miejsca prowadzenia działalności, a na stronie BDO brak informacji o awarii...CO ROBIĆ? Zatrzymać śmieciarki na bazie czy wydrukować papierowe KPO?

F4odpowiedz

Gość

01 kwiecień 2021 o 07:41

napisał:

Działa Wam BDO, czy tylko ja mam jakiś problem. Nie mogę wybrać miejsca prowadzenia działalności, a na stronie BDO brak informacji o awarii...CO ROBIĆ? Zatrzymać śmieciarki na bazie czy wydrukować papierowe KPO?



U mnie to samo. A na stronie BDO nigdy się nie przyznają, że coś nie działa, bo przecież zawsze wszystko tam jest idealnie!
F4odpowiedz

Gość

01 kwiecień 2021 o 07:42

napisał:

Działa Wam BDO, czy tylko ja mam jakiś problem. Nie mogę wybrać miejsca prowadzenia działalności, a na stronie BDO brak informacji o awarii...CO ROBIĆ? Zatrzymać śmieciarki na bazie czy wydrukować papierowe KPO?



Spróbuj wyczyścić historie w przeglądarce + ciasteczka. U mnie po około kilku miesiącach pracy w systemie BDO bez czyszczenia historii przeglądarki też system nie chce chodzić. Dopiero po wyczyszczeniu jest wszystko OK. BDO to bardzo specyficzny system ;p
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter