Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

07 październik 2021 o 10:44

Czy kod: 17
01 07
- Zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych
materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17
01 06 moze mieć sposób zagospodarowania R5 - Recykling lub odzysk innych materialów nieorganicznych?

F4odpowiedz

Gość

07 październik 2021 o 12:08

napisał:

Czy kod: 17

01 07
- Zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych

materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17

01 06 moze mieć sposób zagospodarowania R5 - Recykling lub odzysk innych materialów nieorganicznych?


Tak
F4odpowiedz

Gość

07 październik 2021 o 15:04

Czy zrobić w sytuacji w której wystawiam KPO, odbiorca widzi ją u siebie akceptuje/ potwierdza itp i ona u niego jest w systemie a u mnie niestety jakimś cudem znika... Jak potwierdzic w ewidencji przekazanie odpadu jesli nie mam karty ? 

F4odpowiedz

Gość

08 październik 2021 o 09:26

napisał:

Czy zrobić w sytuacji w której wystawiam KPO, odbiorca widzi ją u siebie akceptuje/ potwierdza itp i ona u niego jest w systemie a u mnie niestety jakimś cudem znika... Jak potwierdzic w ewidencji przekazanie odpadu jesli nie mam karty ? 



Zgłosić taki błąd w systemie BDO
F4odpowiedz

Gość55

12 październik 2021 o 19:30

napisał:


napisał:






Witam,








Rolnik posiadający ziemię powyżej 75 hektarów z zarejestrowaną firmą usługową w BDO może odbierać przez KPO odpad z zakładu produkcyjnego?


Dodam że odpad znajduje się w rozporządzeniu dotyczącym listy rodzajów odpadów, które osoby fizyczne lub jednostki organizacyjne niebędące przedsiębiorstwami mogą poddawać odzyskowi na potrzemy własne.











Sposób przekazania

odpadów z zakładu produkcyjnego do rolnika gospodarującego na powierzchni

powyżej 75 hektarów zależy od zdefiniowania czy rolnik jest przedsiębiorcą.

Rolnik niebędący przedsiębiorcą i posiadający powyżej 75 ha może przyjąć odpady

od zakładu produkcyjnego na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra

Środowiska z dnia 10 listopada 2015 roku w sprawie rodzajów odpadów, które

osoby fizyczne lub jednostki organizacyjne niebędące przedsiębiorcami mogą

poddawać odzyskowi na potrzeby własne. Rolnik zdefiniowany jako przedsiębiorca

przyjmując odpady od zakładu produkcyjnego powinien najprawdopodobniej posiadać

odpowiednie zezwolenie na przetwarzanie odpadów poza instalacją lub w

instalacji w zależności od sposobu wykorzystania odpadu.



Czy dobrze rozumiem, że rolnik gospodarujący na powierzchni powyżej 75 hektarów (z numerem BDO z tytułu wytwarzania) bez zarejestrowanej firmy może przyjąć odpady na zasadach określonych w Rozporządzeniu, bez obowiązku posiadania decyzji na przetwarzanie i bez KPO ? Natomiast w przypadku zarejestrowanej firmy musi mieć pozwolenie na zbieranie/przetwarzanie i przyjmuje na KPO? Dziękuję za każdą pomoc w temacie.

F4odpowiedz

Gość

13 październik 2021 o 09:08

Jak radzicie sobie z różnicami wag? Np. mamy na stanie 1,5 Mg odpadów i przekazujemy je np. na składowisko i oni przyjmują inną wagę, która trochę się różni np. 1,6 Mg, my robimy korektę na KPO i za tą ilość jesteśmy rozliczani, mamy jednak rozbieżność w stanach, jak to można rozwiązać? 

F4odpowiedz

Gość

14 październik 2021 o 13:12

napisał:

Jak radzicie sobie z różnicami wag? Np. mamy na stanie 1,5 Mg odpadów i przekazujemy je np. na składowisko i oni przyjmują inną wagę, która trochę się różni np. 1,6 Mg, my robimy korektę na KPO i za tą ilość jesteśmy rozliczani, mamy jednak rozbieżność w stanach, jak to można rozwiązać? 


Rozumiem rozbieżność jest w KEO? Jeśli tak jest to ja widzę tylko jedno rozwiązanie, poddać edycji KEO wytworzenie i wpisać ilość aby była zgodna z wagą przekazaną
F4odpowiedz

Gość

14 październik 2021 o 14:34

napisał:


napisał:


Jak radzicie sobie z różnicami wag? Np. mamy na stanie 1,5 Mg odpadów i przekazujemy je np. na składowisko i oni przyjmują inną wagę, która trochę się różni np. 1,6 Mg, my robimy korektę na KPO i za tą ilość jesteśmy rozliczani, mamy jednak rozbieżność w stanach, jak to można rozwiązać? 



Rozumiem rozbieżność jest w KEO? Jeśli tak jest to ja widzę tylko jedno rozwiązanie, poddać edycji KEO wytworzenie i wpisać ilość aby była zgodna z wagą przekazaną


Wytworzenie OK, ale co jak mamy tylko przyjęcia i przekazania na KPO?
F4odpowiedz

Gość

14 październik 2021 o 18:50

napisał:

Czy zrobić w sytuacji w której wystawiam KPO, odbiorca widzi ją u siebie akceptuje/ potwierdza itp i ona u niego jest w systemie a u mnie niestety jakimś cudem znika... Jak potwierdzic w ewidencji przekazanie odpadu jesli nie mam karty ? 


KPO powinno widnieć w innej zakładce w zależności od tego czy transportujący i przejmujący zatwierdzą je u siebie. Aby móc potwierdzić w ewidencji przekazanie odpadu, KPO musi być w zakładce POTWIERDZONY TRANSPORT wtedy przy tworzeniu ewidencji odpadu w zakładce Przekazane pokażą się KPO. 

F4odpowiedz

Gość

15 październik 2021 o 07:42

Właśnie z co różnicami wag, jesteśmy Stacją magazynowo - przeładunkową, zbieramy odpady z gminy i przekazujemy na RIPOK, w ciągu roku samych różnic w wagach na praktycznie każdej frakcji odpadów jest po paręset kilogramów. Na frakcji Biodegradowalnej nawet i parę ton. Przez to są różnice w programie ważącym jak w KEO i KEOK.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter