Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

24 maj 2021 o 12:19

napisał:

Witam, dmamy decyzję na zbieranie i przetwarzanie odpadów r5 i r12, czy w sprawozdaniu o wytworzonych odpadach i o ich gospodarowaniu w dziale XII o zebranych odpadach należy uwzględnić tylko odpady przyjęte na zbieranie czy również te które odebraliśmy i od razu u siebie przekazaliśmy do przetworzenia? 
Jakie tabele w dziale XIII powinniśmy uzupełnić?


Dzieł 12 dotyczy zebranych odpadów, które przekazujemy w tej samej postaci- nie zmienia się kwalifikacja odpadu ani kod. Nie wlicza się odpadu ,który będzie u nas przetworzony. Dział 13 tab.7- trzeba wpisać odpady ,które pozostały do przetworzenia na następny rok- nie wszystkie odpady. Ewentualnie te odpady ,które były przekazane os. fiz.

F4odpowiedz

Gość

24 maj 2021 o 13:27

napisał:


napisał:


Witam, dmamy decyzję na zbieranie i przetwarzanie odpadów r5 i r12, czy w sprawozdaniu o wytworzonych odpadach i o ich gospodarowaniu w dziale XII o zebranych odpadach należy uwzględnić tylko odpady przyjęte na zbieranie czy również te które odebraliśmy i od razu u siebie przekazaliśmy do przetworzenia? 
Jakie tabele w dziale XIII powinniśmy uzupełnić?



Dzieł 12 dotyczy zebranych odpadów, które przekazujemy w tej samej postaci- nie zmienia się kwalifikacja odpadu ani kod. Nie wlicza się odpadu ,który będzie u nas przetworzony. Dział 13 tab.7- trzeba wpisać odpady ,które pozostały do przetworzenia na następny rok- nie wszystkie odpady. Ewentualnie te odpady ,które były przekazane os. fiz.



dziękuję, a Dział 13 w sprawozdaniu tabela 1 i 2, który nas obowiązuje mając R3 i R5? mamy przetwarzanie w instalacjach

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 709

Od: 19.03.2017

25 maj 2021 o 14:28

napisał:


napisał:




napisał:



Witam, dmamy decyzję na zbieranie i przetwarzanie odpadów r5 i r12, czy w sprawozdaniu o wytworzonych odpadach i o ich gospodarowaniu w dziale XII o zebranych odpadach należy uwzględnić tylko odpady przyjęte na zbieranie czy również te które odebraliśmy i od razu u siebie przekazaliśmy do przetworzenia? 
Jakie tabele w dziale XIII powinniśmy uzupełnić?




Dzieł 12 dotyczy zebranych odpadów, które przekazujemy w tej samej postaci- nie zmienia się kwalifikacja odpadu ani kod. Nie wlicza się odpadu ,który będzie u nas przetworzony. Dział 13 tab.7- trzeba wpisać odpady ,które pozostały do przetworzenia na następny rok- nie wszystkie odpady. Ewentualnie te odpady ,które były przekazane os. fiz.






dziękuję, a Dział 13 w sprawozdaniu tabela 1 i 2, który nas obowiązuje mając R3 i R5? mamy przetwarzanie w instalacjach



Tab.1 jest dla recyklingu, tab.2 jest dla odpadów ,które ponownie wykorzystujemy. tab.3 jest dla odpadów innych niż recykling i ponownego użycia 

F4odpowiedz

Gość

27 maj 2021 o 12:51

Przetwarzanie proces R12 w instalacji - jakie tabele musimy wypełnić w sprawozdaniu o gospodarowaniu odpadów do Marszałka w dziale XIII?  

F4odpowiedz

Gość

17 czerwiec 2021 o 15:07

Witam , może ktoś dostał już informację z urzędu w sprawie korekty sprawozdania tj. wytwarzamy kod 191307* w ramach świadczenia usługi dla klienta szczerpujemy zanieczyszczona wodę z jego piezometrów, wpisaliśmy w sprawozdaniu że to odpad z poza instalacji , urząd twierdzi że to z instalacji ?

F4odpowiedz

Gość

18 czerwiec 2021 o 07:51

napisał:

Witam , może ktoś dostał już informację z urzędu w sprawie korekty sprawozdania tj. wytwarzamy kod 191307* w ramach świadczenia usługi dla klienta szczerpujemy zanieczyszczona wodę z jego piezometrów, wpisaliśmy w sprawozdaniu że to odpad z poza instalacji , urząd twierdzi że to z instalacji ?



Z instalacji tak, ale nie Waszej, więc moim zdaniem sprawozdanie złożone ok. Jakby było z instalacji to zapewne wymagałoby pozwolenia na wytwarzanie odpadów w formie decyzji, a takie pozwolenie musiałaby mieć firma, u której została wykonana usługa i wówczas to oni by byli wytwórcą odpadu. J
ak ktoś ma inną opinię na ten temat również chętnie się dowiem jak powinno być poprawnie.
F4odpowiedz

Gość

18 czerwiec 2021 o 13:30

napisał:


Gość napisał:


Dzień dobry,
Mam pytanie dotyczące DZIAŁU III sprawozdań komunalnych. Odbieramy odpady komunalne (papier, szkoło itp), przekazujemy do sortowni. Mamy od nich informację, że sposób zagospodarowania odpadów u nich w instalacji to R12, natomiast u " recyklera końcowego" (tylko taka informacja) to R3 lub R5. 
Który sposób wpisać do sprawozdania w Dziale III - Sposób zagospodarowania odpadów komunalnych?



Dobre pytanie. Ja do tej pory wpisywałam pierwszego odbiorcę i sposób zagospodarowania który mi podał.


No właśnie również mam z tym problem... Urząd Marszałkowski nakazuje zrobić nam korektę na ostatecznego recyklera, ale podmiot nie zgadza się, na korekteęsprawozdania gdyż dla niego 1 odbiorcą była instalacja z R12... ale... wykazuje to odpady w recyklingu, gdyż posiada wiedzę, gdzie trafiły...

F4odpowiedz

Gość

28 czerwiec 2021 o 07:46

Witam, mam pytanie, od pt w systemie BDO nie widzę sprawozdań za 2019 i 2020 rok. Wchodzę regularnie i sprawdzam ponieważ cały czas niezmiennie był ten sam status "Złożone", a teraz jest dosłownie pusto. Czy ktoś z Państwa też tak ma?. Czy oznacza to, że w końcu UM zaczął sprawdzać te sprawozdania, stąd ta pusta zakładka?. Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam.

F4odpowiedz

Gość

28 czerwiec 2021 o 10:47

napisał:

Witam, mam pytanie, od pt w systemie BDO nie widzę sprawozdań za 2019 i 2020 rok. Wchodzę regularnie i sprawdzam ponieważ cały czas niezmiennie był ten sam status "Złożone", a teraz jest dosłownie pusto. Czy ktoś z Państwa też tak ma?. Czy oznacza to, że w końcu UM zaczął sprawdzać te sprawozdania, stąd ta pusta zakładka?. Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam.



Jeżeli UM sprawdzi sprawozdanie status złożone zmieni się na zatwierdzone. Najlepiej zadzwonić do UM i zapytać, co się zadziało.

Ja złożyłam sprawozdania w terminie i też cały czas miałam status złożone, po telefonie do nich w ciągu jednego dnia zostały zatwierdzone. Także lepiej zadzwonić i dopilnować.
F4odpowiedz

Gość

29 czerwiec 2021 o 11:22

Witam, zanim funkcjonowała sprawozdawczość w BDO, składaliśmy sprawozdanie z zebranego zużytego do Gioś, teraz w sprawozdaniu o gospodarce odpadami składanego do Urzędu Marszałkowskiego jest dział, który tego dotyczy. Jako, że Gioś znajduje się w Warszawie, a nasza siedziba się mieści w innym województwie, takie sprawozdanie składamy do którego marszałka województwa? I czy wymagane jest złożenie sprawozdania zerowego jeśli w danym roku nie zebraliśmy żadnego sprzętu? 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter