Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość25

11 lipiec 2023 o 12:09

Dzień dobry. Prowadzę sklep internetowy i zarejestrowałem się w BDO jako wprowadzający opakowania na rynek. Przez czas prowadzenie działalności nazbierały mi się odpady takie jak kartony oraz tworzywa sztuczne tj. folie. Czy ja mogę tę kartony po prostu zawieźć do skupu makulatury, a worki z folią do miejsca selektywnej zbiórki odpadów, bez wystawiania Karty Przekazania Odpadów czy trzeba to udokumentować? A może po prostu wystawić te odpady aby je zabrano ode mnie razem z odpadami komunalnymi podczas odbioru śmieci z nieruchomości? Dodam, że mam umowę użyczenia lokalu pod działalność. 

F4odpowiedz

Gość

13 lipiec 2023 o 19:57

Dzień dobry,

mamy firmę z ok 40 placówkami w całym województwie, jest to franczyza pewnej firmy. Robione są sprawozdania wnioski aktualizacyjne i KPO. Funkcje nad sprawowaniem systemu zostały przekazane mi niedawno a firmę czeka za niedługo kontrola, sprawdzałem czy coś może być nie tak i zauważyłem, że nie były prowadzone KEO od samego początku. Czy można to wszystko uzupełnić i nie będzie za to konsekwencji? Czy da się uzupełnić dane za rok np. 2022?

Dodam, że wytwarzane odpady to praktycznie same 15 01 01 i 15 01 02 czyli makulatura tektura i opakowania z tworzywa sztucznego i przekraczają one wagę 5t.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

14 lipiec 2023 o 11:05

napisał:

Dzień dobry,

mamy firmę z ok 40 placówkami w całym województwie, jest to franczyza pewnej firmy. Robione są sprawozdania wnioski aktualizacyjne i KPO. Funkcje nad sprawowaniem systemu zostały przekazane mi niedawno a firmę czeka za niedługo kontrola, sprawdzałem czy coś może być nie tak i zauważyłem, że nie były prowadzone KEO od samego początku. Czy można to wszystko uzupełnić i nie będzie za to konsekwencji? Czy da się uzupełnić dane za rok np. 2022?

Dodam, że wytwarzane odpady to praktycznie same 15 01 01 i 15 01 02 czyli makulatura tektura i opakowania z tworzywa sztucznego i przekraczają one wagę 5t.


Niestety nie ma możliwości założyć KEO. Można spróbować zrobić w wersji papierowej chociaż ,to już nie obowiązuje. Może sensownie wytłumaczyć  dlaczego tak się stało i przedstawić papierowe. Wszystko zależy od inspektorów jak do tego podejdą. Ale na pewno wersja papierowa już nie obowiązuje.

F4odpowiedz

konrad88

Liczba postów: 3

Od: 06.06.2023

19 lipiec 2023 o 12:28

Warto współpracować w tego typu kwestiach z organizacjami które przejmą ten obowiązek https://ekocykl.org/przejecie-obowiazku-odzysku-recyklingu-odpadow-opakowaniowych/ 

F4odpowiedz

Gość

24 lipiec 2023 o 13:51

Dzień dobry,
okazuje się, że jesteśmy firmą wprowadzającą produkty w opakowaniach i chcę/muszę złożyć zaległe sprawozdania za 2019 rok i potrzebna jest ilość wprowadzonych opakowań za 2018 rok, czy mogę w sprawozdaniu wpisać 0?
czy powinnam wziąć faktury z archiwum o przeliczyć cały 2018 rok.

nikt nie prowadził ewidencji zakupów opakowań,

zrobiłam ewidencję za lata 2019-2022.
inne lata zarchiwizowane.
dziękuję

F4odpowiedz

pomocwbdo.pl

25 lipiec 2023 o 11:33

napisał:

Dzień dobry,

mamy firmę z ok 40 placówkami w całym województwie, jest to franczyza pewnej firmy. Robione są sprawozdania wnioski aktualizacyjne i KPO. Funkcje nad sprawowaniem systemu zostały przekazane mi niedawno a firmę czeka za niedługo kontrola, sprawdzałem czy coś może być nie tak i zauważyłem, że nie były prowadzone KEO od samego początku. Czy można to wszystko uzupełnić i nie będzie za to konsekwencji? Czy da się uzupełnić dane za rok np. 2022?

Dodam, że wytwarzane odpady to praktycznie same 15 01 01 i 15 01 02 czyli makulatura tektura i opakowania z tworzywa sztucznego i przekraczają one wagę 5t.



Jeszcze dodam, że KEO można w teorii założyć na rok bieżący zaznaczając pole kod Ex i w opisie wpisać 'Karta ewidencji odpadu na rok 2022'.
Ale ciężko stwierdzić jak do tego podejdzie WIOŚ.
Niestety po czasie to trochę rozmowa na zasadzie - co zrobić jak przekroczyłem prędkość przy fotoradarze...
F4odpowiedz

Gość

31 lipiec 2023 o 11:28

Co zrobić jeśli firma jest zarówno przekazującym jak i transportującym, zrobiła planowaną kartę przekazania odpadu, po czym przekazała odpad, natomiast nie potwierdziła transportu ? 
Tj. załóżmy że planowana karta jest z datą 5 lipca, przekazanie nastąpiło 5 lipca, przejęcie 5 lipca, a potwierdzony transport jest z datą późniejszą tj 20 lipca  ? 

F4odpowiedz

pomocwbdo.pl

31 lipiec 2023 o 16:43

napisał:

Co zrobić jeśli firma jest zarówno przekazującym jak i transportującym, zrobiła planowaną kartę przekazania odpadu, po czym przekazała odpad, natomiast nie potwierdziła transportu ? 
Tj. załóżmy że planowana karta jest z datą 5 lipca, przekazanie nastąpiło 5 lipca, przejęcie 5 lipca, a potwierdzony transport jest z datą późniejszą tj 20 lipca  ? 



Tak po prawdzie to ta data potwierdzenia transportu na sam koniec obecnie tak nie do końca jest gdziekolwiek używana. Dokument do karty ewidencji można dodać już w statusie Zrealizowane przejęcie, data w karcie ewidencji pojawia się z datą kiedy przejmujący potwierdził przyjęcie odpadu.
Oczywiście dobrze by było, aby wszystkie ruchy były robione na bieżąco, ale ja osobiście nie widzę konsekwencji tego, że transport został potwierdzony później.
F4odpowiedz

Gość

10 sierpień 2023 o 14:04

napisał:


napisał:


Co zrobić jeśli firma jest zarówno przekazującym jak i transportującym, zrobiła planowaną kartę przekazania odpadu, po czym przekazała odpad, natomiast nie potwierdziła transportu ? 
Tj. załóżmy że planowana karta jest z datą 5 lipca, przekazanie nastąpiło 5 lipca, przejęcie 5 lipca, a potwierdzony transport jest z datą późniejszą tj 20 lipca  ? 





Tak po prawdzie to ta data potwierdzenia transportu na sam koniec obecnie tak nie do końca jest gdziekolwiek używana. Dokument do karty ewidencji można dodać już w statusie Zrealizowane przejęcie, data w karcie ewidencji pojawia się z datą kiedy przejmujący potwierdził przyjęcie odpadu.
Oczywiście dobrze by było, aby wszystkie ruchy były robione na bieżąco, ale ja osobiście nie widzę konsekwencji tego, że transport został potwierdzony później.



jak potwierdzić transport w w sutuacji kiedy jesteśmy przekazującym i transportującym jednocześnie
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

11 sierpień 2023 o 10:22

napisał:


napisał:




napisał:



Co zrobić jeśli firma jest zarówno przekazującym jak i transportującym, zrobiła planowaną kartę przekazania odpadu, po czym przekazała odpad, natomiast nie potwierdziła transportu ? 
Tj. załóżmy że planowana karta jest z datą 5 lipca, przekazanie nastąpiło 5 lipca, przejęcie 5 lipca, a potwierdzony transport jest z datą późniejszą tj 20 lipca  ? 







Tak po prawdzie to ta data potwierdzenia transportu na sam koniec obecnie tak nie do końca jest gdziekolwiek używana. Dokument do karty ewidencji można dodać już w statusie Zrealizowane przejęcie, data w karcie ewidencji pojawia się z datą kiedy przejmujący potwierdził przyjęcie odpadu.
Oczywiście dobrze by było, aby wszystkie ruchy były robione na bieżąco, ale ja osobiście nie widzę konsekwencji tego, że transport został potwierdzony później.







jak potwierdzić transport w w sutuacji kiedy jesteśmy przekazującym i transportującym jednocześnie


Jeżeli status będzie "zrealizowane przejecie" ,to wtedy potwierdzamy. Ale póki jest w statusie" potwierdzenie wygenerowane" nic nie zrobimy i czekamy na przejęcie odpadu.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter