Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

28 grudzień 2021 o 13:16

napisał:


napisał:




napisał:






napisał: więc Skladamy do Marszałka ? do 31 stycznia ? z jakiej strony? bdo.mos czy jap.bdo ?








napisał:










Witam,






Czu Urzędy tez powinny składać sprawozdania roczne do marszałka?


























KPO przekazalismy firmie rózne urządzenia elektryczne z Urzędu np. 20 01 36 ok. 0,7 Mg oraz 16 02 14 ok. 0,09 Mg.





Mam rozumieć, że nie składamy żadnego sprawozdania?











Odpady wytwarzamy więc składamy sprawozdanie. W sprawozdaniu o wytworzonych odpadach trzeba zaznaczyć "strumień "pochodzenia odpadów . Proszę sobie obejrzeć https://www.youtube.com/watch?v=6gaTyGtlguU


































































Sprawozdanie o wytworzonych odpadach składa się do 15 marca każdego następnego roku.
 Tu jest kalendarium składania sprawozdań. Dzień /miesiąc się nie zmieni tylko zamiast 2021 będzie 2022.
https://odpady-help.pl/kalendarz














Czy to znaczy że jesli w tamtym roku urząd gminy nie miał odpadów to powinien złożyc sprawozdanie zerowe?





Nie ma przepisów co do "0" sprawozdań. Tak naprawdę każdy urząd sam interpretuje to. Można zadzwonić do swojego UM i dopytać. Ale dużo osób składa tzw zerówki. Składa się dział I oraz dział XI . W dziale 11 dla opcji „Odpady wytworzone w
instalacji” oraz „Odpady wytworzone poza instalacją” zaznaczyć pozycję „NIE”.
To wystarczy i nie trzeba każdego kodu i wpisywać "0".











F4odpowiedz

Gość

28 grudzień 2021 o 19:13

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:








napisał: więc Skladamy do Marszałka ? do 31 stycznia ? z jakiej strony? bdo.mos czy jap.bdo ?










napisał:












Witam,







Czu Urzędy tez powinny składać sprawozdania roczne do marszałka?


































KPO przekazalismy firmie rózne urządzenia elektryczne z Urzędu np. 20 01 36 ok. 0,7 Mg oraz 16 02 14 ok. 0,09 Mg.






Mam rozumieć, że nie składamy żadnego sprawozdania?













Odpady wytwarzamy więc składamy sprawozdanie. W sprawozdaniu o wytworzonych odpadach trzeba zaznaczyć "strumień "pochodzenia odpadów . Proszę sobie obejrzeć https://www.youtube.com/watch?v=6gaTyGtlguU





























































































Sprawozdanie o wytworzonych odpadach składa się do 15 marca każdego następnego roku.
 Tu jest kalendarium składania sprawozdań. Dzień /miesiąc się nie zmieni tylko zamiast 2021 będzie 2022.
https://odpady-help.pl/kalendarz




















Czy to znaczy że jesli w tamtym roku urząd gminy nie miał odpadów to powinien złożyc sprawozdanie zerowe?









Nie ma przepisów co do "0" sprawozdań. Tak naprawdę każdy urząd sam interpretuje to. Można zadzwonić do swojego UM i dopytać. Ale dużo osób składa tzw zerówki. Składa się dział I oraz dział XI . W dziale 11 dla opcji „Odpady wytworzone w
instalacji” oraz „Odpady wytworzone poza instalacją” zaznaczyć pozycję „NIE”.

To wystarczy i nie trzeba każdego kodu i wpisywać "0".













Sprawozdania, w którym  wypełniono tylko dział I zaznaczono tylko dział XI bez jego wypełnienia jest sprawozdaniem niekompletny - do korekty.
Sprawozdań "zerowych" nie składa  się - obowiązek spawozdawczy ma wytwórca odpadów prowadzący ewidencję  oraz gospodarujący odpadami.





F4odpowiedz

Gość

29 grudzień 2021 o 08:33

Witam, jeśli w zeszłorocznym sprawozdaniu dot. odbioru odpadów komunalnych wykazaliśmy, że mieliśmy daną ilość odpadów na zbieraniu, mamy w tegorocznym sprawozdaniu uwzględnić te odpady w tabeli gdzie wykazujemy odpady przekazane do recyklingu? Czy odpady z zeszłego roku już w ogóle nie uwzględniamy w sprawozdaniu za nowy rok? 

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

29 grudzień 2021 o 10:08

napisał:












Czu Urzędy tez powinny składać sprawozdania roczne do marszałka?































KPO przekazalismy firmie rózne urządzenia elektryczne z Urzędu np. 20 01 36 ok. 0,7 Mg oraz 16 02 14 ok. 0,09 Mg.





Mam rozumieć, że nie składamy żadnego sprawozdania?








Odpady wytwarzamy więc składamy sprawozdanie. W sprawozdaniu o wytworzonych odpadach trzeba zaznaczyć "strumień "pochodzenia odpadów . Proszę sobie obejrzeć https://www.youtube.com/watch?v=6gaTyGtlguU



































Sprawozdanie o wytworzonych odpadach składa się do 15 marca każdego następnego roku.
 Tu jest kalendarium składania sprawozdań. Dzień /miesiąc się nie zmieni tylko zamiast 2021 będzie 2022.
https://odpady-help.pl/kalendarz



























Czy to znaczy że jesli w tamtym roku urząd gminy nie miał odpadów to powinien złożyc sprawozdanie zerowe?














Nie ma przepisów co do "0" sprawozdań. Tak naprawdę każdy urząd sam interpretuje to. Można zadzwonić do swojego UM i dopytać. Ale dużo osób składa tzw zerówki. Składa się dział I oraz dział XI . W dziale 11 dla opcji „Odpady wytworzone w
instalacji” oraz „Odpady wytworzone poza instalacją” zaznaczyć pozycję „NIE”.


To wystarczy i nie trzeba każdego kodu i wpisywać "0".



















Sprawozdania, w którym  wypełniono tylko dział I zaznaczono tylko dział XI bez jego wypełnienia jest sprawozdaniem niekompletny - do korekty.
Sprawozdań "zerowych" nie składa  się - obowiązek spawozdawczy ma wytwórca odpadów prowadzący ewidencję  oraz gospodarujący odpadami.






Tak jak było wspomniane- nie ma żadnej ustawy o sprawozdaniu zerowym. Ale z doświadczenia i z info różnych firm WIOŚ  w każdym województwie różnie interpretuje przepisy. Dlatego warto dowiedzieć się w swoim UM.




F4odpowiedz

Gość

31 grudzień 2021 o 09:24

Witam,
Jak uzyskac informację o masie bioodpadów osób posiadający własny kompostownik na bioodpady?
wysyłacie do mieszkańców ankietę ? Z informacją m. in. o ilości mieszkańców oraz ilości wyprodukowanych w danym roku odpadów?
Wątpie że mieszkańcy będą umieli określiść ilości odpadów które kompostuja oraz podać nam przybliżoną wagę.

F4odpowiedz

Gość

03 styczeń 2022 o 11:06

Witam, jeśli wykazaliśmy w sprawozdaniu o odbiorze odpadów komunalnych w zeszłym roku, że przyjęliśmy na zbieranie jakąś ilość odpadów, to mamy w sprawozdaniu za ten rok wykazać, co zrobiliśmy z tymi odpadami i uwzględnić ich ilość w rubryce odpady przekazane do recyklingu, czy w takim sprawozdaniu wykazuje się tylko bieżący rok?

F4odpowiedz

Buba

03 styczeń 2022 o 21:24

Witam,
czy to jest normalne że jako użytkownik podrzędny w BDO nie widzę żadnych sprawozdań ? na pewno przygotowałem takie w marcu 2021 - wysłał je do urzędu ze swojego konta użytkownik główny , mam nawet UPO . ale czy wysłane sprawozdania widzi tylko użytkownik główny czy coś nie gra na moim koncie ?

F4odpowiedz

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

03 styczeń 2022 o 23:18

napisał:

Witam,
czy to jest normalne że jako użytkownik podrzędny w BDO nie widzę żadnych sprawozdań ? na pewno przygotowałem takie w marcu 2021 - wysłał je do urzędu ze swojego konta użytkownik główny , mam nawet UPO . ale czy wysłane sprawozdania widzi tylko użytkownik główny czy coś nie gra na moim koncie ?



A zmieniałeś filtrowanie po roku? Ostatnio w BDO dodali takie "ulepszenie" i teraz widać sprawozdania oddzielnie dla każdego roku. Może masz ustawione akurat na rok, w którym nie miałeś sprawozdań?
F4odpowiedz

Gość

04 styczeń 2022 o 08:19

napisał:

Witam,
czy to jest normalne że jako użytkownik podrzędny w BDO nie widzę żadnych sprawozdań ? na pewno przygotowałem takie w marcu 2021 - wysłał je do urzędu ze swojego konta użytkownik główny , mam nawet UPO . ale czy wysłane sprawozdania widzi tylko użytkownik główny czy coś nie gra na moim koncie ?



Powinien je widzieć użytkownik podrzędny również, dobrze że masz UPO.
F4odpowiedz

Gość

04 styczeń 2022 o 13:14

napisał:


napisał:


Witam,
czy to jest normalne że jako użytkownik podrzędny w BDO nie widzę żadnych sprawozdań ? na pewno przygotowałem takie w marcu 2021 - wysłał je do urzędu ze swojego konta użytkownik główny , mam nawet UPO . ale czy wysłane sprawozdania widzi tylko użytkownik główny czy coś nie gra na moim koncie ?





Powinien je widzieć użytkownik podrzędny również, dobrze że masz UPO.


Dziękuję za odpowiedzi.. jeszcze wczoraj mimo kasowania tego filtru rocznego nie było nic widać - dziś już działa lepiej i widzę sprawozdania za 2019 i 2020
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter