Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

16 wrzesień 2021 o 09:18

napisał:

Witam,
Czy kod R11 - Wykorzystywanie odpadów uzyskanych w wyniku któregokolwiek z procesów wymienionych w pozycji R1–R10 bierzemy do obliczania poziomów recyklingu?




Procesy zaliczane do recyklingu/odzysku są
właściwie wymienione tylko w ustawie o gospodarce opakowaniami:


Art. 21. 1. Przy obliczaniu osiągniętych
poziomów:


1) odzysku odpadów opakowaniowych – do
odzysku zalicza się procesy odzysku R1–R9,


2) recyklingu odpadów opakowaniowych – do
recyklingu zalicza się procesy odzysku R2–R9


– wymienione w załączniku nr 1 do ustawy z
dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach.



Wydaje mi się, że R11 jest procesem pośrednim – nie
zaliczanym do odzysku/recyklingu (w każdym razie zgodnie z ustawą
opakowaniową).

F4odpowiedz

Gość

16 wrzesień 2021 o 11:46

napisał:

Dzień dobry, czy mogę prosić o informację, czy jako użytkownik podrzędny będę widziała, że sprawozdanie jest, np. do korekty?


Nie, ponieważ użytkownik
podrzędny ma uprawnienia wyłącznie do prowadzenia ewidencji odpadów, czyli
wystawiania KPO, KPOK i dokonywania wpisów w KEO.

F4odpowiedz

Gość

16 wrzesień 2021 o 12:44

napisał:


napisał:


Dzień dobry, czy mogę prosić o informację, czy jako użytkownik podrzędny będę widziała, że sprawozdanie jest, np. do korekty?



Nie, ponieważ użytkownik

podrzędny ma uprawnienia wyłącznie do prowadzenia ewidencji odpadów, czyli

wystawiania KPO, KPOK i dokonywania wpisów w KEO.




Nieprawda. Użytkownik podrzędny może zobaczyć, że sprawozdanie ma status do korekty. Ma nawet możliwość utworzenia takiej korekty - nie może jej tylko wysłać. Utworzone przez użytkownika podrzędnego sprawozdanie/korekta jest widoczne dla użytkownika głównego, ale tylko użytkownik główny może je złożyć.
Osobną kwestią jest sam zakres korekty. Urząd Marszałkowski powinien wysłać na skrzynkę BDO pismo ws. korekty - do skrzynki ma dostęp tylko użytkownik główny, więc podrzędny nie zobaczy co jest do skorygowania, widzi tylko że sprawozdanie ma dopisek "do korekty". 
F4odpowiedz

Gość

17 wrzesień 2021 o 08:57

Dzień dobry, w maju składałam korektę sprawozdania i do tej pory nie jest zatwierdzone, czy ktoś ma taka sytuacje? Podobno do końca września jest czas do sprawdzenia, czy to prawda czy okres się wydłużył? Co jeśli zobaczę ze w ostatnich dniach września i w październiku nadal sprawozdanie będzie miało status złożone- ale nie będzie zatwierdzone??? Czy lepiej zadzwonić do urzędu zapytać o co chodzi??? Dodam ze została tylko skorygowana masa wytworzonych odpadów przy jednym kodzie. 

F4odpowiedz

Gość

17 wrzesień 2021 o 10:54

napisał:

Dzień dobry, w maju składałam korektę sprawozdania i do tej pory nie jest zatwierdzone, czy ktoś ma taka sytuacje? Podobno do końca września jest czas do sprawdzenia, czy to prawda czy okres się wydłużył? Co jeśli zobaczę ze w ostatnich dniach września i w październiku nadal sprawozdanie będzie miało status złożone- ale nie będzie zatwierdzone??? Czy lepiej zadzwonić do urzędu zapytać o co chodzi??? Dodam ze została tylko skorygowana masa wytworzonych odpadów przy jednym kodzie. 


Z uwagi  na na nałożenie dwóch  okresów sprawozdawczych za 2019 i 2020 oraz fakt że ok. 2/3 sprawozdań  wymaga korekty, nie ma co liczyć na zweryfikowanie  wszystkich  sprawozdań  za rok 2020 do końca  września  2021

F4odpowiedz

Gość

17 wrzesień 2021 o 11:47

napisał:


napisał:


Dzień dobry, w maju składałam korektę sprawozdania i do tej pory nie jest zatwierdzone, czy ktoś ma taka sytuacje? Podobno do końca września jest czas do sprawdzenia, czy to prawda czy okres się wydłużył? Co jeśli zobaczę ze w ostatnich dniach września i w październiku nadal sprawozdanie będzie miało status złożone- ale nie będzie zatwierdzone??? Czy lepiej zadzwonić do urzędu zapytać o co chodzi??? Dodam ze została tylko skorygowana masa wytworzonych odpadów przy jednym kodzie. 



Z uwagi  na na nałożenie dwóch  okresów sprawozdawczych za 2019 i 2020 oraz fakt że ok. 2/3 sprawozdań  wymaga korekty, nie ma co liczyć na zweryfikowanie  wszystkich  sprawozdań  za rok 2020 do końca  września  2021



Czyli trzeba czekać cierpliwie i mam nadzieje ze z tego tytułu nie będzie żadnych konsekwencji? 

F4odpowiedz

Gość

17 wrzesień 2021 o 12:59

napisał:


napisał:




napisał:



Dzień dobry, w maju składałam korektę sprawozdania i do tej pory nie jest zatwierdzone, czy ktoś ma taka sytuacje? Podobno do końca września jest czas do sprawdzenia, czy to prawda czy okres się wydłużył? Co jeśli zobaczę ze w ostatnich dniach września i w październiku nadal sprawozdanie będzie miało status złożone- ale nie będzie zatwierdzone??? Czy lepiej zadzwonić do urzędu zapytać o co chodzi??? Dodam ze została tylko skorygowana masa wytworzonych odpadów przy jednym kodzie. 




Z uwagi  na na nałożenie dwóch  okresów sprawozdawczych za 2019 i 2020 oraz fakt że ok. 2/3 sprawozdań  wymaga korekty, nie ma co liczyć na zweryfikowanie  wszystkich  sprawozdań  za rok 2020 do końca  września  2021






Czyli trzeba czekać cierpliwie i mam nadzieje ze z tego tytułu nie będzie żadnych konsekwencji? 




Nie, nie będzie. W niektórych przypadkach to dopiero sprawozdania za 2019 rok przychodzą do korekty, nie tylko za rok 2020, więc trzeba po prostu uzbroić się w cierpliwość.

F4odpowiedz

Gość

22 wrzesień 2021 o 12:19

napisał:

Proszę o pomoc ...chcę naliczyć karę za nieosiągnięcie poziomu recyklingu PMTS za 2020 r. podmiotowi odbierającemu na podstawie umów z właścicielami.
Osiągnięty poziom 8,07%

łączna masa odebranych od właścicieli : 10,0200
przekazana do ponownego użycia 0,2570

Mw =0,318*10,02=3,18636

brakująca masa :1,34
stawka opłaty za 1 m 270,00 zł
wysokośc kary 360,73 zł ???

Proszę kogoś ogarniętego w temacie o pomoc, moja pierwsza


Z jakiej ustawy i art. zostaje nałożona kara?
F4odpowiedz

Gość

23 wrzesień 2021 o 14:02

Bądźcie cierpliwi z zatwierdzeniem sprawozdań. Moja firma się w końcu doczekała. Sprawozdanie za 2019 rok zostało zatwierdzone już jakiś czas temu, a za rok 2020 zostało zatwierdzone w tym tygodniu.

F4odpowiedz

Gość

24 wrzesień 2021 o 09:11

napisał:

Bądźcie cierpliwi z zatwierdzeniem sprawozdań. Moja firma się w końcu doczekała. Sprawozdanie za 2019 rok zostało zatwierdzone już jakiś czas temu, a za rok 2020 zostało zatwierdzone w tym tygodniu.



My jeszcze nie mamy zatwierdzonego ani z 2019 roku ani z 2020 roku, codziennie sprawdzamy i cały czas ten sam status "Złożone". Cierpliwe czekamy, nie chcemy dzwonić do UM i dopominać się bo wiemy że inni przedsiębiorcy też tak mają.
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter