Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

29 sierpień 2023 o 14:14

napisał:

Dzień dobry, jesteśmy przedsiębiorstwem wpisani do BDO - wytwórca. Musimy kupić nowe akumulatory (odpad niebezpieczny), zużyte odbierze firma, która dostarczy nowe. Czy mogę prosić o informację, jak to wykazać w BDO?



Na karcie ewidencji (np. 16 06 01*) musielibyście wpisać wytworzenie odpowiedniej ilości, a potem w zakładce Przekazane wpisać przekazanie podmiotowi zwolnionemu z obowiązku prowadzenia ewidencji.
F4odpowiedz

Gość

20 wrzesień 2023 o 11:31

mam odpad 0,40 dag , jaką wagę mam wpisać w kartę ewidencji BDO

F4odpowiedz

Gość

20 wrzesień 2023 o 14:53

napisał:

mam odpad 0,40 dag , jaką wagę mam wpisać w kartę ewidencji BDO



Serio? Takie pytanie nie powinno się w ogóle pojawić na tym forum. Przecież przeliczanie jednostek to jest elementarna wiedza. Jednak dla Pani/Pana specjalnie wrócimy do podstawówki. :)

1 kg to 1000 g, czyli 100 dag
W takim przypadku musimy użyć proporcji:

1 kg - 100 dag
x - 0,40 dag
x = 0,004 kg
0,004 kg :1000 kg (1Mg) = 0,000004 Mg - taką wagę należy wpisać w Kartę ewidencji BDO
Czy na pewno przekazali Państwo 0,40 dag (4 gramy) odpadu? 
F4odpowiedz

Gość

20 wrzesień 2023 o 21:20

Nie obowiązuje Was czasami uproszczona ewidencja ? Uproszczona ewidencja odpadów dotyczy podmiotów, które:


  • wytwarzają odpady niebezpieczne w ilości do 100 kilogramów rocznie,

  • wytwarzają odpady inne niż niebezpieczne, które nie są odpadami komunalnymi – w ilości do 5 ton rocznie,

Tylko KPO bez KEO. Wpis do rejestru BDO i sprawozdanie roczne o wytworzonych odpadach i gospodarowaniu odpadami - obowiązkowe. Gdzieś na boku ewidencję papierową odpadów to bym prowadziła.

Proszę zapoznać się też z:


Rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów. 

F4odpowiedz

Madlen

09 październik 2023 o 15:22

Hej,

mam problem z wygenerowaniem Potwierdzenia przekazania odpadu.

Otóż historia wygląda tak, że dwie karty zostały wystawione w lipcu, a w związku z tym, że załadunek się trochę przedłużał, to kliknęłam tylko opcję Zatwierdź. Po przejęciu odpadów miałam problem z zalogowaniem się do systemu, a później... temat zwyczajnie mi umknął, dopiero teraz zauważyłam, że nie mam ich przeklikanych w systemie. Czyli karty są zatwierdzone ale nie mają wygenerowanego potwierdzenia.

Teraz w zakładce Zatwierdzone widnieją dwie karty. Próbując zmienić ich status- Wygeneruj potwierdzenie, system wariuje i podaje mi jakieś błędne informacje, że karta powinna być z data 8.03 (jak wcześniej wspominałam, odbiór odpadów był w lipcu), próba zmiany na 8.03 i tak nic nie daje (jest to logiczne, bo to data wstecz).
Czy ktoś miał taką sytuację i może podpowiedzieć jak ten problem rozwiązać? 

Będę wdzięczna za jakiekolwiek sugestię.

PS. Nie za bardzo mogę usunąć karty i wpisać na nowo, ponieważ odbiór odpadów mam już zafakturowany.

F4odpowiedz

Gość

12 październik 2023 o 12:10

napisał:

Hej,

mam problem z wygenerowaniem Potwierdzenia przekazania odpadu.

Otóż historia wygląda tak, że dwie karty zostały wystawione w lipcu, a w związku z tym, że załadunek się trochę przedłużał, to kliknęłam tylko opcję Zatwierdź. Po przejęciu odpadów miałam problem z zalogowaniem się do systemu, a później... temat zwyczajnie mi umknął, dopiero teraz zauważyłam, że nie mam ich przeklikanych w systemie. Czyli karty są zatwierdzone ale nie mają wygenerowanego potwierdzenia.

Teraz w zakładce Zatwierdzone widnieją dwie karty. Próbując zmienić ich status- Wygeneruj potwierdzenie, system wariuje i podaje mi jakieś błędne informacje, że karta powinna być z data 8.03 (jak wcześniej wspominałam, odbiór odpadów był w lipcu), próba zmiany na 8.03 i tak nic nie daje (jest to logiczne, bo to data wstecz).
Czy ktoś miał taką sytuację i może podpowiedzieć jak ten problem rozwiązać? 

Będę wdzięczna za jakiekolwiek sugestię.

PS. Nie za bardzo mogę usunąć karty i wpisać na nowo, ponieważ odbiór odpadów mam już zafakturowany.


Na statusie Zatwierdzone karta może być do 30 dni i w ciągu tego czasu ma się rozpocząć transport odpadów, czyli transport odbył się, ale bez posiadania przez kierowcę potwierdzenia wygenerowania KPO w systemie BDO. Bez KPO 10 000 złotych nagrody. System sam Cię blokuje, bo o tych 30 dniach jest mowa w wytycznych BDO. Warto je czytać.

F4odpowiedz

Gość

12 październik 2023 o 15:33

Witam, czy można prowadzić zbieranie i przetwarzanie (dwie różne decyzje) na jednym miejscu prowadzenia działalności? Wszystko mieści się na tym samym adresie. Odpady są w różnych magazynach.

F4odpowiedz

Gość

13 październik 2023 o 14:01

napisał:

Witam, czy można prowadzić zbieranie i przetwarzanie (dwie różne decyzje) na jednym miejscu prowadzenia działalności? Wszystko mieści się na tym samym adresie. Odpady są w różnych magazynach.


Ocencie - czy jestescie instalacją stacjonarną  - macie pozwolenie na eksploatowanie instalacji - w tym przyznane procesy dla potrzeb prowadzenia odzysku odpadów dla instalacji - np. R13  Magazynowanie odpadów poprzedzające którykolwiek z procesów wymienionych w pozycji R1– R12 (z wyjątkiem wstępnego magazynowania u wytwórcy odpadów).
Czy jestescie terenem magazynowym (nie macie procesów R).
Pozwolenie jest zawsze dla instalacji.
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów w instalacji.
Zezwolenie na zbieranie odpadów - dla terenu magazynowego.
Jedna działka terenu nie bedzie raz instalacją stacjonarną -  innym razem terenem magazynowym.
Jest albo tym, albo tym (art. 3 pkt. 6 ustawy POS; art. 29, art. 30 czy art. 41a UO)

F4odpowiedz

Gość

13 październik 2023 o 17:16

napisał:


napisał:


Witam, czy można prowadzić zbieranie i przetwarzanie (dwie różne decyzje) na jednym miejscu prowadzenia działalności? Wszystko mieści się na tym samym adresie. Odpady są w różnych magazynach.



Ocencie - czy jestescie instalacją stacjonarną  - macie pozwolenie na eksploatowanie instalacji - w tym przyznane procesy dla potrzeb prowadzenia odzysku odpadów dla instalacji - np. R13  Magazynowanie odpadów poprzedzające którykolwiek z procesów wymienionych w pozycji R1– R12 (z wyjątkiem wstępnego magazynowania u wytwórcy odpadów).
Czy jestescie terenem magazynowym (nie macie procesów R).
Pozwolenie jest zawsze dla instalacji.
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów w instalacji.
Zezwolenie na zbieranie odpadów - dla terenu magazynowego.
Jedna działka terenu nie bedzie raz instalacją stacjonarną -  innym razem terenem magazynowym.
Jest albo tym, albo tym (art. 3 pkt. 6 ustawy POS; art. 29, art. 30 czy art. 41a UO)





F4odpowiedz

Gość

13 październik 2023 o 17:21

Proszę  nie sugerować powyższym stanowiskiem.
Można zbierać i przetwarzać odpady na terenie tego samego zakładu. Zbieranie odpady to te które  podmiot  przekażę po przetworzenia poza zakład. A te, które  będzie przetwarzać magazynuje przed przetworzeniem.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter