Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

09 marzec 2021 o 11:30

napisał:


napisał:


czy ktoś z was składał zerowe sprawozdanie w ostatnich dniach ? jesteśmy wpisani w dziale XII ale wpis był robiony bo wszyscy kazali i teraz to sprawozdanie wychodzi nam rzeczywiście zerowe. jak to złożyć bo czytałam, że są jakieś problemy z opcjami przy zerówkach? co należy wypełnić? z góry dzięki za pomoc.  





Stanowimy jako wytwórca odpadów. w roku 2020 r. nie zebraliśmy żadnego odpadu. Stan na początek i koniec roku 2020 - zero, na początek 2021 - zero.  Pytanie, czy mam złożyć zerowe sprawozdanie, zadałam UM Woj. Śląskiego. Odpowiedź - NIE, NIE TRZEBA SKŁADAĆ ZEROWEGO SPRAWOZDANIA.



a czy ktoś z Was wie jak jest w lubelskim UM? Nie da się oczywiście dodzwonić i dopytać czy w Lublinie nakazują składać zerowe czy nie i to jest ostateczna odpowiedź każdego urzedu - skoro nie ma kart przekazania itd. to niczego się nie składa. tylko czy nie składając nie narazamy się na jakieś nieprzyjemności? oglądałam szkolenie na stronie bdo i pani powiedziała że zerowe akceptowane są TYLKO od gmin i komunalnych a od innych wytwórców teoretycznie nie i każdy UM indywidualnie musi nam odpowiedzieć czy zerowe przyjmuje czy też nie. 
F4odpowiedz

Gość Iwona 2

09 marzec 2021 o 13:10

Witam

mam pozwolenie na przetwarzanie i  wytwarzanie odpadów,  czy wypełniam dział 12 zbieranie odpadów chodzi czy mam tam wpisać ile przyjęłam odpadów w 2020r czy jak nie mam pozwolenia to tylko wypełniam ile wytworzyłam i przetworzyłam  proszę o podpowiedź pozdrawiam

F4odpowiedz

Gość

09 marzec 2021 o 13:12

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:








napisał:



nie zgadzam się z tym, żeby była jasność :) ale dostałam odpowiedź, że zbierający wypełnia dział XII i XIII, jeśli odpady zostały na magazynie. zaznaczyłam, że wg. mojej wiedzy ten dział wypełnia przetwarzający odpady, jednak konsultant był zdania, że zbierający również - czat BDO






napisał:






Witam, mam takie pytanie czy jako podmiot zbierający odpady ( skup złomu) w sprawozdaniu do Marszałka oprócz działu XII ( Informacja o zebranych odpadach) i stanu magazynu na koniec roku powinnam wypełnić dział XII ( informacja o odpadach poddanych odzyskowi). W ubiegłym roku na infolinii uzyskałam odpowiedź, ze nie, ale sprawozdanie do dnia dzisiejszego nie jest ani przyjęte ani odrzucone wiec nie wiem czy jest dobrze, może ktoś wiec coś w tym temacie.     







Podpinam się pod pytanie.  Czy może którąś z tabel w dziale XIII oprócz tabeli ze stanem magazynowym . Uwzględniał ktoś kody odpadów w kodach 150104 i 200140 w tym sprawozdaniu ? 





















Tylko dział XII, dział XIII dotyczy przetwarzania odpadów, więc nie wiem co jeszcze , ewentualnie dz. II jak jest wywóz za granicę















Niestety konsultanci BDO twierdzą inaczej.













A jak twierdzą konsultanci bdo?










Konsultant BDO twierdzi, że należy wypełnić Dział XIII tabela 7 (o magazynowanym stanie), natomiast Pracownik UM, że dział XIII dotyczy instalacji, powinien wypełnić przetwarzający odpady.

F4odpowiedz

Gość

09 marzec 2021 o 14:23

napisał:



Witam




mam pozwolenie na przetwarzanie i  wytwarzanie odpadów,  czy wypełniam dział 12 zbieranie odpadów chodzi czy mam tam wpisać ile przyjęłam odpadów w 2020r czy jak nie mam pozwolenia to tylko wypełniam ile wytworzyłam i przetworzyłam  proszę o podpowiedź pozdrawiam






Wypełniasz dział I, dział III i dział XII i dział XIII. 
F4odpowiedz

Gość

09 marzec 2021 o 18:14

napisał:



Witam




mam pozwolenie na przetwarzanie i  wytwarzanie odpadów,  czy wypełniam dział 12 zbieranie odpadów chodzi czy mam tam wpisać ile przyjęłam odpadów w 2020r czy jak nie mam pozwolenia to tylko wypełniam ile wytworzyłam i przetworzyłam  proszę o podpowiedź pozdrawiam





Dział ten dotyczy odpadów zbieranych w celu przekazania innemu podmiotowi nie dotyczy odpadów magazynowych  przed przetworzeniem 

F4odpowiedz

Gość

09 marzec 2021 o 19:20

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:








napisał:










napisał:




nie zgadzam się z tym, żeby była jasność :) ale dostałam odpowiedź, że zbierający wypełnia dział XII i XIII, jeśli odpady zostały na magazynie. zaznaczyłam, że wg. mojej wiedzy ten dział wypełnia przetwarzający odpady, jednak konsultant był zdania, że zbierający również - czat BDO







napisał:







Witam, mam takie pytanie czy jako podmiot zbierający odpady ( skup złomu) w sprawozdaniu do Marszałka oprócz działu XII ( Informacja o zebranych odpadach) i stanu magazynu na koniec roku powinnam wypełnić dział XII ( informacja o odpadach poddanych odzyskowi). W ubiegłym roku na infolinii uzyskałam odpowiedź, ze nie, ale sprawozdanie do dnia dzisiejszego nie jest ani przyjęte ani odrzucone wiec nie wiem czy jest dobrze, może ktoś wiec coś w tym temacie.     








Podpinam się pod pytanie.  Czy może którąś z tabel w dziale XIII oprócz tabeli ze stanem magazynowym . Uwzględniał ktoś kody odpadów w kodach 150104 i 200140 w tym sprawozdaniu ? 




























Tylko dział XII, dział XIII dotyczy przetwarzania odpadów, więc nie wiem co jeszcze , ewentualnie dz. II jak jest wywóz za granicę





















Niestety konsultanci BDO twierdzą inaczej.



















A jak twierdzą konsultanci bdo?






Konsultant BDO twierdzi, że należy wypełnić Dział XIII tabela 7 (o magazynowanym stanie), natomiast Pracownik UM, że dział XIII dotyczy instalacji, powinien wypełnić przetwarzający odpady.



UM we Wrocławiu twierdzi ,że dział 13 tab7 dotyczy odpadów pozostałych do przetworzenia.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

09 marzec 2021 o 19:45

napisał:


napisał:






Witam








mam pozwolenie na przetwarzanie i wytwarzanie odpadów, czy wypełniam dział 12 zbieranie odpadów chodzi czy mam tam wpisać ile przyjęłam odpadów w 2020r czy jak nie mam pozwolenia to tylko wypełniam ile wytworzyłam i przetworzyłam proszę o podpowiedź pozdrawiam













Wypełniasz dział I, dział III i dział XII i dział XIII.


Trzeba pamiętać ,że dział 12 dotyczy odpadów zebranych -
gromadzenie odpadów przed ich transportem do miejsc przetwarzania, w tym wstępne sortowanie polegające na takim sortowaniu, które nie prowadzi do zasadniczej zmiany charakteru i składu odpadów i nie powoduje zmiany klasyfikacji odpadów oraz tymczasowe magazynowanie odpadów. Jeżeli mamy odpady do przetworzenia ,to nie możemy wpisać do tego działu, bo one będą przetwarzane. Nie trzeba mieć zezwolenia na zbieranie wytworzonych przez siebie odpadów w miejscu ich wytworzenia.
F4odpowiedz

Gość

09 marzec 2021 o 22:50

Witam,
dot. sprawozdania podmiotu zbierającego odpady komunalne składanego do wójta, burmistrza prezydenta


Czy podmiot zbierający odpady komunalne (skup złomu) wypełniając dział III Informacja o sposobie zagospodarowania zebranych odpadów komunalnych wpisując kod odpadu 15 01 01 Opakowania z papieru i tektury z procesem R3 Recykling lub odzysk substancji organicznych, które nie są stosowane
jako rozpuszczalniki (w tym kompostowanie i inne biologiczne procesy
przeksztalcania)(**)
powinien wypełnić Dział V Informacja o masie odpadów komunalnych przygotowanych do ponownego użycia i poddanych recyklingowi ?

Będę wdzięczna za udzielenie odpowiedzi,











F4odpowiedz

Gość

16 marzec 2021 o 08:48

napisał:


napisał:






Witam








mam pozwolenie na przetwarzanie i  wytwarzanie odpadów,  czy wypełniam dział 12 zbieranie odpadów chodzi czy mam tam wpisać ile przyjęłam odpadów w 2020r czy jak nie mam pozwolenia to tylko wypełniam ile wytworzyłam i przetworzyłam  proszę o podpowiedź pozdrawiam













Wypełniasz dział I, dział III i dział XII i dział XIII. 


dzięki a nie dział XI wytwarzanie zamiast XII ?
F4odpowiedz

Zuza

16 marzec 2021 o 09:40

Witam,

szukam osoby która wykonałaby sprawozdanie za rok 2020. 
bardzo proszę o pomoc. 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter