Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

20 lipiec 2022 o 09:56


Proszę o podpowiedź, bo jestem nowy w temacie, z jakich działów w sprawozdaniu wójta, burmistrza, prezydenta miasta i jaki sposób zagospodarowania powinien być aby uzyskać następujące dane dot:


1. masy odpadów komunalnych wytworzonych na terenie gminy przekazanych do termicznego przekształcania,
2. ilość przeznaczonych do składowania pozostałości z sortowania selektywnie zebranych odpadów komunalnych,
3. ilość pozostałości z procesu mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania,
4. masa odpadów przekazanych do składowania w rozumieniu art. 3b ust 2b ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Sprawa dość pilna, więc z góry dziękuję za każda podpowiedź.






F4odpowiedz

Gość

11 sierpień 2022 o 10:18

Witam, czy macie zatwierdzone sprawozdania za lata 2019,2020 ? Do kiedy UM ma termin na rozpatrzenie składnych sprawozdań ?

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

11 sierpień 2022 o 11:41

napisał:

Witam, czy macie zatwierdzone sprawozdania za lata 2019,2020 ? Do kiedy UM ma termin na rozpatrzenie składnych sprawozdań ?


Jeszcze nie mam -Dolnośląskie.
W terminie do dnia 30 września następnego roku odbywa się weryfikacja przez
marszałka województwa
. A ,że była pandemia ,to są opóźnienia :-)

F4odpowiedz

Gość

12 sierpień 2022 o 07:27

Ja już dawno mam zatwierdzone. Sprawozdania składałem w lutym i zauważyłem prawidłowość, że im wcześniej złożysz tym szybciej będziesz miał rozpatrzone, bo np. sprawozdanie z wytworzonych odpadów składałem w lutym i już w lutym miałem rozpatrzone. Podkarpackie.

F4odpowiedz

Gość

16 sierpień 2022 o 08:29

napisał:

Ja już dawno mam zatwierdzone. Sprawozdania składałem w lutym i zauważyłem prawidłowość, że im wcześniej złożysz tym szybciej będziesz miał rozpatrzone, bo np. sprawozdanie z wytworzonych odpadów składałem w lutym i już w lutym miałem rozpatrzone. Podkarpackie.



My nie mamy zatwierdzonych z 2019, 2020, 2021 była korekta w lutym za 2019 na ich prośbę i dalej nic ....
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

16 sierpień 2022 o 08:52

napisał:

Ja już dawno mam zatwierdzone. Sprawozdania składałem w lutym i zauważyłem prawidłowość, że im wcześniej złożysz tym szybciej będziesz miał rozpatrzone, bo np. sprawozdanie z wytworzonych odpadów składałem w lutym i już w lutym miałem rozpatrzone. Podkarpackie.



Wszystko zależy czego dotyczy sprawozdanie jak również województwo. Niektórzy mają kilka działów więc jest co sprawdzać ;-)
F4odpowiedz

Gość

18 sierpień 2022 o 12:14

napisał:


napisał:


Ja już dawno mam zatwierdzone. Sprawozdania składałem w lutym i zauważyłem prawidłowość, że im wcześniej złożysz tym szybciej będziesz miał rozpatrzone, bo np. sprawozdanie z wytworzonych odpadów składałem w lutym i już w lutym miałem rozpatrzone. Podkarpackie.





Wszystko zależy czego dotyczy sprawozdanie jak również województwo. Niektórzy mają kilka działów więc jest co sprawdzać ;-)



A jak wygląda to sprawdzanie. Wiadomo jak działa BDO, w ewidencji mogą być błędy np: różnica wag, zaciągnięte podwójnie karty no i wcześniejsze prowadzenie jej w wersji papierowej - lata wcześniejsze. Jak interpretować " różnice ze stanem faktycznym"...
F4odpowiedz

Gość

19 sierpień 2022 o 11:29

Mam pytanie: Gdzie w sprawozdaniu rocznym wykazać odpady oddane do utylizacji - odebrane przez zewnętrzną firmę? 

F4odpowiedz

Gość

19 sierpień 2022 o 14:51

napisał:

Mam pytanie: Gdzie w sprawozdaniu rocznym wykazać odpady oddane do utylizacji - odebrane przez zewnętrzną firmę?



Jeśli jesteście tylko wytwórcą odpadów i przekazujecie odpady odpowiednim firmom (do utylizacji, do przetworzenia) to w sprawozdaniu wypełniacie tylko dział I z danymi firmy i dział XI, tab 1 plus dołączacie ewentualnie pełnomocnictwo. W sprawozdaniu o wytworzonych odpadach i o gospodarowaniu nimi nie wprowadza się w takiej sytuacji informacji o odpadach przekazanych. 

Inaczej to wygląda gdy przetwarzacie odpady lub przyjmujecie je od innych ale tu musisz podać więcej szczegółów.

F4odpowiedz

Gość

21 sierpień 2022 o 21:40

napisał: 


napisał:


Mam pytanie: Gdzie w sprawozdaniu rocznym wykazać odpady oddane do utylizacji - odebrane przez zewnętrzną firmę?





Jeśli jesteście tylko wytwórcą odpadów i przekazujecie odpady odpowiednim firmom (do utylizacji, do przetworzenia) to w sprawozdaniu wypełniacie tylko dział I z danymi firmy i dział XI, tab 1 plus dołączacie ewentualnie pełnomocnictwo. W sprawozdaniu o wytworzonych odpadach i o gospodarowaniu nimi nie wprowadza się w takiej sytuacji informacji o odpadach przekazanych. 

Inaczej to wygląda gdy przetwarzacie odpady lub przyjmujecie je od innych ale tu musisz podać więcej szczegółów.



A jeżeli mamy pozwolenie na zbieranie odpadów? Odbieramy je od klientów a później przekazujemy firmie, która zajmuje się utylizacją i recyklingiem.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter