Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

17 styczeń 2022 o 07:07

Prosze o wyjaśnienie  w jakich sytuacjach stosujemy tryb "przekazania odpadów"  przy wystawianiu KPOK ?

F4odpowiedz

Gość Iwon

17 styczeń 2022 o 13:20

Witam

proszę o poradę co zrobić mam w pozwoleniu na wytwarzanie odpadów z tworzyw sztucznych mam  70 MG a przekazałam firmom 75 MG wychodzi na to, że przekroczyła, 5 MG co mam zrobić, gdzieś to muszę zgłosić ? jaka jest za to kara?  jak wyjść z tej sytuacji ? pomocy

F4odpowiedz

Gość M-ka

17 styczeń 2022 o 13:42

Witam
Jesteśmy wytwórcą komunalnych osadów ściekowych - prowadzimy ewidencję. Czy zdarzyło się Państwu w trakcie ewidencji przekazywania odpadu, że nie wszystkie partie osadu są widoczne i nie dadzą się zaciągnąć ? lub pokazują się już wykorzystane wcześniej ? Co w takiej sytuacji, jak rozliczyć przekazanie osadu?

F4odpowiedz

Gość

17 styczeń 2022 o 14:20

napisał:

Prosze o wyjaśnienie w jakich sytuacjach stosujemy tryb "przekazania odpadów" przy wystawianiu KPOK ?


Tryb przekazania odpadów stosujemy, gdy przekazujemy odpady z własnego placu (np. stacji przeładunkowej). Tryb odbioru jest wtedy, gdy jedziemy odebrać odpady z nieruchomości.
F4odpowiedz

Gość

17 styczeń 2022 o 14:21

napisał:



Witam




proszę o poradę co zrobić mam w pozwoleniu na wytwarzanie odpadów z tworzyw sztucznych mam  70 MG a przekazałam firmom 75 MG wychodzi na to, że przekroczyła, 5 MG co mam zrobić, gdzieś to muszę zgłosić ? jaka jest za to kara?  jak wyjść z tej sytuacji ? pomocy






Witam,
Ja bym nic nie robił. Zastanowiłbym się, czy nie warto wnioskować o zmianę decyzji (zwiększenie limitu wytwarzania odpadów), tak aby sytuacja się nie powtórzyła i w tym roku. Co do kary to jedynie podczas kontroli jakieś kontroli np. WIOŚ może Pani spodziewać się kary, ale pod warunkiem, że ktoś się tego dopatrzy. Zawsze można będzie się bronić tym, że faktycznie przekroczyła Pani limit wytwarzanych odpadów w ciągu roku, ale za tym poszła zmiana decyzji, żeby sytuacja się więcej nie powtórzyła. Jak dla mnie w takim wypadku kara nie powinna być nałożona, a jedynie upomnienie. 
F4odpowiedz

Gość

17 styczeń 2022 o 14:58

napisał:


napisał:






Witam








proszę o poradę co zrobić mam w pozwoleniu na wytwarzanie odpadów z tworzyw sztucznych mam  70 MG a przekazałam firmom 75 MG wychodzi na to, że przekroczyła, 5 MG co mam zrobić, gdzieś to muszę zgłosić ? jaka jest za to kara?  jak wyjść z tej sytuacji ? pomocy













Witam,
Ja bym nic nie robił. Zastanowiłbym się, czy nie warto wnioskować o zmianę decyzji (zwiększenie limitu wytwarzania odpadów), tak aby sytuacja się nie powtórzyła i w tym roku. Co do kary to jedynie podczas kontroli jakieś kontroli np. WIOŚ może Pani spodziewać się kary, ale pod warunkiem, że ktoś się tego dopatrzy. Zawsze można będzie się bronić tym, że faktycznie przekroczyła Pani limit wytwarzanych odpadów w ciągu roku, ale za tym poszła zmiana decyzji, żeby sytuacja się więcej nie powtórzyła. Jak dla mnie w takim wypadku kara nie powinna być nałożona, a jedynie upomnienie. 

dzięki za odpowiedź, chodzi o to, że w tamtym roku zwiększyliśmy wszystkie wytworzone i przetworzone, mamy nową decyzję, to chyba w tym roku nie możemy zwiększyć czy to nic nie przeszkadza można zmienić decyzje  ?  w odpadach z tworzyw sztucznych kod 150102  zawsze się mieściliśmy, nie wiem jak to się stało, że w tym roku tak się stało, moje nie dopilnowanie,

F4odpowiedz

Gość

17 styczeń 2022 o 15:01

napisał:



Witam




proszę o poradę co zrobić mam w pozwoleniu na wytwarzanie odpadów z tworzyw sztucznych mam  70 MG a przekazałam firmom 75 MG wychodzi na to, że przekroczyła, 5 MG co mam zrobić, gdzieś to muszę zgłosić ? jaka jest za to kara?  jak wyjść z tej sytuacji ? pomocy






Przekazanie więcej niż w pozwoleniu nie musi oznaczać, że to wytworzyliśmy to w danym roku.  
Nie wiem, jaka jest sytuacja - od kiedy pozwolenie, co było w poprzednim roku.  Czy 2020 był zamknięty na 0 Mg w tym kodzie odpadu, czy coś może zostało? 
F4odpowiedz

Gość

17 styczeń 2022 o 20:29

Dzień dobry,
pracownicy wydawali odpady, których nie mieliśmy wcześniej w ewidencji z końcem grudnia. Osoba która tworzy ewidencję była w tym czasie na urlopie i po powrocie już w styczniu chciała stworzyć nową kartę ewidencji niestety tworzy się ona na rok 2022. Zadaliśmy pytanie w portalu BDO i dostaliśmy odpowiedź że po 31.12.2021r. nie ma możliwości utworzenia karty ewidencji odpadów na 2021r. i jest to zgodne z wymaganiami administratora systemu.  Co w takiej sytuacji zrobić czy grożą nam za to jakieś kary?

F4odpowiedz

Gość

18 styczeń 2022 o 06:55

Dzień dobry,

Jak wygląda sprawa odbioru odpadów budowlanych pod kodem 17 01 01 lub 17 01 07 od mieszkańców czy odbywa się to na KPOK czy na KPO?

F4odpowiedz

Gość

18 styczeń 2022 o 08:05

napisał:


napisał:






Witam








proszę o poradę co zrobić mam w pozwoleniu na wytwarzanie odpadów z tworzyw sztucznych mam  70 MG a przekazałam firmom 75 MG wychodzi na to, że przekroczyła, 5 MG co mam zrobić, gdzieś to muszę zgłosić ? jaka jest za to kara?  jak wyjść z tej sytuacji ? pomocy













Przekazanie więcej niż w pozwoleniu nie musi oznaczać, że to wytworzyliśmy to w danym roku.  
Nie wiem, jaka jest sytuacja - od kiedy pozwolenie, co było w poprzednim roku.  Czy 2020 był zamknięty na 0 Mg w tym kodzie odpadu, czy coś może zostało? 


zostało 1,125 Mg z 2020 roku i tle było podane do WIOŚ -iu jak była kontrola,  to już nie mogę zmienić tej ilości ,wiem ale mam że przekazałam do firmy 75 MG i w tym jest problem? 
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter