Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

16 styczeń 2023 o 09:55

Czy w sprawozdaniu PSZOK obliczamy poziom składowania?

F4odpowiedz

Gość

16 styczeń 2023 o 10:09

napisał:

Czy spoób zagospodarowania do sprawozdania wójta, zaciągamy ze sprawzdań od firm odbierających (umowa z urzędem), czy z informacji PSZOK o masie odpadów poddanych recyklingowi i przygotowania do ponownego użycia/ poddanych odzyskowi z pisma którym termin upływa i mają złożyć do 15 stycznia ?



Sposób zagospodarowania odpadów komunalnych w sprawozdaniu wójta/burmistrza/prezydenta wynika z tego co jest w sprawozdaniach: 1) firmy /firm odbierających odpady na podstawie umowy z gminą, 2) firm odbierających odpady na podstawie umów z właścicielami nieruchomości (=Ci, którzy obsługują nieruchomości niezamieszkałe), 3) PSZOK (jeśli sklada sprawozdanie to na podstawie tego co wykaże w nim podmiot prowadzący PSZOK, jeśli gmina sama prowadzi PSZOK to ma informacje nt. sposobu zagospodarowania odpadów), 4) firm prowadzących na terenie gminy skupy surowców wtórnych. Podsumowując - wykazać należy wszystko co mieści się w punktach 1-4 mojej wypowiedzi.
F4odpowiedz

Gość

17 styczeń 2023 o 13:27

czy jesli odpady zostały przekazane osobie fizycznej to bierzemy to póżniej do poziomu recyklingu? <myśli>

F4odpowiedz

Gość

17 styczeń 2023 o 13:32

napisał:

czy jesli odpady zostały przekazane osobie fizycznej to bierzemy to póżniej do poziomu recyklingu? <myśli>


Nie, bo nie są to odpady komunalne.
F4odpowiedz

Gość

17 styczeń 2023 o 13:41

napisał:


napisał:


czy jesli odpady zostały przekazane osobie fizycznej to bierzemy to póżniej do poziomu recyklingu? <myśli>



Nie, bo nie są to odpady komunalne.



w tym przypadku chodzi o 2020 r. oraz budowlane odpady. Więć nie bierzemy do poziomu recyklingu nawet gdy podstawiamy masę wszytskich zebranych odpadów budowlanych ?
F4odpowiedz

Jakub

Liczba postów: 4

Od: 25.05.2020

18 styczeń 2023 o 14:30

Witam,
Mam pytanie jaki jest wzór na obliczenie poziomu ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji, przekazywanych do składowania? Taki sam jak w poprzednich latach , czy jest jakiś nowy? Jestem świeży w temacie odpadów ,a muszę zrobić sprawozdania z firmy , jakby ktoś mógł wytłumaczyć jak się oblicza ten poziom ,które to kody 191212 brąć do obliczania tego poziomu ? Dziękuję z góry.

F4odpowiedz

Gość

20 styczeń 2023 o 10:02

czy korzystając ze strony rejestr-bdo.mos.gov.pl jako urząd jesteśmy wytwórcami odpadów i zaznaczamy poz. "wytwarzanie odpadów - w wyniku świadczenia usług (w rozumieniu art. 3
ust. 1 pkt 32 ustawy o odpadach) i/lub działalności w zakresie obiektów
liniowych (w rozumieniu art. 3 pkt 3a ustawy - Prawo budowlane)" ??

F4odpowiedz

Gość

20 styczeń 2023 o 10:21

napisał:


napisał:




napisał:









Proszę o pomoc.













Jesteśmy "przekazującym" oraz "transprtującym" czy jeśli w  KPO mamy kartę w zakładce "potwierdzony transport" to jest okej ? i można juz tworzyć KEO ?



















Tak, status potwierdzony transport jest ostatnim dla KPO. KEO można tworzyć już dla KPO na statusie zrealizowane przejęcie. 




Jeżeli wytwarzamy odpad ,a potem przekazujemy- warto założyć KEO i wpisać w zakładkę "wytworzone" odpad wytworzony.  Zakładamy KPO i przekazujemy, bo skądś ten odpad się wziął. Nie czekać aż karta będzie w zrealizowanym przejęciu, czy potwierdzonym transporcie. W razie kontroli inspektor może spytać skąd ten odpad. Chyba ,że odpad przyjmujemy i przekazujemy.



Czy po wytworzeniu KPO można cofnąć się do zakładki "wytworzone" ??




F4odpowiedz

Gość3

20 styczeń 2023 o 10:39

Witam 
do tej pory do palenia w kotłowi używaliśmy kotła na  węgiel kamienny od wakacji używamy kotła  gazowego który zasilany jest biogazem pochodzącym z naszej biogazowni rolniczej, moje pytanie czy musze z takiego źródła obliczać emisje do kobize i opłat czy nie ?
w poradnikach występuje  gaz ziemny i gaz płynny propan-butan  więc wydaje mi się że biogaz jest bez emisji czy dobrze myślę  ?
proszę o poradę 

F4odpowiedz

Gość

20 styczeń 2023 o 11:30

Urzędy jako wytwórcy musza składać sprawozdanie do 15 marca niezależnie ile odpadów wytorzyły i przekazały w danym roku?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter