Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

30 wrzesień 2021 o 09:17

Witam,.
Czy Urzędy które uzyskały dostęp do BDO (numer i hasło z Urzędu Marszałkowskiego ), również mają zaktualizowac ta stronę?
Na stronie bdo.mos.gov.pl pojawiła się informacja "Prosimy o dostosowanie zintegrowanych systemów do zmian."
Nigdzie nie jest dokładnie wytłumaczone dla kogo to jest przeznaczone.


F4odpowiedz

Gość

04 październik 2021 o 07:27

Witam, czy jako użytkownik podrzędny w BDO będę widziała jak zmieni się status złożonego sprawozdania?. Czy tylko użytkownik główny to widzi?. Pytam ponieważ od ponad roku status sprawozdania za 2019 rok cały czas jest ten sam, Złożone.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

04 październik 2021 o 13:27

napisał:

Witam, czy jako użytkownik podrzędny w BDO będę widziała jak zmieni się status złożonego sprawozdania?. Czy tylko użytkownik główny to widzi?. Pytam ponieważ od ponad roku status sprawozdania za 2019 rok cały czas jest ten sam, Złożone.



Będzie widać jako zatwierdzone. Niestety wiele osób nie ma jeszcze za 2019 ,a nie wspomnę o 2020r.
F4odpowiedz

Gość

05 październik 2021 o 10:20

Czy Urząd Miasta otrzymując numer rejestrowy od Marszałka powinien również złożyć opłatę coroczną??

F4odpowiedz

Gość

05 październik 2021 o 10:54

Jeśli firma złożyła sprawozdanie po terminie i pierwsze złożone zostało jako zły podmiot (złożono na druku PSZOKÓW a są zbierającymi odpady), to powinniśmy karać do pierwszego złożonego sprawozdania czy poprawnie złożonego sprawozdania - czyli na dobrym druku.

F4odpowiedz

Gość

05 październik 2021 o 16:53

napisał:

Czy Urząd Miasta otrzymując numer rejestrowy od Marszałka powinien również złożyć opłatę coroczną??



Nie ma opłaty corocznej tylko roczna. Opłaty rejestrowe i roczne ponoszą podmioty wskazane w art 53 ustawy o odpadach (wprowadzający ...) co wprowadza Urząd???
F4odpowiedz

Gość

05 październik 2021 o 20:27

napisał:

Czy kod:
17

01 07
- Zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych

materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17

01 06 moze mieć sposób zagospodarowania R5 - Recykling lub odzysk innych materialów nieorganicznych



Podłączę się pod pytanie - bardzo chętnie usłyszałbym odpowiedź na nie.

F4odpowiedz

Gość

08 październik 2021 o 08:02

Pytanie odnośnie złożonych sprawozdań- podmiot odbierający odpady.
Jedna z firm ma umowe jako umowa z urzędem oraz z właścicielem nieruchomości złożyła sprawozdanie za 2019 r. z urzedem a korektę zrobiła jako z właścicielem. Sprawdzając sprawozdania wydawało mi się że są te sprawozdania osobno, teraz okazuje się ze tak naprawde brakuje mi sprawozdania bo zamiast osobno złożyli jako korektę. Teraz powinnam prosić o sprawozdanie oraz zrobić jak najszybciej korekte.
Czy wy w swoich Urzędach też sami sprawdzacie? Byłem na zastępstwo miałem pierwszy raz do czynienia z tymi sprawozdaniami i nikt mnie niestety nie sprawdzał stad te błędy i myślę że to nie ostatni.

F4odpowiedz

Gość

13 październik 2021 o 19:23

Witam, jeżeli konto w BDO jest założone na Gminę i Miasto a jako miejsce prowadzenia działalnosci wykazana jest Siedziba czyli budynek Urzedu Gminy to czy podmiot odbierajacy tonery z Urzedu Gminy ma mozliwosc wystawienia KPO na urzad? chodzi o to by w sprawozdaniu do marszałka wykazać że te tonery pochodzily z budynku Urzedu Gminy a nie z Gminy i Miasta jako terenu.

F4odpowiedz

Gość

15 październik 2021 o 08:36

Witam,
Mamy podpisaną z Gminą umowa na odbiór odpadów z nieruchomości zamieszkałych jak i niezamieszkałych.
Pewien mieszkaniec zwrócił się do nas z prośbą o podstawienie kontenera KP7 na odpady budowlane - remont budynku. Za odpad zapłacił mieszkaniec, nie gmina.

Mam teraz wątpliwości co do sprawozdawczości.
Odebrane odpady budowalne z remontu domu są odpadami komunalnymi wytworzonymi na terenie danej gminy, lecz nie wchodzą w skład przetargu, gdyż za te odpady zapłacił sobie mieszkaniec, a nie gmina. Gmina nie ma żadnej informacji o wytworzonych takowych odpadów na swoim terenie.

Z związku z powyższym, czy tworząc sprawozdanie z odbioru odpadów komunalnych powinienem dodać odpady budowlane, mino że pochodzą z usługi dodatkowej czy powinienem ująć tylko odpady, za które została obciążona gmina?

Proszę o sugestię :)

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter