Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

26 październik 2021 o 08:38

Dzień Dobry,
Od niedawna prowadzimy demontaż pojazdów ciężarowych. Proszę o podpowiedź w jaki sposób klasyfikować odpady powstające w wyniku demontażu pojazdów.
Czy przyjąć jakoś procentowo ile powstaje danego odpadu np. z autobusu czy naczepy ciężarowej. czy może i ktoś podpowiedzieć jak to robi? z góry dziękuję za podpowiedź.

F4odpowiedz

Gość

27 październik 2021 o 11:32





Dzień dobry.
Udało mi się uzyskać pozwolenie na prowadzenie odzysku metali R12. Nie bardzo teraz wiem jak mam to udokumentować w BDO?
1. Dajmy na to odzyskałem 100kg rur z przyjętego złomu stalowego, które chcę sprzedać jako rury a nie złom. Proces, który temu odpowiada to R4. Sposób zagospodarowania to przygotowanie do ponownego użycia (Ppu)? Przy podliczeniach stanów ilości z zakładki "Przetwarzane" odejmuję?

2. I druga sytuacja: mam odpad w postaci obudowy stalowo-aluminiowej - przyjętej w kodzie 170405 lub 170407, która waży dla przykładu 10kg. Jak to wprowadzić w BDO, że po odzysku otrzymałem 7kg stalowego i 3kg aluminium? Proszę o pomoc krok po kroku, poradniki rządowe można sobie wiecie co i wiecie gdzie.





1. Wpisujesz metodę odzysku złomu stalowego R12. Sposób zagospodarowania to przygotowanie do ponownego użycia. Raczej nic nie odejmujesz bo przetworzyłeś ten odpad więc jego masa powinna być brana pod uwagę. 
2. Odpad w postaci obudowy stalowo-aluminiowej to kod 17 04 07. Wytwarzana stal to kod 17 04 05, a aluminium to 17 04 02.












Odpady, który powstają po przetworzeniu to grupa 19... więc zaproponowane kody z grupy 17 nie pasują tutaj..


Jeżeli chodzi o proces R4- to go używają raczej tylko Huty.. należałoby sprawdzić czy dobrze go zaklasyfikowaliście.
















Wszystkie odpady po przetworzeniu ,to grupa 19 ?


Odpady to tak, na 19 będą - jakieś gumy czy plastiki. Ale to co odzykałem czyli stal i aluminium to już nie na 19 a na kodach jak złom czyli 170405 stalowy i 170402 aluminium. Tylko jaki proces przy czymś takim wybrać? "Recykling" czy "Inny proces odzysku"? 


F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 709

Od: 19.03.2017

27 październik 2021 o 14:31

napisał:










Dzień dobry.
Udało mi się uzyskać pozwolenie na prowadzenie odzysku metali R12. Nie bardzo teraz wiem jak mam to udokumentować w BDO?
1. Dajmy na to odzyskałem 100kg rur z przyjętego złomu stalowego, które chcę sprzedać jako rury a nie złom. Proces, który temu odpowiada to R4. Sposób zagospodarowania to przygotowanie do ponownego użycia (Ppu)? Przy podliczeniach stanów ilości z zakładki "Przetwarzane" odejmuję?

2. I druga sytuacja: mam odpad w postaci obudowy stalowo-aluminiowej - przyjętej w kodzie 170405 lub 170407, która waży dla przykładu 10kg. Jak to wprowadzić w BDO, że po odzysku otrzymałem 7kg stalowego i 3kg aluminium? Proszę o pomoc krok po kroku, poradniki rządowe można sobie wiecie co i wiecie gdzie.






1. Wpisujesz metodę odzysku złomu stalowego R12. Sposób zagospodarowania to przygotowanie do ponownego użycia. Raczej nic nie odejmujesz bo przetworzyłeś ten odpad więc jego masa powinna być brana pod uwagę.
2. Odpad w postaci obudowy stalowo-aluminiowej to kod 17 04 07. Wytwarzana stal to kod 17 04 05, a aluminium to 17 04 02.


















Odpady, który powstają po przetworzeniu to grupa 19... więc zaproponowane kody z grupy 17 nie pasują tutaj..



Jeżeli chodzi o proces R4- to go używają raczej tylko Huty.. należałoby sprawdzić czy dobrze go zaklasyfikowaliście.


























Wszystkie odpady po przetworzeniu ,to grupa 19 ?




Odpady to tak, na 19 będą - jakieś gumy czy plastiki. Ale to co odzykałem czyli stal i aluminium to już nie na 19 a na kodach jak złom czyli 170405 stalowy i 170402 aluminium. Tylko jaki proces przy czymś takim wybrać? "Recykling" czy "Inny proces odzysku"?
Proszę się z tym zapoznać https://www.ekologia.pl/wiedza/slowniki/leksykon-ekologii-i-ochrony-srodowiska/odzysk , https://3r.com.pl/odzysk-a-recykling-czym-sie-roznia/ . Nie tylko są poradniki rządowe :-)







F4odpowiedz

Gość

27 październik 2021 o 15:04






Wszystkie odpady po przetworzeniu ,to grupa 19 ?

Odpady to tak, na 19 będą - jakieś gumy czy plastiki. Ale to co odzykałem czyli stal i aluminium to już nie na 19 a na kodach jak złom czyli 170405 stalowy i 170402 aluminium. Tylko jaki proces przy czymś takim wybrać? "Recykling" czy "Inny proces odzysku"?
Proszę się z tym zapoznać https://www.ekologia.pl/wiedza/slowniki/leksykon-ekologii-i-ochrony-srodowiska/odzysk , https://3r.com.pl/odzysk-a-recykling-czym-sie-roznia/ . Nie tylko są poradniki rządowe :-)






Tyle to wiem. Szukam konkretnej informacji co mam wybrać z tabelki opracowanej przez geniuszy w BDO. Odzyskuję ze złomu mi dostarczonego elementy (rury, pręty itp.), które można ponownie wykorzystać. Wydaje mi się, że tu właściwym wyborem jest "przygotowanie do ponownego użycia" a przy wyodrębnienie z mieszaniny metali poszczególnych metali to "Inny proces"? To jest ta łatwiejsza część problemu. Jak po wyodrębnieniu poszczególnych metali wprowadzić je na stan w odpowiednich kodach? Czy ja wytwarzam je? Czy raczej robię takie przyjęcie na stan jak np. od osoby prywatnej na podstawie jakiegoś dokumentu z programu magazynowego?                      





F4odpowiedz

Gość

28 październik 2021 o 03:21

Kondensatory i rezystory w sprzęcie eklektycznym np. komputerach, RTV, AGD - jaki to odpad.
Czy ktoś potrafi podpowiedzieć jak klasyfikować ww. odpady. Czy są niebezpieczne czy inne niż niebezpieczne.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 709

Od: 19.03.2017

28 październik 2021 o 07:02

napisał:











Wszystkie odpady po przetworzeniu ,to grupa 19 ?



Odpady to tak, na 19 będą - jakieś gumy czy plastiki. Ale to co odzykałem czyli stal i aluminium to już nie na 19 a na kodach jak złom czyli 170405 stalowy i 170402 aluminium. Tylko jaki proces przy czymś takim wybrać? "Recykling" czy "Inny proces odzysku"?
Proszę się z tym zapoznać https://www.ekologia.pl/wiedza/slowniki/leksykon-ekologii-i-ochrony-srodowiska/odzysk , https://3r.com.pl/odzysk-a-recykling-czym-sie-roznia/ . Nie tylko są poradniki rządowe :-)










Tyle to wiem. Szukam konkretnej informacji co mam wybrać z tabelki opracowanej przez geniuszy w BDO. Odzyskuję ze złomu mi dostarczonego elementy (rury, pręty itp.), które można ponownie wykorzystać. Wydaje mi się, że tu właściwym wyborem jest "przygotowanie do ponownego użycia" a przy wyodrębnienie z mieszaniny metali poszczególnych metali to "Inny proces"? To jest ta łatwiejsza część problemu. Jak po wyodrębnieniu poszczególnych metali wprowadzić je na stan w odpowiednich kodach? Czy ja wytwarzam je? Czy raczej robię takie przyjęcie na stan jak np. od osoby prywatnej na podstawie jakiegoś dokumentu z programu magazynowego?                      






Ten złom jest przetwarzany- odzyskuje się z niego "coś" . Nie może być jako Ppu, bo w tym przypadku jest wytwarzany inny odpad z tego procesu. Tu może być Ipod.  Przyjmujemy odpad -wpisujemy przetwarzanie- ilość przetworzonego odpadu,proces, sposób gosp.. Następnie KEO z odpowiednim kodem jaki powstaje podczas odzysku  -wytwarzanie i podać ilość jaka powstała.

"Przygotowanie do ponownego użycia"-Zgodnie z definicją zawartą w Dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady
2008/98/WE, przygotowanie do ponownego użycia oznacza procesy odzysku
polegające na sprawdzeniu, czyszczeniu lub naprawie, w ramach których
produkty lub składniki produktów, które wcześniej stały się odpadami, są
przygotowywane do tego, by mogły być ponownie wykorzystywane bez
jakichkolwiek innych czynności przetwarzania wstępnego."  














#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }
F4odpowiedz

Gość

29 październik 2021 o 08:58

napisał:

Kondensatory i rezystory w sprzęcie eklektycznym np. komputerach, RTV, AGD - jaki to odpad.
Czy ktoś potrafi podpowiedzieć jak klasyfikować ww. odpady. Czy są niebezpieczne czy inne niż niebezpieczne.



Chyba z grupy 16 02 09* 
F4odpowiedz

Gość

29 październik 2021 o 13:23

Ewidencjonowanie przetwarzania proces R12 na karcie ewidencji w dziale "przetwarzane" zaznaczam w sposobie zagospodarowania "inny proces odzysku" czy "recykling"? a może "przygotowanie do ponownego użycia"? Chodzi o sortowanie odpadów. 

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 709

Od: 19.03.2017

29 październik 2021 o 14:01

napisał:

Ewidencjonowanie przetwarzania proces R12 na karcie ewidencji w dziale "przetwarzane" zaznaczam w sposobie zagospodarowania "inny proces odzysku" czy "recykling"? a może "przygotowanie do ponownego użycia"? Chodzi o sortowanie odpadów.




https://maxgruz.pl/blog/odzysk-a-recykling-czy-te-pojecia-znacza-to-samo/




F4odpowiedz

Gość

29 październik 2021 o 16:53

napisał:

Ewidencjonowanie przetwarzania proces R12 na karcie ewidencji w dziale "przetwarzane" zaznaczam w sposobie zagospodarowania "inny proces odzysku" czy "recykling"? a może "przygotowanie do ponownego użycia"? Chodzi o sortowanie odpadów. 


Inny proces odzysku 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter