Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Kon

05 styczeń 2022 o 07:51

Dzień dobry, firma wytworzyła 1 tonę odpadów wielkogabarytowych, przekazała na podstawie kpo odpady do instalacji, czy konieczne jest założenie keo oraz wygenerowania sprawozdania czy wystarczy uproszczona ewidencja

F4odpowiedz

Gość

05 styczeń 2022 o 08:36

napisał:


napisał:






Dzień dobry


Jesteśmy firmą która wytwarza kilka kodów odpadów, mam do oddania odpad (nowy) złożyłam wniosek aktualizacyjny. to teraz jak chce go przekazać to jest to odpad poza instalacja? czy w związku z eksploatacja instalacji?





Bardzo proszę o odpowiedź







To zależy czy macie instalację (urządzenie stacjonarne lub zespół takich urządzeń- których eksploatacja może powodować emisje; emisją też są odpady) i czy w związku z jej pracą powstał odpad.


Proszę o informację czy za zespół urządzeń można uznać, że na Hali nr 1 jest produkcja na linii produkcyjnej, materiał jest przewieziony na halę nr 2,dalsza część produkcji na linii produkcyjnej, gotowy materiał przewożony jest na halę nr 3 i tam jest pakowany.

Czy w takim wypadku uznajemy, że odpad przy pakowaniu powstaje jako odpad w instalacji.
Czy halę nr 3 należy uwzględnić w decyzji na wytwarzanie jako odpad powstały w instalacji?

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

05 styczeń 2022 o 10:29

napisał:

Dzień dobry, firma wytworzyła 1 tonę odpadów wielkogabarytowych, przekazała na podstawie kpo odpady do instalacji, czy konieczne jest założenie keo oraz wygenerowania sprawozdania czy wystarczy uproszczona ewidencja



uproszczoną ewidencję odpadów mogą prowadzić:
-wytwórcy odpadów niebezpiecznych, którzy w danym roku wytworzyli mniej
niż 100 kg (0,1 Mg) odpadów niebezpiecznych
- wytwórcy odpadów innych niż niebezpieczne (poza odpadami
komunalnymi), którzy w danym roku wytworzyli mniej niż 5 ton (5 Mg)
odpadów
- transportujący odpady, którzy wykonują tylko i wyłącznie usługę transportu
odpadów


Limity Dotyczą wszystkich MPD łącznie. Jeżeli nie są przekroczone ,to tylko na KPO bez KEO. Ale nie zwalnia z obowiązku sprawozdawczego, ponieważ są wytwarzane odpady.

F4odpowiedz

Gość

05 styczeń 2022 o 14:06

Czy da się zamienić KEO ze zwykłych odpadów na KEO dla odpadów komunalnych?

F4odpowiedz

Gość

09 styczeń 2022 o 21:54

napisał:


 

To jak to w końcu ?? 
Robić sprawozdanie czy nie?
Dla kodów z grupy 20 wytwórca nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji. Nikt nie bronił wystawić KPO, ale samą ewidencję i sprawozdania już pomijamy.

napisał:


Dzień dobry, firma wytworzyła 1 tonę odpadów wielkogabarytowych, przekazała na podstawie kpo odpady do instalacji, czy konieczne jest założenie keo oraz wygenerowania sprawozdania czy wystarczy uproszczona ewidencja





uproszczoną ewidencję odpadów mogą prowadzić:



-wytwórcy odpadów niebezpiecznych, którzy w danym roku wytworzyli mniej
niż 100 kg (0,1 Mg) odpadów niebezpiecznych
- wytwórcy odpadów innych niż niebezpieczne (poza odpadami
komunalnymi), którzy w danym roku wytworzyli mniej niż 5 ton (5 Mg)
odpadów
- transportujący odpady, którzy wykonują tylko i wyłącznie usługę transportu
odpadów





Limity Dotyczą wszystkich MPD łącznie. Jeżeli nie są przekroczone ,to tylko na KPO bez KEO. Ale nie zwalnia z obowiązku sprawozdawczego, ponieważ są wytwarzane odpady.








F4odpowiedz

Gość

10 styczeń 2022 o 13:01



napisał:


Dzień dobry,
Czy ktoś orientuje się jak może wyglądać sprawa połączenia JPK z BDO. Chodzi mianowicie o różne ilości na FV i innej na KPO.
Jak rozwiązać sytuację jeśli na Karcie będzie inna waga niż na FV. Czy nie będzie wówczas problemu?
 Różnica wynika z faktu, że na KPO waga potwierdzona jest z zanieczyszczeniami, a na fv do płatności bez zanieczyszczeń.



Będzie tak że będą mieli więcej argumentów do ukarania.
A samo połączenie spowoduje że będzie podwójny problem z biurokracją w firmie. 



Na KPO i fv waga ma być taka sama - info z urzędu


Ja mam pytanie do tego wątku.
Skupuję odpady metali w punkcie skupu złomu .Klientom nie zabieram procentów na zanieczyszczenia jednak odbiorca mi je zabiera . Ale umówione jest że waga przekazana w bdo jest już po odjęciu tych zanieczyszczen czyli taka sama jak na fakturze. Oczywiście dostaję kwit wagowy że owe zanieczyszczenia zostały mi pobrane. Ale przez to ja zostaję z nadwyżkami po stronie zakupu. Co z tym można wobec tego zrobić>  Proszę o podpowiedź.
F4odpowiedz

Gość

10 styczeń 2022 o 15:21

napisał:







napisał:



Dzień dobry,
Czy ktoś orientuje się jak może wyglądać sprawa połączenia JPK z BDO. Chodzi mianowicie o różne ilości na FV i innej na KPO.
Jak rozwiązać sytuację jeśli na Karcie będzie inna waga niż na FV. Czy nie będzie wówczas problemu?
 Różnica wynika z faktu, że na KPO waga potwierdzona jest z zanieczyszczeniami, a na fv do płatności bez zanieczyszczeń.




Będzie tak że będą mieli więcej argumentów do ukarania.
A samo połączenie spowoduje że będzie podwójny problem z biurokracją w firmie. 






Na KPO i fv waga ma być taka sama - info z urzędu





Ja mam pytanie do tego wątku.
Skupuję odpady metali w punkcie skupu złomu .Klientom nie zabieram procentów na zanieczyszczenia jednak odbiorca mi je zabiera . Ale umówione jest że waga przekazana w bdo jest już po odjęciu tych zanieczyszczen czyli taka sama jak na fakturze. Oczywiście dostaję kwit wagowy że owe zanieczyszczenia zostały mi pobrane. Ale przez to ja zostaję z nadwyżkami po stronie zakupu. Co z tym można wobec tego zrobić>  Proszę o podpowiedź.

A od kiedy ma być ten obowiązek? Jest jakaś data?

F4odpowiedz

Gość

10 styczeń 2022 o 22:34

napisał:


napisał:












napisał:




Dzień dobry,
Czy ktoś orientuje się jak może wyglądać sprawa połączenia JPK z BDO. Chodzi mianowicie o różne ilości na FV i innej na KPO.
Jak rozwiązać sytuację jeśli na Karcie będzie inna waga niż na FV. Czy nie będzie wówczas problemu?
 Różnica wynika z faktu, że na KPO waga potwierdzona jest z zanieczyszczeniami, a na fv do płatności bez zanieczyszczeń.





Będzie tak że będą mieli więcej argumentów do ukarania.
A samo połączenie spowoduje że będzie podwójny problem z biurokracją w firmie. 










Na KPO i fv waga ma być taka sama - info z urzędu









Ja mam pytanie do tego wątku.
Skupuję odpady metali w punkcie skupu złomu .Klientom nie zabieram procentów na zanieczyszczenia jednak odbiorca mi je zabiera . Ale umówione jest że waga przekazana w bdo jest już po odjęciu tych zanieczyszczen czyli taka sama jak na fakturze. Oczywiście dostaję kwit wagowy że owe zanieczyszczenia zostały mi pobrane. Ale przez to ja zostaję z nadwyżkami po stronie zakupu. Co z tym można wobec tego zrobić>  Proszę o podpowiedź.


A od kiedy ma być ten obowiązek? Jest jakaś data?



Odpad to nie towar. Nie ma tu dostawy towaru, a przejęcie obowiązku. Wiec jakie znaczenie ma masa tego obowiązku w fakturze. 

F4odpowiedz

Gość

10 styczeń 2022 o 23:19

napisał:

Czy da się zamienić KEO ze zwykłych odpadów na KEO dla odpadów komunalnych?



Nie, są to zupełnie różne ewidencje. Nie da się przenieść wpisów z KEO do KEOK i odwrotnie. 
F4odpowiedz

KatarzynaL

Liczba postów: 19

Od: 27.01.2020

11 styczeń 2022 o 11:31

Witam,
Jak zaewidencjonować odpad wytworzony w grudniu 2021r a przekazany w styczniu 2022r ?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter