Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

25 styczeń 2024 o 19:36

 napisał:


napisał:




napisał:



Mam pytanie do was. Chcę złożyć w BDO sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami po raz kolejny. Wcześniej przedłożyłam pełnomocnictwo i dokonałam opłaty skarbowej. Czy muszę dokonywać opłaty skarbowej za każdym razem gdy załączam do sprawozdania pełnomocnictwo czy tylko gdy data ważności pełnomocnictwa się skończyła i przygotowane zostało nowe pełnomocnictwo? Moje pełnomocnictwo jest ważne do 2025 roku. Czy jeżeli w tym roku złożę sprawozdanie za poprzedni rok, to muszę dokonywać opłaty skarbowej? Pozdrawiam




Oczywiście. Opłate skarbową za pełnomocnictwo składa się co roku przy każdym złożeniu sprawozdania.





Dla wszystkich, którzy też nie wiedzą czy powinni dokonywać opłaty skarbowej. Wykonałam telefon do urzędu marszałkowskiego. Osoba zajmująca się sprawozdaniami i wnioskami do BDO poinformowała mnie, że jeżeli pełnomocnictwo jest aktualne (nie straciło swojej ważności) to nie trzeba dokonywać opłaty skarbowej, jedynie w załącznikach do sprawozdania dołączyć jeszcze raz to samo pełnomocnictwo. W przypadku zmiany pełnomocnictwa na inne (sporządzenie nowego pełnomocnictwa) wymagane jest dokonanie opłaty skarbowej. Także na przyszłość dla was jakbyście się nad tym zastanawiali to informuję. A użytkownika, który nie sprawdził informacji tylko plecie bzdury nie pozdrawiam, radzę się douczyć


Powyższa opinia jest błędna- proszę  zapoznać się ustawą o opłacie skarbowej i nie twierdzić że ktoś plecie bzdury. Pełnomocnictwo można dołączyć zawsze gdy jest aktualna. Ale opłata skarbowa za złożenie pełnomocnictwa do każdego sprawozdania nowa (korekta sprawozdania to nie nowe). 

F4odpowiedz

Gość

25 styczeń 2024 o 19:39

napisał:



Dzień Dobry

Czy mając pozwolenie na transport odpadów w trzech gminach a  de fakto tylko z jednej wywoziłam odpady  to składam raport do BDO z tej jednej czy z tamtych 2 trzeba złożyć  sprawozdania  zerowe ?? czy wogóle mnie one nie interesują





Po pierwsze nie ma pozwolenie na transport odpadów tylko wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie obierania odpadów. Po drugie sprawozdanie we wszystkich  gminach gdzie posiadamy wpis tam gdzie świadczono usługi odbioru- sprawozdanie "zerowe"

F4odpowiedz

Gość

26 styczeń 2024 o 11:44

Witam, jak dodać w sprawozdaniu o wytwarzanych odpadach i gospodarowaniu odpadami w dziale XI kolejną gminę w tym samym województwie ? Pozdrawiam

F4odpowiedz

Gość

26 styczeń 2024 o 12:49

napisał:

Witam, jak dodać w sprawozdaniu o wytwarzanych odpadach i gospodarowaniu odpadami w dziale XI kolejną gminę w tym samym województwie ? Pozdrawiam



JUŻ SOBIE PORADZIŁAM 
F4odpowiedz

Gość

26 styczeń 2024 o 12:55

napisał:


napisał:Dziękuję






Dzień Dobry


Czy mając pozwolenie na transport odpadów w trzech gminach a  de fakto tylko z jednej wywoziłam odpady  to składam raport do BDO z tej jednej czy z tamtych 2 trzeba złożyć  sprawozdania  zerowe ?? czy wogóle mnie one nie interesują











Po pierwsze nie ma pozwolenie na transport odpadów tylko wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie obierania odpadów. Po drugie sprawozdanie we wszystkich  gminach gdzie posiadamy wpis tam gdzie świadczono usługi odbioru- sprawozdanie "zerowe"





F4odpowiedz

Gość

29 styczeń 2024 o 10:03

napisał:


napisał:




napisał:



Mam pytanie do was. Chcę złożyć w BDO sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami po raz kolejny. Wcześniej przedłożyłam pełnomocnictwo i dokonałam opłaty skarbowej. Czy muszę dokonywać opłaty skarbowej za każdym razem gdy załączam do sprawozdania pełnomocnictwo czy tylko gdy data ważności pełnomocnictwa się skończyła i przygotowane zostało nowe pełnomocnictwo? Moje pełnomocnictwo jest ważne do 2025 roku. Czy jeżeli w tym roku złożę sprawozdanie za poprzedni rok, to muszę dokonywać opłaty skarbowej? Pozdrawiam




Oczywiście. Opłate skarbową za pełnomocnictwo składa się co roku przy każdym złożeniu sprawozdania.





Dla wszystkich, którzy też nie wiedzą czy powinni dokonywać opłaty skarbowej. Wykonałam telefon do urzędu marszałkowskiego. Osoba zajmująca się sprawozdaniami i wnioskami do BDO poinformowała mnie, że jeżeli pełnomocnictwo jest aktualne (nie straciło swojej ważności) to nie trzeba dokonywać opłaty skarbowej, jedynie w załącznikach do sprawozdania dołączyć jeszcze raz to samo pełnomocnictwo. W przypadku zmiany pełnomocnictwa na inne (sporządzenie nowego pełnomocnictwa) wymagane jest dokonanie opłaty skarbowej. Także na przyszłość dla was jakbyście się nad tym zastanawiali to informuję. A użytkownika, który nie sprawdził informacji tylko plecie bzdury nie pozdrawiam, radzę się douczyć

Gdy kiedyś złożyłem sprawozdanie i do pełnomocnictwa obowiązującego bezterminowo dołączyłem opłate skarbową z zeszłego roku to urząd odrzucił sprawozdanie i dał do korekty. Treść pisma wyglądała tak:

Działając na podstawie art. 77 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 797 z późn. zm.) w związku z przedłożeniem Marszałkowi Województwa Podkarpackiego rocznego sprawozdania o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami z nich powstającymi za rok 2020 wzywam do weryfikacji przedmiotowego sprawozdania t.j.:


- na końcu sprawozdania załączyć AKTUALNĄ opłatę skarbową 17 zł do pełnomocnictwa na rzecz Prezydenta Miasta Rzeszowa


Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1000 z późn. zm.).


Za akta sprawy uważa się, dokumenty zebrane w toku konkretnego postępowania, a więc np. złożenie wniosku o wpis będzie jednym postępowaniem, kolejnym postępowaniem będzie złożenie wniosku o zmianę wpisu w rejestrze na podstawie art. 59 ustawy o odpadach, kolejnym złożenie wniosku o wykreślenie, złożenie sprawozdania itp., w takim przypadku należy pobrać opłatę skarbową od każdorazowego przedłożenia dokumentu pełnomocnictwa. Dokument taki może mieć identyczną treść w każdej sprawie, byleby swym zakresem obejmował dane postępowanie.




F4odpowiedz

A.SZ.

30 styczeń 2024 o 11:14

czy odpady o kodzie 200307 można wliczyć do masy odpadów komunalnych przekazanych do przygotowania do ponownego użycia i recyklingu? (tab. VI a)

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

02 luty 2024 o 09:56

napisał:

Witam, w sprawozdaniu o gospodarowaniu odpadami do Urzędu Marszałkowskiego w dziale XII umieszczamy tyko odpady przyjęte na decyzję na zabieranie czy również odpady odebrane i przekazane do magazynu a następnie do przetworzenia? 



Wpisujemy odpady zebrane ,które przekażemy dalej  pod tym samym kodem. Odpady ,które zbieramy i przetwarzamy u siebie nie wpisujemy.
F4odpowiedz

Gość

14 luty 2024 o 10:23

Mam pytanie odnośnie działu XI czy powinnam tu wpisać wszystkie wytworzone odpady czy tylko te które są przekazane na KPO. Co w przypadku jeśli wytworzono 7 Mg 15 01 01 a na kartach KPO przekazano 6,5 Mg, zostało na magazynie 0,5 Mg kolejny rok.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

14 luty 2024 o 12:35

napisał:

Mam pytanie odnośnie działu XI czy powinnam tu wpisać wszystkie wytworzone odpady czy tylko te które są przekazane na KPO. Co w przypadku jeśli wytworzono 7 Mg 15 01 01 a na kartach KPO przekazano 6,5 Mg, zostało na magazynie 0,5 Mg kolejny rok.


W dziale 11 wpisujemy wszystkie wytworzone w danym roku. Nie ma nic wspólnego z przekazaniem.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter