Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

18 styczeń 2022 o 15:53

napisał:


napisał:


Dzień dobry.
Jak w 2022 r założyć KEO dotyczącą KPO z 2021 r.? ( uciekło mi pod koniec roku a weszła zmiana)
System w KEO z automatu nadaje datę 2022 r.
Dziekuję.



Nie ma możliwości założyć w systemie KPO za 2021 r.  Można założyć tylko za bieżący rok. Założenie papierowej również nic nie da ewentualnie dla siebie żeby zrobić wpisy i liczyć ,że nie będzie kontroli.



 Jeżeli założę KEO w 2022 to mogę wpisać tam KPO z 2021 ? Jak to zrobić, nie zaciąga KPO z 2021. A co ze sprawozdaniem za 2021.W całym 2021 zrobiliśmy tylko jedno przekazanie na KPO ,złomu. Panikuję i nie wiem co dalej.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

19 styczeń 2022 o 10:04

napisał:


napisał:




napisał:



Dzień dobry.
Jak w 2022 r założyć KEO dotyczącą KPO z 2021 r.? ( uciekło mi pod koniec roku a weszła zmiana)
System w KEO z automatu nadaje datę 2022 r.
Dziekuję.




Nie ma możliwości założyć w systemie KPO za 2021 r.  Można założyć tylko za bieżący rok. Założenie papierowej również nic nie da ewentualnie dla siebie żeby zrobić wpisy i liczyć ,że nie będzie kontroli.






 Jeżeli założę KEO w 2022 to mogę wpisać tam KPO z 2021 ? Jak to zrobić, nie zaciąga KPO z 2021. A co ze sprawozdaniem za 2021.W całym 2021 zrobiliśmy tylko jedno przekazanie na KPO ,złomu. Panikuję i nie wiem co dalej.



KPO  ,która została założona w 2021r i w tym samym  roku potwierdzona- nie można wpisać do KEO  2022r. W tej sytuacji może zrobić wersję papierową i napisać wyjaśnienie dlaczego tak się stało. Do sprawozdania wpisujemy tylko odpady zebrane, wytworzone ,przetworzone. Nie wpisujemy przekazanych odpadów. Podczas kontroli sprawdzają ewidencję. Wtedy można okazać tą w wersji papierowej i wyjaśnienie. Ale jak do tego podejdą trudno powiedzieć.

F4odpowiedz

Gość2015

19 styczeń 2022 o 13:10

napisał:


napisał:


Prosze o wyjaśnienie w jakich sytuacjach stosujemy tryb "przekazania odpadów" przy wystawianiu KPOK ?



Tryb przekazania odpadów stosujemy, gdy przekazujemy odpady z własnego placu (np. stacji przeładunkowej). Tryb odbioru jest wtedy, gdy jedziemy odebrać odpady z nieruchomości.



Witam, gdzie jest zapis o takiej interpretacji odnośnie trybu przekazania odpadów, że .... przekazujemy odpady z własnego placu
F4odpowiedz

Gość

19 styczeń 2022 o 13:58

Witam
 firma przekazuje do nas odpad male ilości ok 800 kg miesięcznie, nie mają systemu bdo, więc nie ma karty  ale w tym roku po zliczeniu wychodzi mi, że przekazali 7 MG a chyba firmy są zwolnione jeśli przekazał do 5 MG, dobrze  to rozumiem? czy bez karty to nie odpad ?

czy mogę mieć przez to jakieś problemy z powodu tej firmy ze nie spełnia wymogów a ja przyjmuje odpad, proszę o poradę

pozdrawiam

F4odpowiedz

Gość

19 styczeń 2022 o 23:00

W 2022 zarejestrowaliśmy się do BDO, Prowadzimy usługi transportowe swoim taborem,przy różnych pracach pozostało  nam trochę odpadów stalowych.
Chcemy je przekazać.Proszę mi podpowiedzieć jakie po kolei kroki muszę zrobić w BDO. Wystawić KPO, po potwierdzeniu przez odbiorcę transportu założyć KEO.,
wpisać w nią KPO ? Nie wiem czy dobrze myślę.Zapewne bardzo rzadko będziemy przekazywać jakieś odpady,nie chciałabym przez brak wprawy zrobić jakiś błąd.
Dziękuję za każdą podpowiedź.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

20 styczeń 2022 o 07:14

napisał:



W 2022 zarejestrowaliśmy się do BDO, Prowadzimy usługi transportowe swoim taborem,przy różnych pracach pozostało  nam trochę odpadów stalowych.

Chcemy je przekazać.Proszę mi podpowiedzieć jakie po kolei kroki muszę zrobić w BDO. Wystawić KPO, po potwierdzeniu przez odbiorcę transportu założyć KEO.,

wpisać w nią KPO ? Nie wiem czy dobrze myślę.Zapewne bardzo rzadko będziemy przekazywać jakieś odpady,nie chciałabym przez brak wprawy zrobić jakiś błąd.

Dziękuję za każdą podpowiedź.






Wystawić KPO i zaciągnąć na ewidencję po potwierdzeniu przez przejmującego . Na KEO wytworzyć ten odpad ,a następnie zaciągnąć jako przekazane.
F4odpowiedz

Gość

20 styczeń 2022 o 08:50

napisał:



Witam

 firma przekazuje do nas odpad male ilości ok 800 kg miesięcznie, nie mają systemu bdo, więc nie ma karty  ale w tym roku po zliczeniu wychodzi mi, że przekazali 7 MG a chyba firmy są zwolnione jeśli przekazał do 5 MG, dobrze  to rozumiem? czy bez karty to nie odpad ?




czy mogę mieć przez to jakieś problemy z powodu tej firmy ze nie spełnia wymogów a ja przyjmuje odpad, proszę o poradę




pozdrawiam






Zależy pod jakim kodem to oddają. Jest odpowiednie rozporządzenie określające ilość/kod bez KPO.
F4odpowiedz

Gość

20 styczeń 2022 o 11:45

napisał:


napisał:



nie ma kodu, ich dokumenty to kwit wagowy tylko, wiec nie powinnam tego przymocować jako odpad tylko produkt uboczny?
proszę o odpowiedź, bo już sama nie wiem



Witam


 firma przekazuje do nas odpad male ilości ok 800 kg miesięcznie, nie mają systemu bdo, więc nie ma karty  ale w tym roku po zliczeniu wychodzi mi, że przekazali 7 MG a chyba firmy są zwolnione jeśli przekazał do 5 MG, dobrze  to rozumiem? czy bez karty to nie odpad ?








czy mogę mieć przez to jakieś problemy z powodu tej firmy ze nie spełnia wymogów a ja przyjmuje odpad, proszę o poradę








pozdrawiam













Zależy pod jakim kodem to oddają. Jest odpowiednie rozporządzenie określające ilość/kod bez KPO.



F4odpowiedz

Gość

20 styczeń 2022 o 13:34

napisał:


napisał:




napisał:





nie ma kodu, ich dokumenty to kwit wagowy tylko, wiec nie powinnam tego przymocować jako odpad tylko produkt uboczny?
proszę o odpowiedź, bo już sama nie wiem




Witam



 firma przekazuje do nas odpad male ilości ok 800 kg miesięcznie, nie mają systemu bdo, więc nie ma karty ale w tym roku po zliczeniu wychodzi mi, że przekazali 7 MG a chyba firmy są zwolnione jeśli przekazał do 5 MG, dobrze to rozumiem? czy bez karty to nie odpad ?













czy mogę mieć przez to jakieś problemy z powodu tej firmy ze nie spełnia wymogów a ja przyjmuje odpad, proszę o poradę













pozdrawiam






















Zależy pod jakim kodem to oddają. Jest odpowiednie rozporządzenie określające ilość/kod bez KPO.


nie ma kodu, ich dokumenty to kwit wagowy tylko, wiec nie powinnam tego przymocować jako odpad tylko produkt uboczny? proszę o odpowiedź, bo już sama nie wiem





F4odpowiedz

Gość

20 styczeń 2022 o 14:03

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:







nie ma kodu, ich dokumenty to kwit wagowy tylko, wiec nie powinnam tego przymocować jako odpad tylko produkt uboczny?
proszę o odpowiedź, bo już sama nie wiem





Witam




 firma przekazuje do nas odpad male ilości ok 800 kg miesięcznie, nie mają systemu bdo, więc nie ma karty ale w tym roku po zliczeniu wychodzi mi, że przekazali 7 MG a chyba firmy są zwolnione jeśli przekazał do 5 MG, dobrze to rozumiem? czy bez karty to nie odpad ?



















czy mogę mieć przez to jakieś problemy z powodu tej firmy ze nie spełnia wymogów a ja przyjmuje odpad, proszę o poradę



















pozdrawiam

































Zależy pod jakim kodem to oddają. Jest odpowiednie rozporządzenie określające ilość/kod bez KPO.



nie ma kodu, ich dokumenty to kwit wagowy tylko, wiec nie powinnam tego przymocować jako odpad tylko produkt uboczny? proszę o odpowiedź, bo już sama nie wiem




No to zależy co to właściwie jest. To, że są zwolnieni to nie oznacza, że na Wz nie powinno być kodu odpadu wraz z informacją "zwolniony" bo powinien. 
Jeśli kupujesz to jako produkt to nie musi mieć KPO, zależy co dalej z tym robisz i jak to wykazujesz. 








F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter