Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

MMateusz

16 wrzesień 2021 o 12:15

napisał:


napisał:


Witam,
mam problem odnośnie ewidencji odpadów i może ktoś spotkał się z takim samym problemem.
Wpisując np. dane do Aluminium pod zakładką PRZYJĘTE zsumowana waga różni się z tym, co mam w swoich notatkach i zapiskach.
Po kolei przeglądnęłam każdy dzień, mam wpisane te same wartości, a system jakoś dziwnie liczy łączną masę przyjętych odpadów i jest różnica.





A może stan magazynowy na dzień 1 stycznia nie był zerowy? Dlatego jest różnica?

często zdarza się tak, że dublują się zaciągnięte KPO.. np. jakaś podwójnie itd. System do kosza, nic więcej. Dziś pobierałem potwierdzenie transportu 2 razy.. Raz wygenerowało bez numeru KPO a raz z danymi jakiejś kobiety jako osoby generującej potwierdzenie. Dziś system działa tragicznie.



F4odpowiedz

Three6madzia

Liczba postów: 4

Od: 28.01.2021

16 wrzesień 2021 o 12:21

napisał:


napisał:


Witam,
mam problem odnośnie ewidencji odpadów i może ktoś spotkał się z takim samym problemem.
Wpisując np. dane do Aluminium pod zakładką PRZYJĘTE zsumowana waga różni się z tym, co mam w swoich notatkach i zapiskach.
Po kolei przeglądnęłam każdy dzień, mam wpisane te same wartości, a system jakoś dziwnie liczy łączną masę przyjętych odpadów i jest różnica.





A może stan magazynowy na dzień 1 stycznia nie był zerowy? Dlatego jest różnica?

Tylko, że miesiąc temu jeszcze wszystko mi się zgadzało miesiącami, a wpisując lipiec mam tą różnicę. Program chyba nie umie liczyć na prawdę.

F4odpowiedz

Gość

16 wrzesień 2021 o 12:28

napisał:

Dzień Dobry, Dostałam sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami do korekty za rok 2019 w dziale IX zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny Tabela 2 informacja o masie przetworzonego sprzętu. przetwarzamy głównie jednostki centralne i wytwarzane jest kod odpadu 16 02 16 i nie wiem, w którym miejscu to wpisać. Czy może ktoś miał taką sytuację? Z góry dziękuję za pomoc.




Podstawowe pytanie – co się dzieje dalej z
odpadami 16 02 16? Jeśli są przekazywane do recyklingu – to trzeba te dane
podać w tabeli:  Odpady powstałe ze zużytego sprzętu
przekazane do recyklingu. Jeśli do odzysku – to tabela dotycząca innych niż
recykling procesów odzysku.



W tabeli trzeba podać masę odpadów przetworzonych
(czyli Twoich jednostek centralnych), grupę sprzętu,  a także kod odpadu wytwarzanego (16 02 16) i
ilość tego odpadu oraz rodzaj procesu.

F4odpowiedz

Three6madzia

Liczba postów: 4

Od: 28.01.2021

16 wrzesień 2021 o 13:25

napisał: 


napisał:




napisał:



Witam,
mam problem odnośnie ewidencji odpadów i może ktoś spotkał się z takim samym problemem.
Wpisując np. dane do Aluminium pod zakładką PRZYJĘTE zsumowana waga różni się z tym, co mam w swoich notatkach i zapiskach.
Po kolei przeglądnęłam każdy dzień, mam wpisane te same wartości, a system jakoś dziwnie liczy łączną masę przyjętych odpadów i jest różnica.







A może stan magazynowy na dzień 1 stycznia nie był zerowy? Dlatego jest różnica?


Tylko, że miesiąc temu jeszcze wszystko mi się zgadzało miesiącami, a wpisując lipiec mam tą różnicę. Program chyba nie umie liczyć na prawdę.



Cały system jest jedną wielką porażką. Ten sam błąd jest w przyjmowanej puszce ( opakowania z metali) żadnych kpo od firm nie ma, tylko wszystko od indywidualnych klientów. Całość dzień po dniu zgadza się z moimi zapiskami od stycznia do lipca, ale zsumowaną wagę chyba program wziął z kosmosu. 

F4odpowiedz

Gość

16 wrzesień 2021 o 14:04

Witam, jeśli przetwarzamy odpady i mamy proces r12 i powstaje inny kod odpadów to jak to powinniśmy wykazać w karcie ewidencji? Np. z kodu 20 03 07 powstał odpad 15 01 03 po ręcznym sortowaniu to na karcie ewidencji 20 03 07 wykazuję przetworzenie, a w karcie ewidencji dla kodu 15 01 03 wykazuję wytworzenie w związku z eksploatacją instalacji?

F4odpowiedz

Gość

16 wrzesień 2021 o 14:44

napisał:

Witam, jeśli przetwarzamy odpady i mamy proces r12 i powstaje inny kod odpadów to jak to powinniśmy wykazać w karcie ewidencji? Np. z kodu 20 03 07 powstał odpad 15 01 03 po ręcznym sortowaniu to na karcie ewidencji 20 03 07 wykazuję przetworzenie, a w karcie ewidencji dla kodu 15 01 03 wykazuję wytworzenie w związku z eksploatacją instalacji?


Dokładnie tak

F4odpowiedz

Gość

21 wrzesień 2021 o 09:26

napisał:



Witam,




Rolnik posiadający ziemię powyżej 75 hektarów z zarejestrowaną firmą usługową w BDO może odbierać przez KPO odpad z zakładu produkcyjnego?

Dodam że odpad znajduje się w rozporządzeniu dotyczącym listy rodzajów odpadów, które osoby fizyczne lub jednostki organizacyjne niebędące przedsiębiorstwami mogą poddawać odzyskowi na potrzemy własne.





Sposób przekazania
odpadów z zakładu produkcyjnego do rolnika gospodarującego na powierzchni
powyżej 75 hektarów zależy od zdefiniowania czy rolnik jest przedsiębiorcą.
Rolnik niebędący przedsiębiorcą i posiadający powyżej 75 ha może przyjąć odpady
od zakładu produkcyjnego na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra
Środowiska z dnia 10 listopada 2015 roku w sprawie rodzajów odpadów, które
osoby fizyczne lub jednostki organizacyjne niebędące przedsiębiorcami mogą
poddawać odzyskowi na potrzeby własne. Rolnik zdefiniowany jako przedsiębiorca
przyjmując odpady od zakładu produkcyjnego powinien najprawdopodobniej posiadać
odpowiednie zezwolenie na przetwarzanie odpadów poza instalacją lub w
instalacji w zależności od sposobu wykorzystania odpadu.

F4odpowiedz

Chwiendaczek

Liczba postów: 2

Od: 16.09.2021

21 wrzesień 2021 o 09:49

Witam, 
Chcemy przyjąć odpady od firmy, która jest w trakcie załatwiania decyzji na transport odpadów - więc tak naprawdę jeszcze ich nie ma. Osobiście nie chcemy po nie jechać, ponieważ nam się to nie opłaca. Czy możemy w rubryce 'transportujący' wpisać siebie a firma oddająca nam odpady pojedzie na naszych decyzjach z tymi odpadami?

F4odpowiedz

Gość

21 wrzesień 2021 o 10:49

napisał:

Witam, 
Chcemy przyjąć odpady od firmy, która jest w trakcie załatwiania decyzji na transport odpadów - więc tak naprawdę jeszcze ich nie ma. Osobiście nie chcemy po nie jechać, ponieważ nam się to nie opłaca. Czy możemy w rubryce 'transportujący' wpisać siebie a firma oddająca nam odpady pojedzie na naszych decyzjach z tymi odpadami?



Pytanie - czy przekazujący jest wytwórcą tych odpadów (wtedy może transportować bez żadnych decyzji/wpisów w BDO).
Jeśli jest innym zbierającym, to transport możecie zrobić swoim transportem, ale żeby to było bezpieczne, to samochód powinien być z leasingu (nie widać właściciela).
F4odpowiedz

Gość

21 wrzesień 2021 o 11:29

Witam. U mnie od wczoraj w ewidencji tragedia, karty zaciągnięte do przyjętych pojawiają się ponownie do zaciągnięcia dotychczas często się wieszały i przy nieuwadze można było dwa razy przyjąć ten sam odpad ale teraz doszło do tego że pojawiło mi się dużo kart z kilku dni wstecz i ciągle wiszą mimo że zostały zaciągnięte jako "przyjęte"- oczywiście pomoc techniczna BDO to porażka 
















Witam,
mam problem odnośnie ewidencji odpadów i może ktoś spotkał się z takim samym problemem.
Wpisując np. dane do Aluminium pod zakładką PRZYJĘTE zsumowana waga różni się z tym, co mam w swoich notatkach i zapiskach.
Po kolei przeglądnęłam każdy dzień, mam wpisane te same wartości, a system jakoś dziwnie liczy łączną masę przyjętych odpadów i jest różnica.









A może stan magazynowy na dzień 1 stycznia nie był zerowy? Dlatego jest różnica?



Tylko, że miesiąc temu jeszcze wszystko mi się zgadzało miesiącami, a wpisując lipiec mam tą różnicę. Program chyba nie umie liczyć na prawdę.






Cały system jest jedną wielką porażką. Ten sam błąd jest w przyjmowanej puszce ( opakowania z metali) żadnych kpo od firm nie ma, tylko wszystko od indywidualnych klientów. Całość dzień po dniu zgadza się z moimi zapiskami od stycznia do lipca, ale zsumowaną wagę chyba program wziął z kosmosu. 





F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter