Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Mariusz W.

25 sierpień 2022 o 00:38

napisał:


Czy na podstawie Kart Ewidencji Odapadów można sprawdzić prawidłowe dane, które są składane w rocznym sprawozdaniu podmiotu zbierającego odpady komunalne?


Jeśli tak to proszę o informację na co zwrócić uwage na KEO i z którym działem te wartości się mają równać.






Dostaliśmy KEO i nic nam się nie zgada ze sprawozdaniem więc juz zwiątpiłem, ze może cos nie tak sprawdzamy.






Proszę o wskazówki jak to "ogarnąć" i za każde rady z góry serdecznie dziękuję.






W mojej opinii niekoniecznie te ilości będą się pokrywać, ponieważ na sprawozdaniu ujmuje się ilości zebrane od osób fizycznych (lub interpretując inaczej od wytwórców odpadów - ale mało który urząd tak wymaga, więc zazwyczaj bierze się pod uwagę os. fiz.). Jeśli firma zbiera również odpady od innych firm, to na KEO będzie przyjęta masa większa. 

Gdyby były przyjęcia tylko od osób fizycznych, to te ilości w teorii powinny się równać, jeśli przyjmowany jest odpad komunalny.



F4odpowiedz

Gość

25 sierpień 2022 o 10:35

napisał:


napisał:


Działamy jako wytwarzający odpady i w sprawozdaniu zaznaczamy punkt:
 "Prowadzę działalność w zakresie obiektu liniowego, o którym mowa w art. 3 pkt 3a ustawy z dnia 7 lipca 1994r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2017r. poz. 1332, z późn. zm.), działalność w zakresie usług, o którym mowa w art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach".
Należy później podać nazwę gminę na terenie której wytwarzane są odpady. Co w przypadku świadczenia usług na terenie kilku różnych gmin? Wszystkie gminy znajdują się na terenie jednego województwa i podlegają pod ten sam Urząd.



Dla każdej gminy osobno mimo ,że w jednym województwie.




System nie pozwala zrobić drugiego sprawozdania do tego samego roku. Jak zatem wykazać wytworzenie w dwóch różnych gminach? Podobno nie ma obowiązku wykazywania kilku miejsc, jeżeli we wniosku aktualizacyjnym zaznaczy się opcję, że prowadzi się działalność na terenie całego kraju. My tego nie zaznaczyliśmy, gdyż uznaliśmy, że skoro ograniczamy się do jednego województwa to nie ma sensu zaznaczać całego kraju...
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

25 sierpień 2022 o 12:36

napisał:


napisał:




napisał:



Działamy jako wytwarzający odpady i w sprawozdaniu zaznaczamy punkt:
 "Prowadzę działalność w zakresie obiektu liniowego, o którym mowa w art. 3 pkt 3a ustawy z dnia 7 lipca 1994r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2017r. poz. 1332, z późn. zm.), działalność w zakresie usług, o którym mowa w art. 3 ust. 1 pkt 32 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach".
Należy później podać nazwę gminę na terenie której wytwarzane są odpady. Co w przypadku świadczenia usług na terenie kilku różnych gmin? Wszystkie gminy znajdują się na terenie jednego województwa i podlegają pod ten sam Urząd.




Dla każdej gminy osobno mimo ,że w jednym województwie.








System nie pozwala zrobić drugiego sprawozdania do tego samego roku. Jak zatem wykazać wytworzenie w dwóch różnych gminach? Podobno nie ma obowiązku wykazywania kilku miejsc, jeżeli we wniosku aktualizacyjnym zaznaczy się opcję, że prowadzi się działalność na terenie całego kraju. My tego nie zaznaczyliśmy, gdyż uznaliśmy, że skoro ograniczamy się do jednego województwa to nie ma sensu zaznaczać całego kraju...

Robi się jedno sprawozdanie jeżeli wytworzyliśmy w jednym woj. Ale nalezy wpisać każdą gminę osobno do tego jednego sprawozdania.
Dział XI Tabela 1. Informacja o wytworzonych odpadach-->dodaj MPD (czyli siebie) -->pole wyboru " prowadzę działalność....." i wtedy wpisujemy gdzie ten odpad wytworzono-Gminę.


F4odpowiedz

Gość

26 sierpień 2022 o 07:09

napisał:


napisał:




Czy na podstawie Kart Ewidencji Odapadów można sprawdzić prawidłowe dane, które są składane w rocznym sprawozdaniu podmiotu zbierającego odpady komunalne?



Jeśli tak to proszę o informację na co zwrócić uwage na KEO i z którym działem te wartości się mają równać.











Dostaliśmy KEO i nic nam się nie zgada ze sprawozdaniem więc juz zwiątpiłem, ze może cos nie tak sprawdzamy.











Proszę o wskazówki jak to "ogarnąć" i za każde rady z góry serdecznie dziękuję.








W mojej opinii niekoniecznie te ilości będą się pokrywać, ponieważ na sprawozdaniu ujmuje się ilości zebrane od osób fizycznych (lub interpretując inaczej od wytwórców odpadów - ale mało który urząd tak wymaga, więc zazwyczaj bierze się pod uwagę os. fiz.). Jeśli firma zbiera również odpady od innych firm, to na KEO będzie przyjęta masa większa.

Gdyby były przyjęcia tylko od osób fizycznych, to te ilości w teorii powinny się równać, jeśli przyjmowany jest odpad komunalny.


W
mojej opinii niekoniecznie te ilości będą się pokrywać, ponieważ na
sprawozdaniu ujmuje się ilości zebrane od osób fizycznych (lub
interpretując inaczej od wytwórców odpadów - ale mało który urząd tak
wymaga, więc zazwyczaj bierze się pod uwagę os. fiz.). Jeśli firma
zbiera również odpady od innych firm, to na KEO będzie przyjęta masa
większa.

Gdyby były przyjęcia tylko od osób fizycznych, to te ilości w teorii powinny się równać, jeśli przyjmowany jest odpad komunalny.




Czyli nie ma szans żeby skontrolować czy jest wypełnione sprawozdanie na podstawie KEO, ewentualnie wszystkie KPO przeglądnąć ale wiadomo, że tego jest ogrom i nie ma informacji na temat instalacji... wiec zależy uznać, że wszystkie sprawozdania składające przez  firmy oraz ich korekty, które są składane za wcześniejsze lata są ok bo i tak nie ma opcji ich sprawdzenia.<załamany>


F4odpowiedz

Gość

26 sierpień 2022 o 08:18

napisał:

 


napisał:

 

napisał:


 

 

Czy na podstawie Kart Ewidencji Odapadów można sprawdzić prawidłowe dane, które są składane w rocznym sprawozdaniu podmiotu zbierającego odpady komunalne?


 

Jeśli tak to proszę o informację na co zwrócić uwage na KEO i z którym działem te wartości się mają równać.



 

Dostaliśmy KEO i nic nam się nie zgada ze sprawozdaniem więc juz zwiątpiłem, ze może cos nie tak sprawdzamy.



 

Proszę o wskazówki jak to "ogarnąć" i za każde rady z góry serdecznie dziękuję.





 

W mojej opinii niekoniecznie te ilości będą się pokrywać, ponieważ na sprawozdaniu ujmuje się ilości zebrane od osób fizycznych (lub interpretując inaczej od wytwórców odpadów - ale mało który urząd tak wymaga, więc zazwyczaj bierze się pod uwagę os. fiz.). Jeśli firma zbiera również odpady od innych firm, to na KEO będzie przyjęta masa większa.



Gdyby były przyjęcia tylko od osób fizycznych, to te ilości w teorii powinny się równać, jeśli przyjmowany jest odpad komunalny.



W

mojej opinii niekoniecznie te ilości będą się pokrywać, ponieważ na

sprawozdaniu ujmuje się ilości zebrane od osób fizycznych (lub

interpretując inaczej od wytwórców odpadów - ale mało który urząd tak

wymaga, więc zazwyczaj bierze się pod uwagę os. fiz.). Jeśli firma

zbiera również odpady od innych firm, to na KEO będzie przyjęta masa

większa.



Gdyby były przyjęcia tylko od osób fizycznych, to te ilości w teorii powinny się równać, jeśli przyjmowany jest odpad komunalny.



 



Czyli nie ma szans żeby skontrolować czy jest wypełnione sprawozdanie na podstawie KEO, ewentualnie wszystkie KPO przeglądnąć ale wiadomo, że tego jest ogrom i nie ma informacji na temat instalacji... wiec zależy uznać, że wszystkie sprawozdania składające przez firmy oraz ich korekty, które są składane za wcześniejsze lata są ok bo i tak nie ma opcji ich sprawdzenia.<załamany>




Na wydruku KEO z BDO jest kolumna Nr KPO/KPOK, w przypadku przyjęć od firm w tej kolumnie będzie podany nr KPO, natomiast przyjęcia od osób fizycznych będą miały dopisek zwolniony z ewidencji i wg mnie na tej podstawie można sprawdzić masę odpadów zebranych od osób fizycznych.

 

 

F4odpowiedz

Gość

26 sierpień 2022 o 12:00

Czy jako GMINA, powinniśmy korzystać podczas tworzenia KEO z zakładki "odpady" czy może "odpady komunalne". ?




F4odpowiedz

Gość

31 sierpień 2022 o 13:40

SPRAWOZDANIE WÓJTA, BURMISTRZA, PREZYDENTA MIASTA  Z REALIZACJI ZADAŃ Z ZAKRESU GOSPODA. ODPADAMI KOMUNALNYMI za 2020 r.:

DZIŁA VIII TAB. B :

Z jakiego działu wpisujemy dane:
 1. łączna masa odpadów komu. przygotowanych do ponownego użycia i poddanych recyklingowi ?

 2. łączna masa odpadów komunalnych papieru, ,metali, tworzyw sztucznych i szkła przygotowanych do ponownego yżucia i poddanych recyklingowi ?

F4odpowiedz

Gość

07 październik 2022 o 11:02

Czy jest tu może ktoś kto został ukarany grzywną za nieterminowe złożenie sprawozdania do BDO z gospodarowania odpadami lub spotkał się z takim przypadkiem?? 

F4odpowiedz

Gość

07 październik 2022 o 11:30

Czy jest tu ktoś ukarany grzywną za nieterminowe złożenie sprawozdania z gospodarowania odpadami w BDO za poprzedni rok lub ktoś spotkał się z takim przypadkiem i może cos na ten temat powiedzieć??

F4odpowiedz

Gość

07 październik 2022 o 13:32

napisał:

Czy jest tu ktoś ukarany grzywną za nieterminowe złożenie sprawozdania z gospodarowania odpadami w BDO za poprzedni rok lub ktoś spotkał się z takim przypadkiem i może cos na ten temat powiedzieć??



Tak, spotkałem się z karami 100 zł za każdy dzień zwłoki, ale za sprawozdania komunalne, gdzie ta kara jest wpisana w ustawie. Z karą za zwykłe sprawozdanie odpadowe się nie spotkałem.
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter