Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

07 grudzień 2022 o 07:01

napisał:


napisał:



napisał:

Jestem wytwórcą odpadów czy odpady komunalne zawieram w sprawozdaniach jako wytwórca ?


NIE

Jest na to jakis przepis?


Zapisane jest to m.in. w przypisach do sprawozdania o odpadach wytworzonych

F4odpowiedz

Urzędnik666

Liczba postów: 5

Od: 23.06.2022

07 grudzień 2022 o 07:29

napisał:


napisał:




napisał:



Jestem wytwórcą odpadów czy odpady komunalne zawieram w sprawozdaniach jako wytwórca ?







NIE




Jest na to jakis przepis?


Podstawy... podstawy, wszystko Wam na talerzu dać!?
Art. 66 ust. 4 pkt 1) lit. a) ustawy o odpadach.
F4odpowiedz

Gość

07 grudzień 2022 o 10:48

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:




Jestem wytwórcą odpadów czy odpady komunalne zawieram w sprawozdaniach jako wytwórca ?









NIE






Jest na to jakis przepis?




Podstawy... podstawy, wszystko Wam na talerzu dać!?
Art. 66 ust. 4 pkt 1) lit. a) ustawy o odpadach.


A jesli ktos zbiera nieprofesjonalnie własne puszki w biurze, a pozniej srzedaje do punktu skupu. To wisuje się do sprawozdania czy nie.

F4odpowiedz

Groot

Liczba postów: 21

Od: 07.09.2022

07 grudzień 2022 o 12:51

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:








napisał:





Jestem wytwórcą odpadów czy odpady komunalne zawieram w sprawozdaniach jako wytwórca ?











NIE








Jest na to jakis przepis?






Podstawy... podstawy, wszystko Wam na talerzu dać!?
Art. 66 ust. 4 pkt 1) lit. a) ustawy o odpadach.





A jesli ktos zbiera nieprofesjonalnie własne puszki w biurze, a pozniej srzedaje do punktu skupu. To wisuje się do sprawozdania czy nie.




To nie jest nieprofesjonalna zbiórka wg ustawy. W tym przypadku zbieranie ma charakter zorganizowany we firmie?
Nieprofesjonalnie zbierający powinien mieć podpisaną umowę ze zbierającym, któremu to przekaże odpady nieodpłatnie. Sprawozdanie zrobi zbierający. 

F4odpowiedz

Gość

07 grudzień 2022 o 13:27

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:


Zgadzam się z przedmówcą, że opisana sytuacja nie jest "nieprofesjonalną zbiórką". Tutaj przydałoby się trochę racjonalizmu: jeśli ja jestem miłośnikiem napojów w puszce, piję je w pracy, zabieram te puszki codziennie do domu i potem jako Kowalski sprzedaję w skupie wszystko jest ok - sprawozdanie zrobi skup. Co innego, jeśli w opisanej sytuacji puszki są zbierane w całym biurowcu i pochodzą od wszystkich pracowników firmy...





napisał:










napisał:






Jestem wytwórcą odpadów czy odpady komunalne zawieram w sprawozdaniach jako wytwórca ?













NIE










Jest na to jakis przepis?








Podstawy... podstawy, wszystko Wam na talerzu dać!?
Art. 66 ust. 4 pkt 1) lit. a) ustawy o odpadach.









A jesli ktos zbiera nieprofesjonalnie własne puszki w biurze, a pozniej srzedaje do punktu skupu. To wisuje się do sprawozdania czy nie.








To nie jest nieprofesjonalna zbiórka wg ustawy. W tym przypadku zbieranie ma charakter zorganizowany we firmie?
Nieprofesjonalnie zbierający powinien mieć podpisaną umowę ze zbierającym, któremu to przekaże odpady nieodpłatnie. Sprawozdanie zrobi zbierający. 





F4odpowiedz

Gość

07 grudzień 2022 o 23:36

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:








napisał:



Zgadzam się z przedmówcą, że opisana sytuacja nie jest "nieprofesjonalną zbiórką". Tutaj przydałoby się trochę racjonalizmu: jeśli ja jestem miłośnikiem napojów w puszce, piję je w pracy, zabieram te puszki codziennie do domu i potem jako Kowalski sprzedaję w skupie wszystko jest ok - sprawozdanie zrobi skup. Co innego, jeśli w opisanej sytuacji puszki są zbierane w całym biurowcu i pochodzą od wszystkich pracowników firmy...






napisał:












napisał:







Jestem wytwórcą odpadów czy odpady komunalne zawieram w sprawozdaniach jako wytwórca ?















NIE












Jest na to jakis przepis?










Podstawy... podstawy, wszystko Wam na talerzu dać!?
Art. 66 ust. 4 pkt 1) lit. a) ustawy o odpadach.














A jesli ktos zbiera nieprofesjonalnie własne puszki w biurze, a pozniej srzedaje do punktu skupu. To wisuje się do sprawozdania czy nie.













To nie jest nieprofesjonalna zbiórka wg ustawy. W tym przypadku zbieranie ma charakter zorganizowany we firmie?
Nieprofesjonalnie zbierający powinien mieć podpisaną umowę ze zbierającym, któremu to przekaże odpady nieodpłatnie. Sprawozdanie zrobi zbierający. 











Chyba cos nie tak. Wlasnych puszek nie mozna zebrac i sprzedac. Za ktore sie załacilo kupujac napoj. To po co prowadzą te skupy. 

F4odpowiedz

Gość

13 grudzień 2022 o 11:01

Witam

Mamy zamiar przekazać odpad (szkło - 15 01 07) bezpośrednio do niemieckiego odbiorcy, w jaki sposób wykazać to w ewidencji BDO.?

F4odpowiedz

Gość

13 grudzień 2022 o 14:20

napisał:



Witam



Mamy zamiar przekazać odpad (szkło - 15 01 07) bezpośrednio do niemieckiego odbiorcy, w jaki sposób wykazać to w ewidencji BDO.?






Na KEO jest opcja wyboru przekazanie poza RP podczas tworzenia wpisu przekazania. Nie trzeba wystawiać KPO, ale dokument o transgenicznym przemieszczaniu odpadów już tak. 
F4odpowiedz

Gość

15 grudzień 2022 o 09:49

Dzień dobry,
Może ktos wie wiecej w temacie ewidencji sprzętu zsee i pomoże.

1. Których KEO do ewidencji zsee powinien używać podmiot zbierający odpady zsee ?
2. Których KEO do ewidencji zsee powinien używać podmiot prowadzący zakład przetwarzania zsee ?
3. Których KEO do ewidencji zsee powinien używać podmiot prowadzący zakład przetwarzania zsee oraz własne miejsca do zbierania zsee ?
Czy zawsze będzie to odrębna zakładka - KEO ZSEE ?
Czy jednak sprzęt zsee tylko zbierany przez zakład ewidencjonuje się na zwykłych KEO ?

F4odpowiedz

Groot

Liczba postów: 21

Od: 07.09.2022

15 grudzień 2022 o 10:36

napisał:

Dzień dobry,
Może ktos wie wiecej w temacie ewidencji sprzętu zsee i pomoże.

1. Których KEO do ewidencji zsee powinien używać podmiot zbierający odpady zsee ?
2. Których KEO do ewidencji zsee powinien używać podmiot prowadzący zakład przetwarzania zsee ?
3. Których KEO do ewidencji zsee powinien używać podmiot prowadzący zakład przetwarzania zsee oraz własne miejsca do zbierania zsee ?
Czy zawsze będzie to odrębna zakładka - KEO ZSEE ?
Czy jednak sprzęt zsee tylko zbierany przez zakład ewidencjonuje się na zwykłych KEO ?



1. Podmiot tylko zbierający ZSEiE używa zwykłej KEO.  
2. Zakład ZSEiE w zakresie zbieranego i przetwarzanego sprzętu używa karty ZSEiE. Również odpady przekazane po przetworzeniu powinny być na tej karcie.  
3. Zakład ZSEiE - karta ZSEiE, punkty zbierania - zwykłe KEO.  
Zebrany przez zakład sprzęt , który nie jest przetwarzany, a tylko przekazany dalej, też powinien być na karcie ZSEiE, jednak częstą praktyką jest prowadzenie ewidencji tych odpadów na KEO. Z doświadczenia - audytorzy i WIOŚ się tego nie czepiali.  
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter