Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

13 styczeń 2022 o 13:39

napisał: Decyzja orzeka  "pozwolenie na wytwarzanie odpadów na terenie zakładu zlokalizowanego na działkach..." oraz "rodzaj odpadów przewidzianych do wytwarzania, z uwzględnieniem ich podstawowego składu chemicznego i właściwości oraz ilości odpadów poszczególnych rodzajów przewidzianych do wytwarzania w ciągu roku"


napisał:




napisał:



Dzień dobry, czy jeśli firma ma pozwolenie na wytwarzanie odpadów, to czy może mieć przekroczenia w wytworzeniu danego kodu odpadu w wyniku działalności poza instalacją, czy będzie to już niezgodne z decyzją?







Pozwolenie  na wytwarzanie odpadów   limituje tylko odpady  wytwarzane w związku  z eksploatacją instalacji 




Pozwolenie nie limituje tylko w związku z instalacją. Może również obowiązywać limit na wytwarzanie poza instalacją w związku z działalnością firmy. Ale jeżeli nie ma takiego zapisu w decyzji ,to nie trzeba pozwolenia na wytwarzanie poza  . Ale takie kody muszą być wpisane w dziale XII. Prowadzi się ewidencję i sporządza sprawozdanie.




F4odpowiedz

Gość

13 styczeń 2022 o 13:54

Dzień dobry.
Jak w 2022 r założyć KEO dotyczącą KPO z 2021 r.? ( uciekło mi pod koniec roku a weszła zmiana)
System w KEO z automatu nadaje datę 2022 r.
Dziekuję.

F4odpowiedz

Gość

13 styczeń 2022 o 14:31

napisał:

Dzień dobry.
Jak w 2022 r założyć KEO dotyczącą KPO z 2021 r.? ( uciekło mi pod koniec roku a weszła zmiana)
System w KEO z automatu nadaje datę 2022 r.
Dziekuję.



Nie można, bo w BDO siedzą lenie, którym się nie chce tego zrobić, choć powinni. Za to intensywnie pracują nad innymi super wymysłami.
Jedyne rozwiązanie - na KEO 2022 umieścić wpisy z 2021, nie ma żadnych ograniczeń co do daty.
F4odpowiedz

Gość

13 styczeń 2022 o 14:41

napisał:


napisał:




napisał:



Dzień dobry, czy jeśli firma ma pozwolenie na wytwarzanie odpadów, to czy może mieć przekroczenia w wytworzeniu danego kodu odpadu w wyniku działalności poza instalacją, czy będzie to już niezgodne z decyzją?







Pozwolenie  na wytwarzanie odpadów   limituje tylko odpady  wytwarzane w związku  z eksploatacją instalacji 




Pozwolenie nie limituje tylko w związku z instalacją. Może również obowiązywać limit na wytwarzanie poza instalacją w związku z działalnością firmy. Ale jeżeli nie ma takiego zapisu w decyzji ,to nie trzeba pozwolenia na wytwarzanie poza  . Ale takie kody muszą być wpisane w dziale XII. Prowadzi się ewidencję i sporządza sprawozdanie.


Pozwolenie na wytwarzanie odpadów  limituje tylko odpady z instalacji, powstające poza instalacją  powinny być odrębnie zgłoszone w dziale XII. 

F4odpowiedz

Gość

13 styczeń 2022 o 14:43

napisał:

Dzień dobry.
Jak w 2022 r założyć KEO dotyczącą KPO z 2021 r.? ( uciekło mi pod koniec roku a weszła zmiana)
System w KEO z automatu nadaje datę 2022 r.
Dziekuję.


Nie ma możliwości założyć w systemie KPO za 2021 r.  Można założyć tylko za bieżący rok. Założenie papierowej również nic nie da ewentualnie dla siebie żeby zrobić wpisy i liczyć ,że nie będzie kontroli.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 709

Od: 19.03.2017

13 styczeń 2022 o 14:44

napisał:

Dzień dobry.
Jak w 2022 r założyć KEO dotyczącą KPO z 2021 r.? ( uciekło mi pod koniec roku a weszła zmiana)
System w KEO z automatu nadaje datę 2022 r.
Dziekuję.


Nie można założyć za 2021r. tylko na 2022.

F4odpowiedz

KatarzynaL

Liczba postów: 19

Od: 27.01.2020

14 styczeń 2022 o 09:22

Witam, mam pytanie każdy zarejestrowany w systemie BDO musi składać opłatę roczną ?

F4odpowiedz

Gość

14 styczeń 2022 o 09:27

Witam jak rozwiązaliście "problem" z różnicami na ewidencji odpadów? Jako firma odbieramy odpady ważymy i często jest tak, że stoją one pod chmurką i mamy różnice na przyjęciach i wydaniach w skali roku nazbiera się tego troszeczkę. Myślicie, że stworzenie protokołu jest dobrym pomysłem ? 

F4odpowiedz

Gość

14 styczeń 2022 o 12:15

napisał:

Witam, mam pytanie każdy zarejestrowany w systemie BDO musi składać opłatę roczną ?



proponuje szukać tego typu informacji w bezpośrednio w BDO - będzie zdecydowanie szybciej,
11. Ile wynosi opłata rejestrowa/roczna? | BDO (mos.gov.pl)
F4odpowiedz

tyna25

Liczba postów: 2

Od: 29.01.2021

15 styczeń 2022 o 10:57


Przerabiamy makulaturę metodą R 3 wytwarzając masę makulaturową, która jest wykorzystywana przez nas do produkcji papieru. Czy to utrata statusu odpadu? Moje pytanie związane jest z nową KEO obowiazująca od 2022 w której jest mowa o utracie statusu odpadu.



jesteśmy recyklerem i mamy w PZ pozwolenie na przetwarzanie makulaturę metodą R 3. Żadnych wpisów o utracie statusu odpadu. Nigdy się o to nie ubiegaliśmy ponieważ masa wytworzona z makulatury zostaję u nas. Nie jest sprzedawana innym podmiotom.







F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter