Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

15 październik 2021 o 12:19

napisał: Dziękuję a czy jest jakaś "ściąga" które kody odpadów jak można zagospodarować?


napisał:


Czy kod: 17


01 07
- Zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych


materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17


01 06 moze mieć sposób zagospodarowania R5 - Recykling lub odzysk innych materialów nieorganicznych?



Tak



F4odpowiedz

Gość ***

15 październik 2021 o 20:33

Witam. Jakie działy powinny być wypełnione we wniosku o nadanie nr bdo w przypadku wulkanizacji? Firma wytwarza u siebie oraz odbiera od klienta opony, które później oddaje do recyklera. Z góry dziękuję za pomoc. 

F4odpowiedz

Gość

19 październik 2021 o 13:40

napisał:

Witam. Jakie działy powinny być wypełnione we wniosku o nadanie nr bdo w przypadku wulkanizacji? Firma wytwarza u siebie oraz odbiera od klienta opony, które później oddaje do recyklera. Z góry dziękuję za pomoc. 


Dział XII

F4odpowiedz

Gość

19 październik 2021 o 20:24

napisał: Dziękuję. Czyli mamy wszystko dobrze. 


napisał:


Witam. Jakie działy powinny być wypełnione we wniosku o nadanie nr bdo w przypadku wulkanizacji? Firma wytwarza u siebie oraz odbiera od klienta opony, które później oddaje do recyklera. Z góry dziękuję za pomoc. 



Dział XII





F4odpowiedz

Gość

20 październik 2021 o 11:42

odbieramy odpady komunalne na nasze zbieranie, a z tego zbierania przekazujemy odpady dalej ale już na KPO jak zalecił nam Urząd Marszałkowski. Czy należy informować firmę, że są to odpady komunalne ale przekazane na KPO? Bo jak inaczej firma do której ostatecznie trafia odpad będzie znała strumień odpadów?

F4odpowiedz

Gość

20 październik 2021 o 14:29

Potrzebuję pomocy z ewidencjonowanie odpadów zbieranych, które rzeczywiście nie trafią w miejsce zbierania wskazanym w KPO. Chodzi dokładnie o gruz (kod 170101) odbierany od firmy remontowo-budowlanej. Posiadam pozwolenie na zbieranie tych odpadów. Firma remontowo-budowlana wystawia na mnie KPO. Odpady te po odebraniu od firmy remontowo-budowlanej przekazuję bezpośrednio do osoby fizycznej. Nie trafią w miejsce prowadzenia działalności wpisane w KPO. Odpady przekazywane osobom fizycznym odnotowuje tylko w ewidencji odpadów. 
Czyli prowadzę ewidencję odpadów wskazującą, że zbieram odpad, a następnie przekazuję go osobie fizycznej. Czy tak jest poprawnie? A jeśli jest to niewłaściwe to ma ktoś pomysł jak poprawnie opisać w KPO i KEO takie przemieszczanie odpadu? 
Z góry dziękuje za pomoc

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

21 październik 2021 o 08:59

napisał:

Potrzebuję pomocy z ewidencjonowanie odpadów zbieranych, które rzeczywiście nie trafią w miejsce zbierania wskazanym w KPO. Chodzi dokładnie o gruz (kod 170101) odbierany od firmy remontowo-budowlanej. Posiadam pozwolenie na zbieranie tych odpadów. Firma remontowo-budowlana wystawia na mnie KPO. Odpady te po odebraniu od firmy remontowo-budowlanej przekazuję bezpośrednio do osoby fizycznej. Nie trafią w miejsce prowadzenia działalności wpisane w KPO. Odpady przekazywane osobom fizycznym odnotowuje tylko w ewidencji odpadów.
Czyli prowadzę ewidencję odpadów wskazującą, że zbieram odpad, a następnie przekazuję go osobie fizycznej. Czy tak jest poprawnie? A jeśli jest to niewłaściwe to ma ktoś pomysł jak poprawnie opisać w KPO i KEO takie przemieszczanie odpadu?
Z góry dziękuje za pomoc


Odpad przyjmujemy na podstawie KPO i wcale nie musi trafić do nas fizycznie na plac. Można od razu przekazać, czy to osobie fizycznej ,czy innej firmie zajmującej się zagospodarowaniem tych odpadów. Karta jest prawidłowo wystawiona ,bo firma wystawia na Państwa ,a potem Wy przekazujecie dalej. W tej sytuacji trzeba odnotować przekazanie os.fiz. w ewidencji. Warto też aby taka osoba podpisała oświadczenie o przyjęciu odpadu. Nie jest to nigdzie w ustawie ,ale niestety przy kontroli nadgorliwi inspektorzy pytają o to. Oświadczenie może tak wyglądać jak poniżej :-)


Imię,nazwisko,adres          miejsce,data


"OŚWIADCZENIE


(odbioru
odpadów na potrzeby własne)



Niniejszym
oświadczam, że otrzymany przeze mnie z firmy


......odpad o kodzie .....


w
ilości... kg , zostaną wykorzystane na własne potrzeby zgodnie
z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, a w szczególności z
postanowieniem załącznika do
rozporządzenia
Ministra Środowiska z
dnia 10 listopada 2015 r. w sprawie listy rodzajów odpadów, które
osoby fizyczne lub jednostki organizacyjne niebędące
przedsiębiorcami mogą poddawać odzyskowi na potrzeby własne, oraz
dopuszczalnych metod ich odzysku (Dz. U. z 2016 r., poz. 93).


Jednocześnie
oświadczam, że nabyta ilość odpadów jest zgodna z moimi
możliwościami zagospodarowania."

                                                                             Podpis składającego oświadczenie



F4odpowiedz

Gość

21 październik 2021 o 12:59

napisał:


napisał:


Potrzebuję pomocy z ewidencjonowanie odpadów zbieranych, które rzeczywiście nie trafią w miejsce zbierania wskazanym w KPO. Chodzi dokładnie o gruz (kod 170101) odbierany od firmy remontowo-budowlanej. Posiadam pozwolenie na zbieranie tych odpadów. Firma remontowo-budowlana wystawia na mnie KPO. Odpady te po odebraniu od firmy remontowo-budowlanej przekazuję bezpośrednio do osoby fizycznej. Nie trafią w miejsce prowadzenia działalności wpisane w KPO. Odpady przekazywane osobom fizycznym odnotowuje tylko w ewidencji odpadów.
Czyli prowadzę ewidencję odpadów wskazującą, że zbieram odpad, a następnie przekazuję go osobie fizycznej. Czy tak jest poprawnie? A jeśli jest to niewłaściwe to ma ktoś pomysł jak poprawnie opisać w KPO i KEO takie przemieszczanie odpadu?
Z góry dziękuje za pomoc




Odpad przyjmujemy na podstawie KPO i wcale nie musi trafić do nas fizycznie na plac. Można od razu przekazać, czy to osobie fizycznej ,czy innej firmie zajmującej się zagospodarowaniem tych odpadów. Karta jest prawidłowo wystawiona ,bo firma wystawia na Państwa ,a potem Wy przekazujecie dalej. W tej sytuacji trzeba odnotować przekazanie os.fiz. w ewidencji. Warto też aby taka osoba podpisała oświadczenie o przyjęciu odpadu. Nie jest to nigdzie w ustawie ,ale niestety przy kontroli nadgorliwi inspektorzy pytają o to. Oświadczenie może tak wyglądać jak poniżej :-)



Bardzo dziękuję za pomoc :)





F4odpowiedz

Gość

21 październik 2021 o 13:37

Witam, proszę o podpowiedź jak gmina może poradzić sobie z rozebranym sprzętem elektrycznym i elektronicznym w zabudowie wielorodzinnej przy altanach śmietnikowych? Mamy 2 przetargi, osobno na odbiór i osobno na zagospodarowanie odpadów. Raz w tygodniu mamy zbiórkę gabarytów na os. wielorodzinnych i tam powstaje ten problem. Nie ma monitoringu, mieszkańcy zostawiają często niekompletny sprzęt. Wysypisko z którym mamy umowę na zagospodarowanie takich niekompletnych odpadów nie chce przyjąć? Co w takiej sytuacji można zrobić?

F4odpowiedz

Gość

22 październik 2021 o 09:38

Dzień dobry.
Udało mi się uzyskać pozwolenie na prowadzenie odzysku metali R12. Nie bardzo teraz wiem jak mam to udokumentować w BDO?
1. Dajmy na to odzyskałem 100kg rur z przyjętego złomu stalowego, które chcę sprzedać jako rury a nie złom. Proces, który temu odpowiada to R4. Sposób zagospodarowania to przygotowanie do ponownego użycia (Ppu)? Przy podliczeniach stanów ilości z zakładki "Przetwarzane" odejmuję?

2. I druga sytuacja: mam odpad w postaci obudowy stalowo-aluminiowej - przyjętej w kodzie 170405 lub 170407, która waży dla przykładu 10kg. Jak to wprowadzić w BDO, że po odzysku otrzymałem 7kg stalowego i 3kg aluminium? Proszę o pomoc krok po kroku, poradniki rządowe można sobie wiecie co i wiecie gdzie.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter