Banner luty 2023 v2

Sprawozdania za rok 2019/2020/2021 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

23 listopad 2022 o 12:48

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:




Czy jeśli jesteśmy zwolnieni z KEO ponieważ nie przekraczamy ilości odpaów zawartych w Rozporządzeniu Ministra Klimatu to powinniśmy składać SPRAWOZDANIE O WYTWARZANYCH ODPADACH I O GOSPODAROWANIU ODPADAMI ?








https://kartaewidencji.pl/projekt-rozporzadzenia-w-sprawie-wzorow-rocznego-sprawozdania/  proszę poczytać
 













To jak się ma w takim razie Art. 75 ustawy o odpadach ? <myśli>





Do sprawozdania zobowiązany jest podmiot ,który prowadzi ewidencję i nie ma znaczenia ,czy tylko na KPO ,czy pełną KEO. Samo sprawozdanie "mówi" "sprawozdanie o wytworzonych odpadach...." a to oznacza, że nawet jeśli nie posiadasz KPO ,to musisz składać sprawozdanie ,bo coś wytworzyłeś. Ale w praktyce robimy sprawozdanie wtedy kiedy mamy przekazane na KPO . Na pewno nie robimy sprawozdań "0".




Ale na odpady komunalne jako wytwórca nie musimy sporządzać sprawozdania ?
F4odpowiedz

Gość

24 listopad 2022 o 13:31

Jesteśmy wytwórca odpadów czy  z odpadów komunalnych też robimy sprawozdania z wytwarzanych odpadów ?

F4odpowiedz

Gość

24 listopad 2022 o 15:04

napisał:

Czy odpady z cmentarza o kodzie 20 02 03 - inne odpady nieulegające biodegradacji należy wykazywać w sprawozdaniu jeśli zarządca zawarł umowę z firmą tylko na te odpady?

Czy firma, która odbierała tylko odpady z cmentarzy o kodzie 20 02 03 - inne odpady nieulegające biodegradacji podlega karze o nieosiągnięciu poziomów recyklingu (wszystkie zostały przekazane do składowania D5)?



ponawiam pytanie
F4odpowiedz

Gość

24 listopad 2022 o 15:08

napisał:


napisał:


Pytanie o kary za nieosiągnięcie poziomu czy podczas obliczania bierzemy stawki z art. 290 ustawy prawo ochrony środowiska na dzień dzisiejszy? czy jeśli wymierzamy karę za 2019 r. to liczymy stawkę, która obowiązywała w 2019 r.


Pytanie odnośnie nieosiągniętego poziomu - czy ktoś już pisał wniosek o odstąpienie od wymierzenia kary do WIOŚ ?
F4odpowiedz

Gość

08 grudzień 2022 o 11:08

Czy obliczając budowlane zaliczamy wliczamy do wzoru równiez odpady z papy  17 03 80 ?
Rozumiem, że do Mr br nie wliczamy papy ale do Mw br juz tak.


F4odpowiedz

Gość

13 grudzień 2022 o 10:56

Proszę o pomoc.

Jesteśmy "przekazującym" oraz "transprtującym" czy jeśli w  KPO mamy kartę w zakładce "potwierdzony transport" to jest okej ? i można juz tworzyć KEO ?

F4odpowiedz

Gość

13 grudzień 2022 o 10:59

napisał:



Proszę o pomoc.




Jesteśmy "przekazującym" oraz "transprtującym" czy jeśli w  KPO mamy kartę w zakładce "potwierdzony transport" to jest okej ? i można juz tworzyć KEO ?





Tak, status potwierdzony transport jest ostatnim dla KPO. KEO można tworzyć już dla KPO na statusie zrealizowane przejęcie. 

F4odpowiedz

Gość

13 grudzień 2022 o 14:35

jeśli robimy korekte jako wójt, burmistrz prezydent miasta po zaakceptowaniu korekty złożone przez firme to ta korekta sama się zaciaga czy musimy dipisac / usunąć dane z korekty od firmy ?

F4odpowiedz

Gość

15 grudzień 2022 o 09:23

Czy wszczynając postępowanie firmie za nieosiągnięcie poziomu moge przytoczyc Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 14 grudnia
2016 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku
innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych, które wtedy obowiązywało do obliczenia poziomu? Czy z racji, że już nie obowiązuje to tego nie przytaczam jako podstae prawną?



F4odpowiedz

Gość

19 grudzień 2022 o 10:14

Czy jeśli nie mamy akcpetacji za sprawozdanie jako wytwórca odpadów za 2021 r. czy to może oznaczać, że nie powinniśmy go złożyć? Czy poprostu nie akceptują takich sprawozdań ?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter