Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

14 maj 2021 o 12:03

napisał:



Witam bardzo serdecznie,

Moja firma dostała zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie nałożenia kary za złożenie sprawozdania komunalnego za 2019r. 4 dni po terminie. Niestety nie dogadałam się z koleżanką, od której przejęłam stanowisko pracy i byłam przekonana, że złożyła sprawozdanie już w styczniu. Dopiero 4 września mnie coś ruszyło, żeby sprawdzić złożone sprawozdania i dopiero wtedy je złożyłam. Muszę teraz napisać jakieś sensowne wyjaśnienie dla urzędu, czy ktoś poratowałby argumentami? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie pomysły :)









Witam,
Moim zdaniem można wskazać typowe argumenty, czyli coś w rodzaju, że fakt złożenia sprawozdania 4 dni po terminie nie spowodował negatywnego wpływu na działalność przedsiębiorstwa a tym bardziej na środowisko naturalne.
F4odpowiedz

Gość

17 maj 2021 o 12:58

napisał:


napisał:






Witam bardzo serdecznie,


Moja firma dostała zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie nałożenia kary za złożenie sprawozdania komunalnego za 2019r. 4 dni po terminie. Niestety nie dogadałam się z koleżanką, od której przejęłam stanowisko pracy i byłam przekonana, że złożyła sprawozdanie już w styczniu. Dopiero 4 września mnie coś ruszyło, żeby sprawdzić złożone sprawozdania i dopiero wtedy je złożyłam. Muszę teraz napisać jakieś sensowne wyjaśnienie dla urzędu, czy ktoś poratowałby argumentami? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie pomysły :)

















Witam,
Moim zdaniem można wskazać typowe argumenty, czyli coś w rodzaju, że fakt złożenia sprawozdania 4 dni po terminie nie spowodował negatywnego wpływu na działalność przedsiębiorstwa a tym bardziej na środowisko naturalne.



F4odpowiedz

Gość

18 maj 2021 o 07:22

Czy Wy też nie widzicie w BDO w zakładce swoich sprawozdań?. Mi wyskakuje pusta strona.

F4odpowiedz

Gość

18 maj 2021 o 08:30

napisał:


napisał:




napisał:









Witam bardzo serdecznie,



Moja firma dostała zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie nałożenia kary za złożenie sprawozdania komunalnego za 2019r. 4 dni po terminie. Niestety nie dogadałam się z koleżanką, od której przejęłam stanowisko pracy i byłam przekonana, że złożyła sprawozdanie już w styczniu. Dopiero 4 września mnie coś ruszyło, żeby sprawdzić złożone sprawozdania i dopiero wtedy je złożyłam. Muszę teraz napisać jakieś sensowne wyjaśnienie dla urzędu, czy ktoś poratowałby argumentami? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie pomysły :)



























Witam,
Moim zdaniem można wskazać typowe argumenty, czyli coś w rodzaju, że fakt złożenia sprawozdania 4 dni po terminie nie spowodował negatywnego wpływu na działalność przedsiębiorstwa a tym bardziej na środowisko naturalne.






Dziękuję za odpowiedź!


F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

18 maj 2021 o 11:54

napisał:

Czy Wy też nie widzicie w BDO w zakładce swoich sprawozdań?. Mi wyskakuje pusta strona.


U mnie też nie ma .

F4odpowiedz

Gość

19 maj 2021 o 10:21

napisał:


napisał:


Czy Wy też nie widzicie w BDO w zakładce swoich sprawozdań?. Mi wyskakuje pusta strona.



U mnie też nie ma .




Dostaliśmy wezwanie od Marszałka za brak sprawozdań w BDO. Ja też ich nie widziałem, Ale po kilku próbach logowania wszystko się pojawiło. 
Wysłałem zrzuty stron do Marszałka, że sprawozdania są tylko raz się pojawiają a raz znikają. 
Czekam co będzie dalej.
F4odpowiedz

Gość

21 maj 2021 o 07:53

napisał:


napisał:




napisał:



Czy Wy też nie widzicie w BDO w zakładce swoich sprawozdań?. Mi wyskakuje pusta strona.




U mnie też nie ma .








Dostaliśmy wezwanie od Marszałka za brak sprawozdań w BDO. Ja też ich nie widziałem, Ale po kilku próbach logowania wszystko się pojawiło. 
Wysłałem zrzuty stron do Marszałka, że sprawozdania są tylko raz się pojawiają a raz znikają. 
Czekam co będzie dalej.

Nie widziałam tych sprawozdań przez 1 dzień, było pusto, teraz jest już wszystko ok. Widzę je, ale status ciągle ten sam, Złożone i tak od kilku miesięcy. Bez zmian. Podobno za 2019 rok mają czas na sprawdzenie do końca września 2021. Czekam na bieg wydarzeń.

F4odpowiedz

Gość

24 maj 2021 o 07:41

Ja ciągle w sprawozdaniu o opakowaniach za 2019 mam status zatwierdzone, a za 2020 rok złożone.
Z kolei w sprawozdaniu o odpadach za 2019 rok zatwierdzone, a za 2020 rok od 1,5 miesiąca do korekty. Jednak urząd w dalszym ciągu nie przysłał żadnego pisma (ani na BDO, ani na poczte) z informacją o jaką korekte chodzi. Ma ktoś podobnie?

F4odpowiedz

Gość

24 maj 2021 o 08:16

Witam, dmamy decyzję na zbieranie i przetwarzanie odpadów r5 i r12, czy w sprawozdaniu o wytworzonych odpadach i o ich gospodarowaniu w dziale XII o zebranych odpadach należy uwzględnić tylko odpady przyjęte na zbieranie czy również te które odebraliśmy i od razu u siebie przekazaliśmy do przetworzenia? 
Jakie tabele w dziale XIII powinniśmy uzupełnić?

F4odpowiedz

Gość

24 maj 2021 o 11:31

Cześć powiedzcie mi - w związku z nowym rokiem [21] a zakończeniem [20] powinnam zrobić jakies sprawozdanie o zużytych odpadach za poprzedni rok ? jak i gdzie? czy w związku z nowym rokiem mam wpisać nowy stan w kartach ewidencji odpadów ? czy w 2021r przechodzi w razie czego stan z 2020r? [odpadów?] 
Jak to wygląda ? niestety tylko zgłaszamy przewóz odpadów [złomu] 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter