Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

28 lipiec 2021 o 12:53

Dzień dobry,
Wiem, że za pomocą BDO nie prowadzi się magazynu ale czy można sprawdzić stan magazynowy danego odpadu licząc: (stan początkowy) + (wytworzone) + (przyjęte) - (przetworzone) - (przekazane) = powinien wyjść stan nadzień dzisiejszy (oczywiście doliczając lub odliczając karty nie wciągnięte do ewidencji)?

Bartek

F4odpowiedz

Gość

29 lipiec 2021 o 22:09

napisał:

Dzień dobry,
Wiem, że za pomocą BDO nie prowadzi się magazynu ale czy można sprawdzić stan magazynowy danego odpadu licząc: (stan początkowy) + (wytworzone) + (przyjęte) - (przetworzone) - (przekazane) = powinien wyjść stan nadzień dzisiejszy (oczywiście doliczając lub odliczając karty nie wciągnięte do ewidencji)?

Bartek


Właśnie tak. 

F4odpowiedz

Gość

30 lipiec 2021 o 09:41

napisał:


napisał:


Dzień dobry,
Wiem, że za pomocą BDO nie prowadzi się magazynu ale czy można sprawdzić stan magazynowy danego odpadu licząc: (stan początkowy) + (wytworzone) + (przyjęte) - (przetworzone) - (przekazane) = powinien wyjść stan nadzień dzisiejszy (oczywiście doliczając lub odliczając karty nie wciągnięte do ewidencji)?

Bartek



Właśnie tak. 



Hm, o ile wytworzone to nie własne. Inaczej dublowanie.

F4odpowiedz

Gość

06 sierpień 2021 o 11:43

Dzień dobry.

Czy chcąc prowadzić odzysk metali innych niż niebezpieczne polegający na prostych pracach typu rozdzielenie dwóch różnych metali, np. oddzielenie aluminium od mosiądzu gdzie przyjęte to zostało na kodzie przykładowo 160118 a po tej czynności mam 170402 i 170401 muszę mieć pozwolenie czy jest jakiś limit do którego pozwolenie nie jest wymagane?

F4odpowiedz

Gość

06 sierpień 2021 o 21:51

napisał:

Dzień dobry.

Czy chcąc prowadzić odzysk metali innych niż niebezpieczne polegający na prostych pracach typu rozdzielenie dwóch różnych metali, np. oddzielenie aluminium od mosiądzu gdzie przyjęte to zostało na kodzie przykładowo 160118 a po tej czynności mam 170402 i 170401 muszę mieć pozwolenie czy jest jakiś limit do którego pozwolenie nie jest wymagane?


No limit. Zezwolenie wymagane.

F4odpowiedz

Gość

09 sierpień 2021 o 08:17

Piszę z takim zapytaniem, nasza firma ma decyzję na zbieranie,
mamy też wpisy do działalności regulowanej jeśli chodzi o
odbiory odpadów komunalnych. Od tego miesiąca ma zostać
wprowadzona możliwość zaciągania zwykłych KPO do kart ewidencji
odpadów komunalnych w rubryce przekazane, dotychczas można było
zaciągać tylko przekazane odpady na KPOK dlatego też odpady
przekazywaliśmy również na KPOK.


Jako, że BDO będzie nam dawało taką możliwość to przekazując
odpady komunalne przyjęte na KPOK do innego podmiotu mamy
przekazywać te odpady już na KPO czy dalej na KPOK?


W interpretacji Ministerstwa Klimatu i Środowiska z tego roku,
odpady przyjęte na KPOK powinno się przekazywać na KPO jednak
jak dotąd nie było takiej możliwości wykazania tego w ewidencji
w BDO, a interpretacja dotyczyła Pszoków, a jak to się ma do
firm, które odpady zbierają i same przywożą je do siebie a potem
sami je wywożą? 

F4odpowiedz

Gość

09 sierpień 2021 o 10:36

napisał:


napisał:




napisał: jak oddajecie- to musicie, 


jak wam wymieniają ten olej- to nie



Dzień dobry
Czy jeśli firma przywozi nam olej do maszyn, a my oddajemy im stary przepracowany to musimy dać im także kartę przekazania odpadu? Czy to jest na zasadzie stary za nowy?







Trzeba wystawic kpo







A co w przypadku, gdy firmy odbierającej olej nie ma w bdo?



F4odpowiedz

Gość

09 sierpień 2021 o 10:38

napisał:



Dzień dobry

Mamy do oddania sprzęt elektroniczny, chcielibyśmy oddać go na konkursy dla dzieci

Czy mogę oddać go na podstawie protokołu przekazania sprzętu ?

a w bdo zaznaczyć że przekazane osobie fizycznej?

Proszę o pomoc





jeżeli oddajecie sprzęt to nie musi być karty
karta tylko na odpady

F4odpowiedz

Użytkownik usunięty przez Administratora

10 sierpień 2021 o 12:30

Witajcie,

jak zapewne wiecie, w dniu wczorajszym został zaktualizowany rejestr BDO o pewne (nie)funkcjonalności. Jedna z nich to m. in. konieczność wprowadzenia daty przetworzenia we wpisie w zakładce KEO-Przetwarzane. Zostało dodane pole "Data przetworzenia" jako obowiązkowe do wpisu.
Dotychczas podczas wpisu KEO-przetwarzane, w zestawieniu zbiorczym widniała
informacja dotycząca daty dokonania wpisu. Często jest tak, że wpis nie jest
dokonywany natychmiast po dokonaniu przetworzenia odpadów, ale nieraz z
kilkudniową zwłoką. Obecnie po aktualizacji widzę, że wszystkie daty oznaczone
poprzednio jako "Data dokonania wpisu" zostały zamienione na
"Data przetworzenia", co nie jest prawdą. Jak sobie z tym radzicie? Czy macie zamiar poprawiać wszystkie dotychczasowe wpisy na właściwą datę przetworzenia (oczywiście przy założeniu, że wpisów dokonywaliście później niż miało miejsce przetworzenie)?


F4odpowiedz

Gość

10 sierpień 2021 o 12:40

napisał:

Witajcie,

jak zapewne wiecie, w dniu wczorajszym został zaktualizowany rejestr BDO o pewne (nie)funkcjonalności. Jedna z nich to m. in. konieczność wprowadzenia daty przetworzenia we wpisie w zakładce KEO-Przetwarzane. Zostało dodane pole "Data przetworzenia" jako obowiązkowe do wpisu.

Dotychczas podczas wpisu KEO-przetwarzane, w zestawieniu zbiorczym widniała

informacja dotycząca daty dokonania wpisu. Często jest tak, że wpis nie jest

dokonywany natychmiast po dokonaniu przetworzenia odpadów, ale nieraz z

kilkudniową zwłoką. Obecnie po aktualizacji widzę, że wszystkie daty oznaczone

poprzednio jako "Data dokonania wpisu" zostały zamienione na

"Data przetworzenia", co nie jest prawdą. Jak sobie z tym radzicie? Czy macie zamiar poprawiać wszystkie dotychczasowe wpisy na właściwą datę przetworzenia (oczywiście przy założeniu, że wpisów dokonywaliście później niż miało miejsce przetworzenie)?



Ja będę to poprawiać, mam około 30 kart, więc to jeszcze nie taki duży problem. 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter