Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

agnieszka

Liczba postów: 709

Od: 19.03.2017

01 luty 2022 o 08:18

napisał:


napisał:


Mam pytanie: w firmie zarejestrowane są 3 miejsca prowadzenia działalności - siedziba, oczyszczalnia i pszok. Natomiast odpad w postaci żużlu (kod 10 01 01) wytwarzamy w kotłowni, która ogrzewa mieszkańców w blokach i która się znajduje na innej ulicy niż te 3 miejsca. Teraz muszę dodać nowe miejsce działalności? Bo biuro mam w siedzibie, ale to nie pod tym adresem co kotłownia. Proszę o poradę, bo jestem świeżakiem w tym temacie. 





ktoś coś wie na ten temat?

To jest nowe miejsce wytwarzania odpadów,a więc nowe MPD-  Jest inny adres. Na KPO będzie adres  siedziby ,ale MPD będzie zupełnie inny(kotłownia).

F4odpowiedz

Gość

01 luty 2022 o 09:29

Witam, czy w przetwarzaniu ręcznym z odpadu w kodzie 20 03 07 może powstać odpad w jednym kodzie drewno tj. 17 02 01? Mamy ten kod w decyzji, ale czy może powstać tylko jeden kod? Np. po przyjęciu mebli? Czy musi zostać wytworzony również odpad z grupy 19? Tak samo jeśli przetworzymy odpady w kodzie 15 01 06 to możemy wytworzyć tylko odpady w kodzie 15 01 01 i 15 01 02 czy tutaj również musi powstać odpad z grupy 19?

F4odpowiedz

Gość

01 luty 2022 o 09:51

Czy przekazując oleje silnikowe przepracowane jestem wytwarzającym odpad czy wypełniam tylko zakładkę przekazujący? Olej po wymianie w maszynach. To samo z kartonem. Przywożę złom w kartonach, które później przekazuję do odpowiedniej firmy zbierającej. Jestem wytwarzającym czy tylko przekazującym?

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 709

Od: 19.03.2017

01 luty 2022 o 09:56

napisał:

Witam, czy w przetwarzaniu ręcznym z odpadu w kodzie 20 03 07 może powstać odpad w jednym kodzie drewno tj. 17 02 01? Mamy ten kod w decyzji, ale czy może powstać tylko jeden kod? Np. po przyjęciu mebli? Czy musi zostać wytworzony również odpad z grupy 19? Tak samo jeśli przetworzymy odpady w kodzie 15 01 06 to możemy wytworzyć tylko odpady w kodzie 15 01 01 i 15 01 02 czy tutaj również musi powstać odpad z grupy 19?


Wszystko zależy co jest w decyzji- co może powstać z danego przetworzenia. To nie jest tak ,że jak coś jest przetwarzane ,to musi być grupa 19. Jeżeli w decyzji nie ma kodu z tej grupy ,to na jakiej podstawie ma być wytworzone. Oczywiście ,że z przetworzenia może być wytworzony jeden/dwa  kody.  

F4odpowiedz

Gość

01 luty 2022 o 10:05

napisał:


napisał:


Witam, czy w przetwarzaniu ręcznym z odpadu w kodzie 20 03 07 może powstać odpad w jednym kodzie drewno tj. 17 02 01? Mamy ten kod w decyzji, ale czy może powstać tylko jeden kod? Np. po przyjęciu mebli? Czy musi zostać wytworzony również odpad z grupy 19? Tak samo jeśli przetworzymy odpady w kodzie 15 01 06 to możemy wytworzyć tylko odpady w kodzie 15 01 01 i 15 01 02 czy tutaj również musi powstać odpad z grupy 19?



Wszystko zależy co jest w decyzji- co może powstać z danego przetworzenia. To nie jest tak ,że jak coś jest przetwarzane ,to musi być grupa 19. Jeżeli w decyzji nie ma kodu z tej grupy ,to na jakiej podstawie ma być wytworzone. Oczywiście ,że z przetworzenia może być wytworzony jeden/dwa  kody.  



Rozumiem, ale nie ma obowiązku wytworzenia tego odpadu z grupy 19? Może to być jakikolwiek kod, który mamy w naszej decyzji na danych kod?

F4odpowiedz

Gość

01 luty 2022 o 10:18

czy z BDO da radę wyciągnąć zbiorcze zestawienie przekazanej masy odpadów (z rozróżnieniem na kody z KPO)? pierwszy raz kazali mi to zrobić, a poprzednia osoba odeszła z pracy...

czy trzeba ręcznie ze wszystkich kart to sumować?

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 709

Od: 19.03.2017

01 luty 2022 o 11:01

napisał:


napisał:




napisał:



Witam, czy w przetwarzaniu ręcznym z odpadu w kodzie 20 03 07 może powstać odpad w jednym kodzie drewno tj. 17 02 01? Mamy ten kod w decyzji, ale czy może powstać tylko jeden kod? Np. po przyjęciu mebli? Czy musi zostać wytworzony również odpad z grupy 19? Tak samo jeśli przetworzymy odpady w kodzie 15 01 06 to możemy wytworzyć tylko odpady w kodzie 15 01 01 i 15 01 02 czy tutaj również musi powstać odpad z grupy 19?




Wszystko zależy co jest w decyzji- co może powstać z danego przetworzenia. To nie jest tak ,że jak coś jest przetwarzane ,to musi być grupa 19. Jeżeli w decyzji nie ma kodu z tej grupy ,to na jakiej podstawie ma być wytworzone. Oczywiście ,że z przetworzenia może być wytworzony jeden/dwa  kody.  






Rozumiem, ale nie ma obowiązku wytworzenia tego odpadu z grupy 19? Może to być jakikolwiek kod, który mamy w naszej decyzji na danych kod?



Jeżeli posiadamy decyzję  i instalacje ,a w niej określono co z czego powstaje- tego się trzymajmy :-) Wytwarzamy odpady ,które nie wymagają pozwolenia ,ale te odpady wytwarzamy poza instalacją. Wymagają wpisu do działu XII jako wytworzone poza instalacją. Nie ma obowiązku co do grupy 19.

F4odpowiedz

Gość

01 luty 2022 o 11:36

napisał:



czy z BDO da radę wyciągnąć zbiorcze zestawienie przekazanej masy odpadów (z rozróżnieniem na kody z KPO)? pierwszy raz kazali mi to zrobić, a poprzednia osoba odeszła z pracy...




czy trzeba ręcznie ze wszystkich kart to sumować?






Należy prowadzić na bieżąco jeszcze karty ewidencji odpadów z podziałem na kody, w tedy wszystko jest wiadome, ile się wytworzyło i przekazało odpadów. 
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 709

Od: 19.03.2017

01 luty 2022 o 11:54

napisał:



czy z BDO da radę wyciągnąć zbiorcze zestawienie przekazanej masy odpadów (z rozróżnieniem na kody z KPO)? pierwszy raz kazali mi to zrobić, a poprzednia osoba odeszła z pracy...




czy trzeba ręcznie ze wszystkich kart to sumować?





Polecam filmiki instruktażowe https://bdo.mos.gov.pl/instrukcje-krok-po-kroku-system-bdo/


F4odpowiedz

Gość

01 luty 2022 o 14:33

napisał:



czy z BDO da radę wyciągnąć zbiorcze zestawienie przekazanej masy odpadów (z rozróżnieniem na kody z KPO)? pierwszy raz kazali mi to zrobić, a poprzednia osoba odeszła z pracy...




czy trzeba ręcznie ze wszystkich kart to sumować?






Da radę, ale pod warunkiem, że ewidencja była prowadzona :)
Wchodzisz w karty ewidencji, następnie karty ewidencji odpadów,  wybierasz kartę dla danego kodu (Opcje - Szczegóły) i tam są kafelki: WYTWORZONE, WYDOBYTE, PRZEJĘTE, PRZETWARZANE, PRZEKAZANE. Klikasz i pokazuje się łączna ilość  :)
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter