Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

23 sierpień 2021 o 11:00

napisał:

Dzień dobry. Jako firma budowlana wykonywaliśmy wykopy na budowie. Urobek składowany jest w granicach placu budowy. Ze wzgl. na ulewne deszcze, problemy z ograniczonymi mocami przerobowymi firm transportowych oraz brakiem zgody Inspektora na ponowne wbudowanie materiału (zasypki) ziemia będzie wywożona z placu budowy i przekazywana firmie składującej odpady 17 05 04 dopiero po około 3 tygodniach od jej fizycznego wykopania. I teraz mam pytanie - w ewidencji jako datę wytworzenia odpadu podaję datę fizycznego wykopania czy też datę z KPO - traktując, że ziemia staje się odpadem po opuszczeniu terenu budowy?



Fizycznie ziemia staje się odpadem w momencie wykopania i uznania jej za odpad.
F4odpowiedz

Gość

23 sierpień 2021 o 12:32

napisał:

Witam,

mam problem z ewidencją dla odpadów komunalnych. w odpadach przekazanych nie ma juz tej możliwości zaznaczenia ze gmina zgodna z karta ewidencji odpadów komunalnych i w wyniku tego nnie mogę zaciągnąć KPOK. Też macie taki problem?



A nie zaszła mała pomyłka przy wyborze opcji? Na KEOK gmina jest do zaznaczenia przy przekazaniu na KPOK, ale nie ma przy przekazaniu przez KPO (co jest logiczne).
F4odpowiedz

Gość

25 sierpień 2021 o 07:00

Dzień dobry,
jak to w końcu jest z tzw. odpadową masą roślinną? Z jednej strony nie ma obowiązku ewidencji , a z drugiej w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 10.11.2015 czytamy że "Nie dopuszcza się możliwości przyjmowania odpadów o kodzie 02 01 03 – Odpadowa masa roślinna". Jak to mamy rozumieć? Nie musimy ewidencjonować w BDO, ale nie możemy też przekazać poza BDO?



F4odpowiedz

KatarzynaL

Liczba postów: 19

Od: 27.01.2020

26 sierpień 2021 o 13:08

Dzień dobry,

Mam pytanie oddając baterie alkaiczne i zużyty sprzęt np. komputer, telefon wystawiam KPO i jestem przekazującym to czy mogę być jednocześnie transportującym ?

F4odpowiedz

Gość

28 sierpień 2021 o 07:36

napisał:

Dzień dobry,

Mam pytanie oddając baterie alkaiczne i zużyty sprzęt np. komputer, telefon wystawiam KPO i jestem przekazującym to czy mogę być jednocześnie transportującym ?



tak, o ile masz te kody wpisane w BDO w tabeli o transportowaniu odpadów 
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

30 sierpień 2021 o 07:30

Dzień dobry.
 Przekazujący wystawił kartę w BDO prawie 2 tygodnie wcześniej (ja jako transportujący i przejmujący). Stwierdzili ,że idą na urlop i wystawia wcześniej. Czy mogę z tą datą transportować odpad ,czy powinna być wystawiona nowa karta z aktualną datą ?

F4odpowiedz

Gość

30 sierpień 2021 o 13:01

napisał:



Dzień dobry.

 Przekazujący wystawił kartę w BDO prawie 2 tygodnie wcześniej (ja jako transportujący i przejmujący). Stwierdzili ,że idą na urlop i wystawia wcześniej. Czy mogę z tą datą transportować odpad ,czy powinna być wystawiona nowa karta z aktualną datą ?






Jesli ją tylko zatwierdzili ( nie generowali potwierdzenia) to można, a nawet nalezy zmienić datę ale z tego co pamiętam to dzień do przodu /dzien do tyłu. Wiec tu trzebaby wystawić nową kartę. 
F4odpowiedz

Gość

31 sierpień 2021 o 07:46

napisał:

Dzień dobry,

Mam pytanie oddając baterie alkaiczne i zużyty sprzęt np. komputer, telefon wystawiam KPO i jestem przekazującym to czy mogę być jednocześnie transportującym ?



Tak można być transportującym jeśli przekazujesz sprzęt elektrycznym własnym transportem
F4odpowiedz

Gość

01 wrzesień 2021 o 10:28

15 01 02 Opakowania z tworzyw sztucznych czy poprawny spoób zagospodarowania R7 - Odzysk skladników stosowanych do redukcji zanieczyszczen

F4odpowiedz

Gość

01 wrzesień 2021 o 16:23

napisał:

15 01 02 Opakowania z tworzyw sztucznych czy poprawny spoób zagospodarowania R7 - Odzysk skladników stosowanych do redukcji zanieczyszczen



Nie bardzo. 
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter