Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

18 sierpień 2021 o 11:06

Witam,

wystawiłam KPO  ale odbiór odpadów się nie odbył i  KPO są w systemie jako odrzucone z adnotacją  waga 0. jedyne co mogę zrobić to skorygować również wagę ale system BDO nie przyjmuje wagi 0,00000 . co mogę zrobić w tej sytuacji ? 
będę wdzięczna za informacje 

F4odpowiedz

Gość

18 sierpień 2021 o 11:37

napisał:

Witam,

wystawiłam KPO  ale odbiór odpadów się nie odbył i  KPO są w systemie jako odrzucone z adnotacją  waga 0. jedyne co mogę zrobić to skorygować również wagę ale system BDO nie przyjmuje wagi 0,00000 . co mogę zrobić w tej sytuacji ? 
będę wdzięczna za informacje 


Dzień dobry,

Skorygować kartę na taką samą wagę. Następnie karta ląduje w zakładce potwierdzenie wygenerowane. Otworzyć kartę klikając w opcje - zmiana statusu. Zjechać na sam dół KPO i kliknąć wycofaj. Podać powód wycofania np. brak odpadów


F4odpowiedz

Gość

18 sierpień 2021 o 13:33

napisał:


napisał:


Witam,

wystawiłam KPO  ale odbiór odpadów się nie odbył i  KPO są w systemie jako odrzucone z adnotacją  waga 0. jedyne co mogę zrobić to skorygować również wagę ale system BDO nie przyjmuje wagi 0,00000 . co mogę zrobić w tej sytuacji ? 
będę wdzięczna za informacje 




Dzień dobry,



Skorygować kartę na taką samą wagę. Następnie karta ląduje w zakładce potwierdzenie wygenerowane. Otworzyć kartę klikając w opcje - zmiana statusu. Zjechać na sam dół KPO i kliknąć wycofaj. Podać powód wycofania np. brak odpadów








bardzo dziękuję, udało się wycofać KPO - rozumiem ze wycofanych KPO nie uwzględniam już w sprawozdawczości ? 

F4odpowiedz

Gość

18 sierpień 2021 o 14:52

Dzień Dobry, Dostałam sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami do korekty za rok 2019 w dziale IX zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny Tabela 2 informacja o masie przetworzonego sprzętu. przetwarzamy głównie jednostki centralne i wytwarzane jest kod odpadu 16 02 16 i nie wiem, w którym miejscu to wpisać. Czy może ktoś miał taką sytuację? Z góry dziękuję za pomoc.

F4odpowiedz

Gość

18 sierpień 2021 o 17:52

napisał:

Witam,

wystawiłam KPO  ale odbiór odpadów się nie odbył i  KPO są w systemie jako odrzucone z adnotacją  waga 0. jedyne co mogę zrobić to skorygować również wagę ale system BDO nie przyjmuje wagi 0,00000 . co mogę zrobić w tej sytuacji ? 
będę wdzięczna za informacje 



Proszę skorygować bez żadnych zmian. Po przejściu tej karty do zakładki "potwierdzenie wygenerowane"- kliknąć opcje- miana statusu i na dole "wycofaj". Trzeba wtedy podać powód wycofania np. "transport nie odbył się".
F4odpowiedz

Gość

19 sierpień 2021 o 07:29

napisał:


napisał:




napisał:



Witam,

wystawiłam KPO  ale odbiór odpadów się nie odbył i  KPO są w systemie jako odrzucone z adnotacją  waga 0. jedyne co mogę zrobić to skorygować również wagę ale system BDO nie przyjmuje wagi 0,00000 . co mogę zrobić w tej sytuacji ? 
będę wdzięczna za informacje 






Dzień dobry,





Skorygować kartę na taką samą wagę. Następnie karta ląduje w zakładce potwierdzenie wygenerowane. Otworzyć kartę klikając w opcje - zmiana statusu. Zjechać na sam dół KPO i kliknąć wycofaj. Podać powód wycofania np. brak odpadów
















bardzo dziękuję, udało się wycofać KPO - rozumiem ze wycofanych KPO nie uwzględniam już w sprawozdawczości ? 



Nie uwzględnia się

F4odpowiedz

Gość

19 sierpień 2021 o 08:41

napisał:


napisał:




napisał:



Witam,

wystawiłam KPO  ale odbiór odpadów się nie odbył i  KPO są w systemie jako odrzucone z adnotacją  waga 0. jedyne co mogę zrobić to skorygować również wagę ale system BDO nie przyjmuje wagi 0,00000 . co mogę zrobić w tej sytuacji ? 
będę wdzięczna za informacje 






Dzień dobry,





Skorygować kartę na taką samą wagę. Następnie karta ląduje w zakładce potwierdzenie wygenerowane. Otworzyć kartę klikając w opcje - zmiana statusu. Zjechać na sam dół KPO i kliknąć wycofaj. Podać powód wycofania np. brak odpadów
















bardzo dziękuję, udało się wycofać KPO - rozumiem ze wycofanych KPO nie uwzględniam już w sprawozdawczości ? 



Nie, wycofanych nie uwzględnia się. 

F4odpowiedz

Gość

20 sierpień 2021 o 14:23

Witam,

Rolnik posiadający ziemię powyżej 75 hektarów z zarejestrowaną firmą usługową w BDO może odbierać przez KPO odpad z zakładu produkcyjnego?
Dodam że odpad znajduje się w rozporządzeniu dotyczącym listy rodzajów odpadów, które osoby fizyczne lub jednostki organizacyjne niebędące przedsiębiorstwami mogą poddawać odzyskowi na potrzemy własne.

F4odpowiedz

Tomasz L

20 sierpień 2021 o 16:21

Dzień dobry. Jako firma budowlana wykonywaliśmy wykopy na budowie. Urobek składowany jest w granicach placu budowy. Ze wzgl. na ulewne deszcze, problemy z ograniczonymi mocami przerobowymi firm transportowych oraz brakiem zgody Inspektora na ponowne wbudowanie materiału (zasypki) ziemia będzie wywożona z placu budowy i przekazywana firmie składującej odpady 17 05 04 dopiero po około 3 tygodniach od jej fizycznego wykopania. I teraz mam pytanie - w ewidencji jako datę wytworzenia odpadu podaję datę fizycznego wykopania czy też datę z KPO - traktując, że ziemia staje się odpadem po opuszczeniu terenu budowy?

F4odpowiedz

Gość

23 sierpień 2021 o 08:51

Witam,

mam problem z ewidencją dla odpadów komunalnych. w odpadach przekazanych nie ma juz tej możliwości zaznaczenia ze gmina zgodna z karta ewidencji odpadów komunalnych i w wyniku tego nnie mogę zaciągnąć KPOK. Też macie taki problem?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter