Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

02 czerwiec 2023 o 11:04

Cześć,

napiszcie coś o Waszych doświadczeniach z prowadzeniem ewidencji odpadów na bieżąco ? Co oznacza to określenie? Stale nam WIOŚ o to dowala!



F4odpowiedz

Gość

02 czerwiec 2023 o 11:47

Hej, możecie polecić jakiś program do robienia kart (oraz później dodawania ich w ewidencji) z automatu. Mamy tego codziennie ilości hurtowe i to jest żmudna praca. Działam na darmowym dodatku do firefoxa Katalon Reader ale coś ostatnio nie za dobrze działa.

F4odpowiedz

Gość

02 czerwiec 2023 o 12:36

napisał:



Cześć,



napiszcie coś o Waszych doświadczeniach z prowadzeniem ewidencji odpadów na bieżąco ? Co oznacza to określenie? Stale nam WIOŚ o to dowala!








Cześć,
u nas wygląda to tak, że my wystawiamy KPO, i od razu jak pojawi się do korekty jest skorygowana. następnie od razu zapisujemy dane w KEO - i tutaj jest  na bieżąco prowadzona ewidencja. można powiedzieć z miesiąca na miesiąc. 

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

05 czerwiec 2023 o 08:08

napisał:

Hej, możecie polecić jakiś program do robienia kart (oraz później dodawania ich w ewidencji) z automatu. Mamy tego codziennie ilości hurtowe i to jest żmudna praca. Działam na darmowym dodatku do firefoxa Katalon Reader ale coś ostatnio nie za dobrze działa.



Korzystam z EKO-SOFT już kilkanaście lat i szczerze polecam.
F4odpowiedz

konrad88

Liczba postów: 3

Od: 06.06.2023

06 czerwiec 2023 o 14:48

Dzień dobry czy ktoś może się wypowiedzieć na temat współracy z https://projectzerowaste.pl/  ? Będę bardzo wdzięczny za info

F4odpowiedz

Gość

06 czerwiec 2023 o 20:47

Cześć,

jeśli macie na zakładzie jakieś ilości odpadu, np. niesprawny sprzęt informatyczny, odpady poprodukcyjne w niewielkich ilościach, ale jeszcze nie przygotowujecie ich do przekazania, wpisujecie szacowaną masę tego odpadu w ewidencji BDO w zakładce WYTWORZONE? Wg organu kontrolnego, na tym właśnie polega ustawowe prowadzenie ewidencji odpadów na bieżąco! Pogrozili karą za prowadzenie ewidencji niezgodnie ze stanem faktycznym.- zakończy się chyba pouczeniem. Napiszcie o Waszych doświadczeniach w tej kwestii. Może ktoś miał podobną sytuację.

F4odpowiedz

Gość

07 czerwiec 2023 o 07:05

napisał:


napisał:


Hej, możecie polecić jakiś program do robienia kart (oraz później dodawania ich w ewidencji) z automatu. Mamy tego codziennie ilości hurtowe i to jest żmudna praca. Działam na darmowym dodatku do firefoxa Katalon Reader ale coś ostatnio nie za dobrze działa.





Korzystam z EKO-SOFT już kilkanaście lat i szczerze polecam.


Jakie będą koszta , chodzi mi o tworzenie hurtowo kart KPOK oraz zaciąganie kart do ewidencji KEOK

F4odpowiedz

Gość

07 czerwiec 2023 o 07:29

napisał:

Cześć,

jeśli macie na zakładzie jakieś ilości odpadu, np. niesprawny sprzęt informatyczny, odpady poprodukcyjne w niewielkich ilościach, ale jeszcze nie przygotowujecie ich do przekazania, wpisujecie szacowaną masę tego odpadu w ewidencji BDO w zakładce WYTWORZONE? Wg organu kontrolnego, na tym właśnie polega ustawowe prowadzenie ewidencji odpadów na bieżąco! Pogrozili karą za prowadzenie ewidencji niezgodnie ze stanem faktycznym.- zakończy się chyba pouczeniem. Napiszcie o Waszych doświadczeniach w tej kwestii. Może ktoś miał podobną sytuację.



Miałem kontrole WIOŚ pod koniec zeszłego roku, która obejmowała m.in kontrole gospodarki odpadami i przy sprawdzaniu ewidencji nawet ten temat nie był u mnie poruszany. Tak naprawde wszystko zależy do kontrolującego, bo do "nieterminowej ewidencji" można podciągnąć absolutnie wszystko.
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

07 czerwiec 2023 o 10:11

napisał:


napisał:


Cześć,

jeśli macie na zakładzie jakieś ilości odpadu, np. niesprawny sprzęt informatyczny, odpady poprodukcyjne w niewielkich ilościach, ale jeszcze nie przygotowujecie ich do przekazania, wpisujecie szacowaną masę tego odpadu w ewidencji BDO w zakładce WYTWORZONE? Wg organu kontrolnego, na tym właśnie polega ustawowe prowadzenie ewidencji odpadów na bieżąco! Pogrozili karą za prowadzenie ewidencji niezgodnie ze stanem faktycznym.- zakończy się chyba pouczeniem. Napiszcie o Waszych doświadczeniach w tej kwestii. Może ktoś miał podobną sytuację.





Miałem kontrole WIOŚ pod koniec zeszłego roku, która obejmowała m.in kontrole gospodarki odpadami i przy sprawdzaniu ewidencji nawet ten temat nie był u mnie poruszany. Tak naprawde wszystko zależy do kontrolującego, bo do "nieterminowej ewidencji" można podciągnąć absolutnie wszystko.

Skoro zwrócili uwagę na to - lepiej zrobić jak mówią,bo przyjdą ponownie i będzie "bieda".  To ,że u kogoś nie zwrócili uwagi nie znaczy ,że u innych tego nie zrobią. Wpisując w wytworzonych zawsze można w razie czego skorygować masę. Coś wytwarzamy i gdzie to jest ? Dlatego trzeba (żeby spokojnie spać) wpisać w wytworzonych.  Kontrola może być nie zapowiedziana , nie wiadomo kiedy ponownie przyjdą i po co się stresować :-)

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

07 czerwiec 2023 o 10:12

napisał:


napisał:




napisał:



Hej, możecie polecić jakiś program do robienia kart (oraz później dodawania ich w ewidencji) z automatu. Mamy tego codziennie ilości hurtowe i to jest żmudna praca. Działam na darmowym dodatku do firefoxa Katalon Reader ale coś ostatnio nie za dobrze działa.







Korzystam z EKO-SOFT już kilkanaście lat i szczerze polecam.





Jakie będą koszta , chodzi mi o tworzenie hurtowo kart KPOK oraz zaciąganie kart do ewidencji KEOK



Wykupuje się program . Proszę wejść na ich stronę i zadzwonić - wszystkiego można się dowiedzieć .

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter