Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

20 lipiec 2021 o 08:38

napisał:

 


napisał:

 
Pod jakim kodem przekazać odpad po workach big bag? Czy to jest 020104?





 

 

Z góry dziękuję za odpowiedz





 


 

To odpad z grupy 20 komunalny, więc na KPOK w trybie przekazania.

 

 

 

 

Niekoniecznie. Zależy czy odpady jest  z firm, z produkcji czy po pakowaniu/ rozpakowaniu, wówczas grupa 15

 

F4odpowiedz

Gość

21 lipiec 2021 o 12:05

Dzień dobry
Czy firma może oddać osobie fizycznej  akumulator ołowiowy?

F4odpowiedz

Gość

21 lipiec 2021 o 12:40

Dzień dobry
Czy jeśli firma przywozi nam olej do maszyn, a my oddajemy im stary przepracowany to musimy dać im także kartę przekazania odpadu? Czy to jest na zasadzie stary za nowy?

F4odpowiedz

Gość

21 lipiec 2021 o 16:12

napisał:



Dzień dobry

Czy firma może oddać osobie fizycznej  akumulator ołowiowy?






Nie może 
F4odpowiedz

Gość

21 lipiec 2021 o 17:25

napisał:

Dzień dobry
Czy jeśli firma przywozi nam olej do maszyn, a my oddajemy im stary przepracowany to musimy dać im także kartę przekazania odpadu? Czy to jest na zasadzie stary za nowy?



Odpowiedź rozbija się o jedną kwestię - kto zlał przepracowany olej. Jeśli Państwo, to na KEO robi się wytworzenie i obowiązkowa KPO przy przekazaniu.
Jeśli dostawca dokonuje wymiany, to on jest wytwórcą odpadu i do sobie zabiera i nie ma KPO. Domyślam się, że tu będzie wariant 1. 
F4odpowiedz

Gość

22 lipiec 2021 o 08:15

napisał:

Dzień dobry
Czy jeśli firma przywozi nam olej do maszyn, a my oddajemy im stary przepracowany to musimy dać im także kartę przekazania odpadu? Czy to jest na zasadzie stary za nowy?



Trzeba wystawic kpo
F4odpowiedz

Gość

22 lipiec 2021 o 11:36

Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak teraz bedzie wyglądać KEO KPO i KPOK? Czy firmy które mają umowy z gminą będą mogły/musiały wystawiać KPO czy chodzi o to że bedzie można zaciągać KPOK do Ewidencji KPO?

F4odpowiedz

Gość

22 lipiec 2021 o 13:47

Witam,
Za niedługo otwieramy swoją stację przeładunkową, chodzi o to aby frakcje selektywne zbierane śmieciarką od mieszkańców przesypywać w duże kontenery a potem wywozić kontener na daną instalację, zabieg ten ma na celu ograniczenie jeżdżenia z każdą śmieciarką kilkadziesiąt kilometrów aby się wysypać. I teraz moje pytanie do tych którzy juz prowadzą Stacje przeładunkową, za cholerę nie mogę sobie wyobrazić prowadzonej ewidencji w bdo. Wypuszczam sieciarkę to muszę na nią wystawić kpok bo to jest odpad komunalny od mieszkańca, śmieciarką przyjeżdza na stację przeładunkową, ważę i zatwierdzam w systemie przyjecie odpadu. Następnie jak wypełniony kontener będzie wyjeżdżał ze stacji przeładunkowej do instalacji to co? wystawiam kolejną kartę ale kpo czy kpok??? i powiedzmy że przyjęta waga tego kontenera na instalacji bedzie się w jakimś stopniu różniła od wagi którą zatwierdziłam na kpok przyjmując na stację i co w takim wypadku? Czy ktoś z Państwa prowadzi Stację Przeładunkową  i może poradzić w tym temacie bo ja za bardzo nie potrafię sobie nawet tego wyobrazić.Jaka jest droga takiej karty kiedy ona bedzie kpok a kiedy kpo a może stacja przeładunkowa wychodzi z zakładki "przekazanie odpadu"?? zgłupiałam

F4odpowiedz

Gość

22 lipiec 2021 o 14:44

napisał:


napisał:


Dzień dobry
Czy jeśli firma przywozi nam olej do maszyn, a my oddajemy im stary przepracowany to musimy dać im także kartę przekazania odpadu? Czy to jest na zasadzie stary za nowy?





Trzeba wystawic kpo



A co w przypadku, gdy firmy odbierającej olej nie ma w bdo?
F4odpowiedz

Gość

22 lipiec 2021 o 15:02

napisał:


napisał:




napisał:



Dzień dobry
Czy jeśli firma przywozi nam olej do maszyn, a my oddajemy im stary przepracowany to musimy dać im także kartę przekazania odpadu? Czy to jest na zasadzie stary za nowy?







Trzeba wystawic kpo







A co w przypadku, gdy firmy odbierającej olej nie ma w bdo?


Wydaje mi się że w takim wypadku robimy wpis w keo i zaznaczamy, że przekazaliśmy odpad osobie /firmie zwolnionej  z wpisu do rejestru
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter