Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

A.Tom

02 luty 2023 o 13:48

Dzień dobry
Jestem wytwórcą odpadów (branża wod kan.) w Ustawie o zmianie ustawy o odpadach (Dz. U. 2021, poz. 2151) z frakcji odpadów komunalnych wyłączono
odpady ze studzienek kanalizacyjnych, kod 20 03 06.
Do końca roku 2021 nie ujmowaliśmy ich w sprawozdaniach o wytwarzanych odpadach ale były od zawsze ewidencjonowane mimo braku obowiązku.
W związku z tą zmianą klasyfikacji zapytaliśmy na początku roku 2022 o to, czy należy je ujmować w sprawozdaniu za rok 2021.
Otrzymaliśmy odpowiedź, że zgodnie z zasadą iż prawo nie działa wstecz, należy je ewidencjonować w roku 2022 i ująć dopiero w sprawozdaniu za rok 2022 (jako odpady z grupy 20 ale nie komunalne).
Złożyłam na początku roku wniosek aktualizacyjny w BDO, chodziło o zmianę zakresu wytwarzanych odpadów i rozszerzenie listy m.in. o w\w odpady ze studzienek.
Dzień później otrzymałam informację z Urzędu z wezwaniem do korekty polegającej na usunięciu odpadów 20 03 06.
Pytałam w Urzędzie, zaskoczyłam urzędników, obiecali oddzwonić czekam.. ale..
zanim skontaktuję się z nimi ponownie, pytam Was, czy ktoś już miał z tym jakiś problem? I jak go rozwiązano?
Składać tą korektę czy nie? i co ze sprawozdaniem o wytwarzanych odpadach za 2022?


F4odpowiedz

Gość

02 luty 2023 o 14:57

napisał:


Dzień dobry
Jestem wytwórcą odpadów (branża wod kan.) w Ustawie o zmianie ustawy o odpadach (Dz. U. 2021, poz. 2151) z frakcji odpadów komunalnych wyłączono
odpady ze studzienek kanalizacyjnych, kod 20 03 06.
Do końca roku 2021 nie ujmowaliśmy ich w sprawozdaniach o wytwarzanych odpadach ale były od zawsze ewidencjonowane mimo braku obowiązku.
W związku z tą zmianą klasyfikacji zapytaliśmy na początku roku 2022 o to, czy należy je ujmować w sprawozdaniu za rok 2021.
Otrzymaliśmy odpowiedź, że zgodnie z zasadą iż prawo nie działa wstecz, należy je ewidencjonować w roku 2022 i ująć dopiero w sprawozdaniu za rok 2022 (jako odpady z grupy 20 ale nie komunalne).
Złożyłam na początku roku wniosek aktualizacyjny w BDO, chodziło o zmianę zakresu wytwarzanych odpadów i rozszerzenie listy m.in. o w\w odpady ze studzienek.
Dzień później otrzymałam informację z Urzędu z wezwaniem do korekty polegającej na usunięciu odpadów 20 03 06.
Pytałam w Urzędzie, zaskoczyłam urzędników, obiecali oddzwonić czekam.. ale..
zanim skontaktuję się z nimi ponownie, pytam Was, czy ktoś już miał z tym jakiś problem? I jak go rozwiązano?
Składać tą korektę czy nie? i co ze sprawozdaniem o wytwarzanych odpadach za 2022?


Witam, też jestem wytwórcą wod - kan. Składałam aktualizację odnośnie wytwarzania kodu 200306 do Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie i aktualizacja została przyjęta bez problemu. A powiedz mi czy zaznaczałaś/łeś, ten "kwadracik" że to odpad "wytwarzanie odpadów - w wyniku świadczenia usług (w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy o odpadach) i/lub działalności w zakresie obiektów liniowych (w rozumieniu art. 3 pkt 3a ustawy - Prawo budowlane)"





F4odpowiedz

Gość

03 luty 2023 o 06:35

napisał:


napisał:




Dzień dobry
Jestem wytwórcą odpadów (branża wod kan.) w Ustawie o zmianie ustawy o odpadach (Dz. U. 2021, poz. 2151) z frakcji odpadów komunalnych wyłączono
odpady ze studzienek kanalizacyjnych, kod 20 03 06.
Do końca roku 2021 nie ujmowaliśmy ich w sprawozdaniach o wytwarzanych odpadach ale były od zawsze ewidencjonowane mimo braku obowiązku.
W związku z tą zmianą klasyfikacji zapytaliśmy na początku roku 2022 o to, czy należy je ujmować w sprawozdaniu za rok 2021.
Otrzymaliśmy odpowiedź, że zgodnie z zasadą iż prawo nie działa wstecz, należy je ewidencjonować w roku 2022 i ująć dopiero w sprawozdaniu za rok 2022 (jako odpady z grupy 20 ale nie komunalne).
Złożyłam na początku roku wniosek aktualizacyjny w BDO, chodziło o zmianę zakresu wytwarzanych odpadów i rozszerzenie listy m.in. o w\w odpady ze studzienek.
Dzień później otrzymałam informację z Urzędu z wezwaniem do korekty polegającej na usunięciu odpadów 20 03 06.
Pytałam w Urzędzie, zaskoczyłam urzędników, obiecali oddzwonić czekam.. ale..
zanim skontaktuję się z nimi ponownie, pytam Was, czy ktoś już miał z tym jakiś problem? I jak go rozwiązano?
Składać tą korektę czy nie? i co ze sprawozdaniem o wytwarzanych odpadach za 2022?



Witam, też jestem wytwórcą wod - kan. Składałam aktualizację odnośnie wytwarzania kodu 200306 do Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie i aktualizacja została przyjęta bez problemu. A powiedz mi czy zaznaczałaś/łeś, ten "kwadracik" że to odpad "wytwarzanie odpadów - w wyniku świadczenia usług (w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy o odpadach) i/lub działalności w zakresie obiektów liniowych (w rozumieniu art. 3 pkt 3a ustawy - Prawo budowlane)"

Nie. śląskie marszałkowo doczepiło się tej 20tki tylko, niemniej obiecano rozeznać temat. Będę jeszcze za tym dzwonić dzisiaj i postaram się dorzucić dalszy ciąg do wątku. Pozdrawiam










F4odpowiedz

A.Tom

03 luty 2023 o 10:25

napisał:

Dzień dobry
Jestem wytwórcą odpadów (branża wod kan.) w Ustawie o zmianie ustawy o odpadach (Dz. U. 2021, poz. 2151) z frakcji odpadów komunalnych wyłączono
odpady ze studzienek kanalizacyjnych, kod 20 03 06.
Do końca roku 2021 nie ujmowaliśmy ich w sprawozdaniach o wytwarzanych odpadach ale były od zawsze ewidencjonowane mimo braku obowiązku.
W związku z tą zmianą klasyfikacji zapytaliśmy na początku roku 2022 o to, czy należy je ujmować w sprawozdaniu za rok 2021.
Otrzymaliśmy odpowiedź, że zgodnie z zasadą iż prawo nie działa wstecz, należy je ewidencjonować w roku 2022 i ująć dopiero w sprawozdaniu za rok 2022 (jako odpady z grupy 20 ale nie komunalne).
Złożyłam na początku roku wniosek aktualizacyjny w BDO, chodziło o zmianę zakresu wytwarzanych odpadów i rozszerzenie listy m.in. o w\w odpady ze studzienek.
Dzień później otrzymałam informację z Urzędu z wezwaniem do korekty polegającej na usunięciu odpadów 20 03 06.
Pytałam w Urzędzie, zaskoczyłam urzędników, obiecali oddzwonić czekam.. ale..
zanim skontaktuję się z nimi ponownie, pytam Was, czy ktoś już miał z tym jakiś problem? I jak go rozwiązano?
Składać tą korektę czy nie? i co ze sprawozdaniem o wytwarzanych odpadach za 2022?




Dzień dobry obiecałam komentarz do wątku.
Wykazujemy we wniosku odpady o kodzie 20 03 06. Ponieważ nasz wniosek został skierowany do korekty w systemie, musi zostać ponownie wysłany.
Z tą różnicą, że  ignorujemy wskazaną przez Marszałka przyczynę korekty. "skorygowany" = ponownie wysłany zostanie zaakceptowany z kodem 200306.
Oczywiście odpady należy wykazać w sprawozdaniu za rok 2022. Może komuś się przyda. Pozdrawiam
F4odpowiedz

Gość

03 luty 2023 o 11:50

Czy sposób zagospodarowania odpadu 15 01 04 Opakowania z metali może byc R3 ?

F4odpowiedz

Gość

07 luty 2023 o 09:32

napisał:

Czy sposób zagospodarowania odpadu 15 01 04 Opakowania z metali może byc R3 ?



Tutaj może być tylko organika - popatrz na proces R4
F4odpowiedz

Gość

07 luty 2023 o 12:08

DZIAŁ VII- OSAD ŚCIEKOWY

Czy partie osadu zmagazynowanego z 2021 r, którą trzeba było wpisać w ewidencję z roku 2022, aby można ją było zastosować wykazujemy w rocznym sprawozdaniu w dziale VII jako osad wytworzony ? W dziale VII jest osad wytworzony oraz zastosowany i jeśli partię z roku 2021 zastosowaliśmy w roku 2022 to jak to rozwiązać w sprawozdaniu ?

F4odpowiedz

Gość

07 luty 2023 o 14:07

napisał:


napisał:


Od kogo wymagać pełnomicnictwa podczas składania sprawozdań? Gdzie sprawdzać czy ktoś jest umocowany do reprezentacji firmy i może składać  sprawozdaia bez pełnomocnictw?





Od osób, które składają sprawozdanie, a nie są właścicielami firmy lub osobami uprawnionymi do reprezentacji firmy wg KRS/CEiDG. Do pełnomocnictwa trzeba uiścić opłatę skarbową w wysokości 17 zł.



Niestety ani po NIPie ani po nr REGON nie szuka nam firmy, więc skoro w nazwie firmy nie ma tej odoby to skad mamy wiedzieć czy dana osoba może złożyć takie sprawozdanie.
F4odpowiedz

Gość

08 luty 2023 o 08:04

napisał:


napisał:




napisał:



Od kogo wymagać pełnomicnictwa podczas składania sprawozdań? Gdzie sprawdzać czy ktoś jest umocowany do reprezentacji firmy i może składać  sprawozdaia bez pełnomocnictw?







Od osób, które składają sprawozdanie, a nie są właścicielami firmy lub osobami uprawnionymi do reprezentacji firmy wg KRS/CEiDG. Do pełnomocnictwa trzeba uiścić opłatę skarbową w wysokości 17 zł.







Niestety ani po NIPie ani po nr REGON nie szuka nam firmy, więc skoro w nazwie firmy nie ma tej odoby to skad mamy wiedzieć czy dana osoba może złożyć takie sprawozdanie.


Zwrócić uwagę czy jest to spółka cywilna, wtedy należy w wyszukiwarce uzupełnić inne okienko

F4odpowiedz

Gość

08 luty 2023 o 08:05

napisał:

Proszę o pomoc. Sprawozdanie zbierającego odpady komunalne. W którym dziale wykazać odpady zmagazynowane na koniec 2021 roku, które zostały przekazane do zagospodarowania w 2022 r.?



Ktoś? Coś?
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter