Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

09 luty 2023 o 08:51

napisał:


napisał:


witam, jesteśmy firma która zajmuje się czyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej mamy odpady typu 20 02 02 oraz 19 08 02 pytanie czy poprawnie robimy jeżeli odpady wynikające ze świadczenia usługi transportujemy do siedziby bez wystawiania żadnego kpo i raz na miesiąc wywozimy je do utylizacji i wtedy oczywiście wystawiamy kpo i robimy keo?





Owszem, robicie prawidłowo. Odpady powstają w wyniku usługi, którą jest czyszczenie, a nie odbieranie odpadów.


A co z potwierdzeniem transportu ,który każdy kierowca powinien mieć na drogę ?

Pytając w UM otrzymałam odp. że należy wystawić KPO jako my przekazujemy transportujący i przejmujący. Zaznaczyć na karcie "Wytwarzanie odpadów - w wyniku świadczenia usług (w rozumieniu art. 3
ust. 1 pkt 32 ustawy o odpadach) i/lub działalności w zakresie obiektów
liniowych (w rozumieniu art. 3 pkt 3a ustawy - Prawo budowlane)" Następnie zaciągnąć kartę na ewidencję(przekazujący,przejmujący) i dodatkowo wpisać w zakładkę "wytworzone" ilość odpadów,aby był stan i następnie przekazanie na KPO.



F4odpowiedz

Gość

10 luty 2023 o 07:42

Witam.

Co możemy zrobić w przypadku gdy przez przeoczenie nie zostały założone Kart
Ewidencji dla paru kodów odpadów ? Karty Przekazania Odpadów zostały wystawione
i odpad również został przekazany do unieszkodliwienia. Jednak przez nie uwagę
nie zostały założone karty ewidencji na dane kody .

F4odpowiedz

MacRec

Liczba postów: 2

Od: 10.02.2023

10 luty 2023 o 07:55

Witam.

Co możemy zrobić w przypadku gdy przez przeoczenie nie zostały założone Kart
Ewidencji dla paru kodów odpadów ? Karty Przekazania Odpadów zostały wystawione
i odpad również został przekazany do unieszkodliwienia. Jednak przez nie uwagę
nie zostały założone karty ewidencji na dane kody . Co teraz zrobić by było problemów przy kontroli ?

F4odpowiedz

Gość

13 luty 2023 o 15:12

Dzień dobry,
Proszę o informację dotyczącą odbioru 20 03 07.
Odbiór od osób prawnych/instytucji (posiadających NIP) powinien się odbyć na KPO czy KPOK?
Jestem odbierającym , zbierającym i przekazuję dalej do przetworzenia.
Jaka jest aktualna interpretacja?

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 704

Od: 19.03.2017

14 luty 2023 o 12:30

napisał:



Witam.


Co możemy zrobić w przypadku gdy przez przeoczenie nie zostały założone Kart

Ewidencji dla paru kodów odpadów ? Karty Przekazania Odpadów zostały wystawione

i odpad również został przekazany do unieszkodliwienia. Jednak przez nie uwagę

nie zostały założone karty ewidencji na dane kody . Co teraz zrobić by było problemów przy kontroli ?



Niestety nic się nie da zrobić. Niektórzy wystawiają papierową i oświadczenie dlaczego tak się stało .Ale niestety ,to może nie pomóc. Liczyć ,że nie będzie kontroli.

F4odpowiedz

Gość

14 luty 2023 o 13:53

Hej, firma jest właścicielem sieci wod - kan, od 2022 roku ewidencji podlega kod 200306 odpady ze studzienek  kanalizacyjnych, wybieramy je sami za pomocą Wuko, a następnie transportujemy do własnej oczyszczalni na poletka osadowe.
1.Czy ten odpad powstaje w instalacji jaką jest oczyszczalnia ( sieć podłączona do oczyszczalni) czy poza instalacją?
2. Czy jeśli poza instalacją to w związku z tym wymagane jest jakieś dodatkowe zezwolenie? Posiadamy zezwolenie na przetwarzanie.
3. Czy jako firma powinniśmy mieć wpis w BDO jako prowadzący działalność w zakresie obiektów liniowych? Podglądałam wpisy w BDo firm wod - kan i jest różnie :)



F4odpowiedz

Kinga11

Liczba postów: 76

Od: 23.06.2022

15 luty 2023 o 08:13

napisał:

Hej, firma jest właścicielem sieci wod - kan, od 2022 roku ewidencji podlega kod 200306 odpady ze studzienek kanalizacyjnych, wybieramy je sami za pomocą Wuko, a następnie transportujemy do własnej oczyszczalni na poletka osadowe.
1.Czy ten odpad powstaje w instalacji jaką jest oczyszczalnia ( sieć podłączona do oczyszczalni) czy poza instalacją?
2. Czy jeśli poza instalacją to w związku z tym wymagane jest jakieś dodatkowe zezwolenie? Posiadamy zezwolenie na przetwarzanie.
3. Czy jako firma powinniśmy mieć wpis w BDO jako prowadzący działalność w zakresie obiektów liniowych? Podglądałam wpisy w BDo firm wod - kan i jest różnie :)




W takim przypadku tylko wpis w BDO jako prowadzący działalność w zakresie obiektów liniowych - w zakresie wytwarzania odpadu, natomiast jeśli w zakresie przetwarzania jest decyzja to inne zezwolenie (np. na zbieranie) nie jest  wymagane.

F4odpowiedz

Gość

20 luty 2023 o 13:04

Dzień dobry
Czy zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 10 listopada 2015 r. w sprawie listy rodzajów odpadów, które osoby fizyczne lub jednostki organizacyjne niebędące przedsiębiorcami mogą poddawać odzyskowi na potrzeby własne, oraz dopuszczalnych metod ich odzysku odpad złomu można przekazywać osobom fizycznym do 100 kg rocznie czy do 100 na jedno przekazanie (odpad złomu o kodzie 17 04 05 "Żelazo i stal")


F4odpowiedz

Gość

22 luty 2023 o 08:47

napisał:


napisał:




napisał:



witam, jesteśmy firma która zajmuje się czyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej mamy odpady typu 20 02 02 oraz 19 08 02 pytanie czy poprawnie robimy jeżeli odpady wynikające ze świadczenia usługi transportujemy do siedziby bez wystawiania żadnego kpo i raz na miesiąc wywozimy je do utylizacji i wtedy oczywiście wystawiamy kpo i robimy keo?


Wg mnie nie robicie prawidłowo. Trzeba zrobić KPO do każdego transportu i zaznaczyć, że jest to w ramach usługi (tam jest miejsce na wpisanie lokalizacji). Jesteście wytwórcą w ramach usługi. Poza tym kod 19 08 02 nie bardzo powinien być wytwarzamy w ramach usług, ponieważ to są tylko i wyłącznie piaski z piaskownika na oczyszczalni ścieków. 




Owszem, robicie prawidłowo. Odpady powstają w wyniku usługi, którą jest czyszczenie, a nie odbieranie odpadów.






A co z potwierdzeniem transportu ,który każdy kierowca powinien mieć na drogę ?




Pytając w UM otrzymałam odp. że należy wystawić KPO jako my przekazujemy transportujący i przejmujący. Zaznaczyć na karcie "Wytwarzanie odpadów - w wyniku świadczenia usług (w rozumieniu art. 3

ust. 1 pkt 32 ustawy o odpadach) i/lub działalności w zakresie obiektów

liniowych (w rozumieniu art. 3 pkt 3a ustawy - Prawo budowlane)" Następnie zaciągnąć kartę na ewidencję(przekazujący,przejmujący) i dodatkowo wpisać w zakładkę "wytworzone" ilość odpadów,aby był stan i następnie przekazanie na KPO.











F4odpowiedz

Gość

22 luty 2023 o 12:17

Witam,
Jesteśmy podmiotem posiadającym decyzję na zbieranie odpadów, ale również wytwarzającym odpady. W jaki sposób ewidencjonować odpad np. 16 02 14 jeśli go wytworzyliśmy, następnie zbieramy razem w kontenerze z przyjętymi odpadami 16 02 14 od innych wytwórców i razem przekazujemy łączną masę do instalacji. Obecnie w KEO mamy np tak: 0,5Mg wytworzenie 16 02 14, 1 Mg przyjęcie (od innych wytwórców), 1,5 Mg przekazanie do instalacji. Chodzi o to czy w zakładce przyjęte nie powinnam ująć tej masy z wytworzenia skoro jestem (i wytwarzającym i zbierającym) czy też to będzie zdublowanie masy?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter