Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

12 styczeń 2022 o 08:38

Prowadziłem stację demontażu pojazdów, ale po nowelizacji przepisów, nie chciałem już kontynuować tej działalności i nie złożyłem wniosku aktualizacyjnego, decyzja została cofnięta, nie ma mnie w rejestrze prowadzących stację demontażu, ale ciągle figuruję w rejestrze BDO i moje pytanie brzmi czy muszę składać sprawozdanie za rok 2021, oczywiście puste, bo przecież nic nie zebrałem, nie wytworzyłem itd.? Nie prowadzę nic związanego w gospodarką odpadami, działalności gospodarczej także nie prowadzę. Gdy były papierowe sprawozdania, to podmioty, które kiedyś prowadziły np. skup złomu, ale po wygaśnięciu decyzji kończyły daną działalność to do Urzędu Marszałkowskiego trzeba było napisać pismo, że nie prowadzi się już żadnej działalności z gospodarką odpadami i było wszystko ok. Składać "puste" sprawozdanie?
Dziękuję za odpowiedź.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 709

Od: 19.03.2017

12 styczeń 2022 o 09:39

napisał:



Prowadziłem stację demontażu pojazdów, ale po nowelizacji przepisów, nie chciałem już kontynuować tej działalności i nie złożyłem wniosku aktualizacyjnego, decyzja została cofnięta, nie ma mnie w rejestrze prowadzących stację demontażu, ale ciągle figuruję w rejestrze BDO i moje pytanie brzmi czy muszę składać sprawozdanie za rok 2021, oczywiście puste, bo przecież nic nie zebrałem, nie wytworzyłem itd.? Nie prowadzę nic związanego w gospodarką odpadami, działalności gospodarczej także nie prowadzę. Gdy były papierowe sprawozdania, to podmioty, które kiedyś prowadziły np. skup złomu, ale po wygaśnięciu decyzji kończyły daną działalność to do Urzędu Marszałkowskiego trzeba było napisać pismo, że nie prowadzi się już żadnej działalności z gospodarką odpadami i było wszystko ok. Składać "puste" sprawozdanie?

Dziękuję za odpowiedź.





https://odpady-help.pl/forum/threads/sprawozdania-za-rok-2019/posts?page=197


F4odpowiedz

Gość

12 styczeń 2022 o 13:27

Dotyczy:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA KLIMATU I ŚRODOWISKA w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych bierzemy pod uwage odpady z grupy 15 oraz 20. a co z odpadami z grupu 19 ? np.  19 12 01.



F4odpowiedz

Gość

12 styczeń 2022 o 14:46

napisał:



Dotyczy:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA KLIMATU I ŚRODOWISKA w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych bierzemy pod uwage odpady z grupy 15 oraz 20. a co z odpadami z grupu 19 ? np.  19 12 01.








Według mnie również bierzemy pod uwagę. Paragraf 3 ust. 2 pkt 2 "odpady powstałe z przetworzenia odpadów komunalnych, o których mowa w pkt 1.", czyli ze wspomnianych 15 i 20.  

F4odpowiedz

Gość

17 styczeń 2022 o 11:18

Witam, w której części sprawozdania firmy (punkty skupu) powinny wykazać magazyn z poprzedniego roku jeśli nadal ich nie zagospodarowali tylko nadal je magazynują?

F4odpowiedz

Gość

17 styczeń 2022 o 11:55

Czy jest gdzies jakaś "ściaga" odnośnie zagospodarowania odpadów np. ze metale to R3 a np. szkło R5 ?

F4odpowiedz

Gość Iwon 5

17 styczeń 2022 o 13:33

Witam
proszę o poradę co zrobić mam w pozwoleniu na wytwarzanie odpadów z tworzyw sztucznych mam 70 MG a przekazałam firmom 75 MG wychodzi na to, że przekroczyła, 5 MG co mam zrobić, gdzieś to muszę zgłosić ? jaka jest za to kara? jak wyjść z tej sytuacji ? pomocy
F4odpowiedz

Gość

17 styczeń 2022 o 17:36

napisał:

Czy jest gdzies jakaś "ściaga" odnośnie zagospodarowania odpadów np. ze metale to R3 a np. szkło R5 ?



Metale - R4
F4odpowiedz

Gość

18 styczeń 2022 o 10:22

napisał:


napisał:


Czy jest gdzies jakaś "ściaga" odnośnie zagospodarowania odpadów np. ze metale to R3 a np. szkło R5 ?





Metale - R4


a opakowania z metali 15 01 04 również?
F4odpowiedz

tomek1989

Liczba postów: 3

Od: 12.01.2022

18 styczeń 2022 o 13:24

Witam, gdzie umieścić dane: Instalacja, której przekazałem daną ilość odpadów napisała, że część z nich magazynuje w ramach posiadanej decyzji... Czy w rubryce przekazanych wykazać łączna masę przekazanych do nich odpadów czy pomniejszyć o to co magazynują??  Napisali mi jeszcze, że bioodpady 20 02 01 proces R3 - ilość materiałów usuwanych mechanicznie po procesie recyklingu ileś ton.. gdzie takie coś ująć. Z góry dzięki.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter