Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

17 lipiec 2023 o 10:41

Dlaczego w dziale dot. odpadów przeznaczonych do recyklingu nie można znaleźć się kod odpady wielkogabarytowe tylko poszególne odpady, które z nich powstały ? firma przekazała odpad do instalacji i ma wiedzę, że zostały przekazane do recyklingu dlatego wpisuje je pod kodem 20 03 07 w dziale dot. odpadów przekazanych do recyklingu.

F4odpowiedz

Gość

28 lipiec 2023 o 08:24

Dzień dobry,

Pracuję w spółce prowadzącej 2 punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) na terenie jednej gminy.
Wiem,
że w sprawozdaniu w BDO sprawozdaniu prowadzącego punkt selektywnej
zbiórki odpadów komunalnych należy wskazać miejsce prowadzenia
działalności, dla którego składane jest sprawozdanie.

Czy ktoś miał już taki problem we wcześniejszych latach?

Czy można dla jednej gminy złożyć więcej niż
jedno sprawozdanie z prowadzenia PSZOK?
Czy możliwe jest wskazanie
więcej niż jednego miejsca prowadzenia działalności w składanym
sprawozdaniu prowadzącego PSZOK?


F4odpowiedz

Gość11

07 sierpień 2023 o 08:57

Witam,
Gmina organizując nową umowę na odbiór odpadów dzieli zamówienie na usługę polegającą na
odbieraniu odpadów komunalnych z terenu Gminy  z nieruchomości,
na których zamieszkują mieszkańcy oraz osobno na zagospodarowanie tych odpadów, gdzie zagospodarowanie będzie powierzone instalacji w której gmina ma udziały. Odbiór czyli sam transport odpadów będzie wykonywała spółka komunalna miejska która to odpady te będzie woziła do zagospodarowania do miejsca wskazanego przez urząd, teraz pytanie czy wykonując wyłącznie sam transport odpadów Urząd ma prawo wymagać od spółki wykonywania sprawozdań rocznych a co więcej osiągania poziomów? Proszę o opinie bo jakoś mi się to nie łączy.


F4odpowiedz

Gość

11 sierpień 2023 o 10:24

Witam

Gmina zleca prowadzenie pszoku spółce gminnej, wg umowy mamy wykonywać sprawozdawczość zgodnie z art. 9na Ustawy o utrzymaniu i porządku w gminach.

ze sprawozdań miesięcznych sie wywiązujemy, jednakże pojawia się problem z rocznym sprawozdaniem gdzie gmina wymaga od Nas wskazywania ostatecznego odbiorcy odpadów przekazanych z pszoku. robiąc sprawozdanie wpisuje firme która odbiera odpad z pszoku,(firma X)  jeżeli firma X  przekaże mi informacje gdzie trafia dalej to mogę bez problemu wpisac. jednak  niektóre firmy dalsze  mówią wprost że nie mają obowiązku nam udzielać takich informacji.

Czy ktoś z Państwa moze mi udzielić informacji , wskazać podstawy prawne które każą nam dostarczać takie pełne informacje w sprawozdaniu rocznym skoro dalsze firmy nie mają obowiązku nam udzielać informacji, jak to ugryźć??

dziękuje

Milena

F4odpowiedz

Gość

11 sierpień 2023 o 10:29

napisał:



Dzień dobry,




Pracuję w spółce prowadzącej 2 punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) na terenie jednej gminy.

Wiem,

że w sprawozdaniu w BDO sprawozdaniu prowadzącego punkt selektywnej

zbiórki odpadów komunalnych należy wskazać miejsce prowadzenia

działalności, dla którego składane jest sprawozdanie.



Czy ktoś miał już taki problem we wcześniejszych latach?




Czy można dla jednej gminy złożyć więcej niż

jedno sprawozdanie z prowadzenia PSZOK?

Czy możliwe jest wskazanie

więcej niż jednego miejsca prowadzenia działalności w składanym

sprawozdaniu prowadzącego PSZOK?







witam

posiadamy dwa pszoki w różnych miejscach, składamy dwa sprawozdania z do jednej gminy z dwóch miejsc prowadzenia działalności, w tym przypadku PSzoków.

F4odpowiedz

Gość

22 sierpień 2023 o 08:32

napisał:



Witam,

Gmina organizując nową umowę na odbiór odpadów dzieli zamówienie na usługę polegającą na

odbieraniu odpadów komunalnych z terenu Gminy  z nieruchomości,

na których zamieszkują mieszkańcy oraz osobno na zagospodarowanie tych odpadów, gdzie zagospodarowanie będzie powierzone instalacji w której gmina ma udziały. Odbiór czyli sam transport odpadów będzie wykonywała spółka komunalna miejska która to odpady te będzie woziła do zagospodarowania do miejsca wskazanego przez urząd, teraz pytanie czy wykonując wyłącznie sam transport odpadów Urząd ma prawo wymagać od spółki wykonywania sprawozdań rocznych a co więcej osiągania poziomów? Proszę o opinie bo jakoś mi się to nie łączy.









sprawozdanie podmiotu odbierającego odpady komunalne w ramach umowy z gminą trzeba składać
co do osiągania poziomów, to moja firma ma podobne umowy i nie jesteśmy odpowiedzialni za nie osiągnięcie poziomu

F4odpowiedz

Gość

18 wrzesień 2023 o 12:31

Czy jeśli odpady BIO 20 02 01 zostały przekazane na proces R3 kompostowanie. W wyniku procesu wytworzony został produkt (nawóz certyfikowany). Czy do Mr przy wyliczaniu poziomu recyklingu mogę wliczyć całość 20 02 01 które zostało przekazane do procesu czy tylko ilość wytworzonego nawozu? Dodam że według uzyskanych informacji   w wyniku kompostowania powstaje około 74% nawozu, pozostałe 26% to 19 05 99, oraz odcieki. Dziękuję

F4odpowiedz

Eugeniusz BDO

Liczba postów: 67

Od: 07.10.2020

21 wrzesień 2023 o 15:38

napisał:

Czy jeśli odpady BIO 20 02 01 zostały przekazane na proces R3 kompostowanie. W wyniku procesu wytworzony został produkt (nawóz certyfikowany). Czy do Mr przy wyliczaniu poziomu recyklingu mogę wliczyć całość 20 02 01 które zostało przekazane do procesu czy tylko ilość wytworzonego nawozu? Dodam że według uzyskanych informacji   w wyniku kompostowania powstaje około 74% nawozu, pozostałe 26% to 19 05 99, oraz odcieki. Dziękuję



Moim zdaniem całość odpadów 20 02 01, które były przekazane do procesu.

§ 5. 1. Masę odpadów komunalnych poddanych recyklingowi oblicza się w momencie wprowadzenia do procesu recyklingu.


To z rozporządzenia w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych.

F4odpowiedz

Gość

21 wrzesień 2023 o 18:54

napisał:


napisał:


Czy jeśli odpady BIO 20 02 01 zostały przekazane na proces R3 kompostowanie. W wyniku procesu wytworzony został produkt (nawóz certyfikowany). Czy do Mr przy wyliczaniu poziomu recyklingu mogę wliczyć całość 20 02 01 które zostało przekazane do procesu czy tylko ilość wytworzonego nawozu? Dodam że według uzyskanych informacji   w wyniku kompostowania powstaje około 74% nawozu, pozostałe 26% to 19 05 99, oraz odcieki. Dziękuję





Moim zdaniem całość odpadów 20 02 01, które były przekazane do procesu.


§ 5. 1. Masę odpadów komunalnych poddanych recyklingowi oblicza się w momencie wprowadzenia do procesu recyklingu.





To z rozporządzenia w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych.
Nie do końca - bo oprócz kompostu powstały również  odpady. Należy zachować stosowne proporcje.



F4odpowiedz

Gość

23 styczeń 2024 o 11:03

Mam pytanie do was. Chcę złożyć w BDO sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami po raz kolejny. Wcześniej przedłożyłam pełnomocnictwo i dokonałam opłaty skarbowej. Czy muszę dokonywać opłaty skarbowej za każdym razem gdy załączam do sprawozdania pełnomocnictwo czy tylko gdy data ważności pełnomocnictwa się skończyła i przygotowane zostało nowe pełnomocnictwo? Moje pełnomocnictwo jest ważne do 2025 roku. Czy jeżeli w tym roku złożę sprawozdanie za poprzedni rok, to muszę dokonywać opłaty skarbowej? Pozdrawiam 

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter