Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Użytkownik usunięty przez Administratora

31 styczeń 2022 o 20:04

napisał:

Witam,
czy jako firma musimy składać sprawozdanie o wytwarzanych odpadach jeśli ich ilości są zwolnione z ewidencji prowadzenia odpadów? 
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam



Zwolnienie z prowadzenia ewidencji odpadów nie zwalnia z prowadzenia tzw. uproszczonej ewidencji odpadów (KPO). Jeśli taka była prowadzona (były wystawione jakieś KPO) to należy na ich podstawie przygotować i złożyć sprawozdanie roczne.
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

01 luty 2022 o 07:25

napisał:


napisał:




Uproszczona ewidencja nie zwalnia ze sprawozdania.






Nie ma obowiązku ewidencyjnego - nie ma obowiązku sporządzania sprawozdania




Zgodnie z
art. 71 ustawy o odpadach uproszczoną ewidencję odpadów mogą prowadzić:
-wytwórcy odpadów niebezpiecznych, którzy w danym roku wytworzyli mniej
niż 100 kg (0,1 Mg) odpadów niebezpiecznych
- wytwórcy odpadów innych niż niebezpieczne (poza odpadami
komunalnymi), którzy w danym roku wytworzyli mniej niż 5 ton (5 Mg)
odpadów
-transportujący odpady, którzy wykonują tylko i wyłącznie usługę transportu
odpadów
- dysponujący powierzchnią ziemi, na której komunalne osady ściekowe są
stosowane jako nawóz
Uproszczona ewidencja odpadów oznacza, że uprawniony podmiot nie musi
wypełniać w BDO karty ewidencji odpadów. Wystarczą w takim przypadku tylko
karty przekazania odpadu. Należy pamiętać, że uproszczona ewidencja odpadów nie
zwalnia z obowiązku składania corocznego sprawozdania o odpadach do marszałka
województwa, które składane jest tylko za pośrednictwem sytemu BDO.




F4odpowiedz

Gość

01 luty 2022 o 11:23

Dzień dobry! Jestem wytwórcą odpadów i wytwarzałem ich niewielkie ilości, w sprawozdaniu za 2020 rok uwzględniłem je w dziale XI ale również w XIII w tabeli 7 (magazynowanie do transportu)- to sprawozdanie zatwierdzone przez Urząd. Jak uwzględnić te odpady z 2020 w sprawozdaniu za 2021? (odpady z 2020 w kartach ewidencji były stanem magazynowym i chodzi o to, czy muszę w dziale XI nowego sprawozdania uwzględnić ilości łącznie z tym stanem czy tylko nowo wytworzone). Odpady z 2020 i 2021 przekazałem w styczniu 2022 tak żeby wszystkie stany magazynowe się wyzerowały. Które działy uzupełnić w sprawozdaniu wytwórcy odpadów? Czy jako wytwórca, który przekazał odpady muszę uzupełnić też dział XIII tabelę 1? Dodam, że obecnie firma jest już zamknięta i chciałbym jak najszybciej zakończyć wszelkie formalności związane z BDO. Bardzo proszę o pomoc.

F4odpowiedz

Gość

01 luty 2022 o 11:48

Witam

mam pytanie czy jeśli się przekroczy odpady wytworzone poza instalacja a nie w instalacji czy jest mniejsza kara czy nie ma różnicy?

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

01 luty 2022 o 11:50

napisał:



Dzień dobry! Jestem wytwórcą odpadów i wytwarzałem ich niewielkie ilości, w sprawozdaniu za 2020 rok uwzględniłem je w dziale XI ale również w XIII w tabeli 7 (magazynowanie do transportu)- to sprawozdanie zatwierdzone przez Urząd. Jak uwzględnić te odpady z 2020 w sprawozdaniu za 2021? (odpady z 2020 w kartach ewidencji były stanem magazynowym i chodzi o to, czy muszę w dziale XI nowego sprawozdania uwzględnić ilości łącznie z tym stanem czy tylko nowo wytworzone). Odpady z 2020 i 2021 przekazałem w styczniu 2022 tak żeby wszystkie stany magazynowe się wyzerowały. Które działy uzupełnić w sprawozdaniu wytwórcy odpadów? Czy jako wytwórca, który przekazał odpady muszę uzupełnić też dział XIII tabelę 1? Dodam, że obecnie firma jest już zamknięta i chciałbym jak najszybciej zakończyć wszelkie formalności związane z BDO. Bardzo proszę o pomoc.





Jeżeli odpady były tylko wytworzone ,to należy wpisać wytworzone w danym roku sprawozdawczym. Nie sumujemy wytworzeń. One są potrzebne do stanu magazynowego jeżeli oczywiście coś pozostało na następny rok. Jeżeli odpady były przekazane w styczniu 2022 ,to w sprawozdaniu należy wskazać stan magazynowy ,ponieważ pozostały odpady i nie były   przekazane 2021. Gdyby zdążył Pan przekazać jeszcze w 2021 ,to wtedy stan byłby "0". Dział 13 tab1 dotyczy instalacji . Chyba chodzi o dział 13 tab.7 ?
F4odpowiedz

Gość

01 luty 2022 o 12:09

napisał:


napisał:



Chodzi o to, czy jak przekazałem te odpady to muszę to jako pokazać w sprawozdaniu i zaznaczyć jakim procesom zostały poddane. Czy jeżli nie przekazałem odpadów w 2021 tylko w 2022 to muszę wystawić też sprawozdanie za 2022? Czy jako wytwórca w ogóle muszę uwzględniać gdzie te przekazane odpady? W jaki sposób "wyczyścić" dział XIII tabelę 7 w sprawozdaniu? Bo jak wspomniałem firma jest już zamknięta i chciałbym zakończyć BDO i złożyć wniosek o wykreślenie. Jak zrealizować rozliczenie z BDO w takim przypadku?



Dzień dobry! Jestem wytwórcą odpadów i wytwarzałem ich niewielkie ilości, w sprawozdaniu za 2020 rok uwzględniłem je w dziale XI ale również w XIII w tabeli 7 (magazynowanie do transportu)- to sprawozdanie zatwierdzone przez Urząd. Jak uwzględnić te odpady z 2020 w sprawozdaniu za 2021? (odpady z 2020 w kartach ewidencji były stanem magazynowym i chodzi o to, czy muszę w dziale XI nowego sprawozdania uwzględnić ilości łącznie z tym stanem czy tylko nowo wytworzone). Odpady z 2020 i 2021 przekazałem w styczniu 2022 tak żeby wszystkie stany magazynowe się wyzerowały. Które działy uzupełnić w sprawozdaniu wytwórcy odpadów? Czy jako wytwórca, który przekazał odpady muszę uzupełnić też dział XIII tabelę 1? Dodam, że obecnie firma jest już zamknięta i chciałbym jak najszybciej zakończyć wszelkie formalności związane z BDO. Bardzo proszę o pomoc.










Jeżeli odpady były tylko wytworzone ,to należy wpisać wytworzone w danym roku sprawozdawczym. Nie sumujemy wytworzeń. One są potrzebne do stanu magazynowego jeżeli oczywiście coś pozostało na następny rok. Jeżeli odpady były przekazane w styczniu 2022 ,to w sprawozdaniu należy wskazać stan magazynowy ,ponieważ pozostały odpady i nie były   przekazane 2021. Gdyby zdążył Pan przekazać jeszcze w 2021 ,to wtedy stan byłby "0". Dział 13 tab1 dotyczy instalacji . Chyba chodzi o dział 13 tab.7 ?




F4odpowiedz

Gość

01 luty 2022 o 18:23

napisał:



Dzień dobry! Jestem wytwórcą odpadów i wytwarzałem ich niewielkie ilości, w sprawozdaniu za 2020 rok uwzględniłem je w dziale XI ale również w XIII w tabeli 7 (magazynowanie do transportu)- to sprawozdanie zatwierdzone przez Urząd. Jak uwzględnić te odpady z 2020 w sprawozdaniu za 2021? (odpady z 2020 w kartach ewidencji były stanem magazynowym i chodzi o to, czy muszę w dziale XI nowego sprawozdania uwzględnić ilości łącznie z tym stanem czy tylko nowo wytworzone). Odpady z 2020 i 2021 przekazałem w styczniu 2022 tak żeby wszystkie stany magazynowe się wyzerowały. Które działy uzupełnić w sprawozdaniu wytwórcy odpadów? Czy jako wytwórca, który przekazał odpady muszę uzupełnić też dział XIII tabelę 1? Dodam, że obecnie firma jest już zamknięta i chciałbym jak najszybciej zakończyć wszelkie formalności związane z BDO. Bardzo proszę o pomoc.




Wytwórca wypełnia tylko dz. XI 

F4odpowiedz

Gość

01 luty 2022 o 18:27

napisał:


napisał:




napisał:





Chodzi o to, czy jak przekazałem te odpady to muszę to jako pokazać w sprawozdaniu i zaznaczyć jakim procesom zostały poddane. Czy jeżli nie przekazałem odpadów w 2021 tylko w 2022 to muszę wystawić też sprawozdanie za 2022? Czy jako wytwórca w ogóle muszę uwzględniać gdzie te przekazane odpady? W jaki sposób "wyczyścić" dział XIII tabelę 7 w sprawozdaniu? Bo jak wspomniałem firma jest już zamknięta i chciałbym zakończyć BDO i złożyć wniosek o wykreślenie. Jak zrealizować rozliczenie z BDO w takim przypadku?




Dzień dobry! Jestem wytwórcą odpadów i wytwarzałem ich niewielkie ilości, w sprawozdaniu za 2020 rok uwzględniłem je w dziale XI ale również w XIII w tabeli 7 (magazynowanie do transportu)- to sprawozdanie zatwierdzone przez Urząd. Jak uwzględnić te odpady z 2020 w sprawozdaniu za 2021? (odpady z 2020 w kartach ewidencji były stanem magazynowym i chodzi o to, czy muszę w dziale XI nowego sprawozdania uwzględnić ilości łącznie z tym stanem czy tylko nowo wytworzone). Odpady z 2020 i 2021 przekazałem w styczniu 2022 tak żeby wszystkie stany magazynowe się wyzerowały. Które działy uzupełnić w sprawozdaniu wytwórcy odpadów? Czy jako wytwórca, który przekazał odpady muszę uzupełnić też dział XIII tabelę 1? Dodam, że obecnie firma jest już zamknięta i chciałbym jak najszybciej zakończyć wszelkie formalności związane z BDO. Bardzo proszę o pomoc.
















Jeżeli odpady były tylko wytworzone ,to należy wpisać wytworzone w danym roku sprawozdawczym. Nie sumujemy wytworzeń. One są potrzebne do stanu magazynowego jeżeli oczywiście coś pozostało na następny rok. Jeżeli odpady były przekazane w styczniu 2022 ,to w sprawozdaniu należy wskazać stan magazynowy ,ponieważ pozostały odpady i nie były   przekazane 2021. Gdyby zdążył Pan przekazać jeszcze w 2021 ,to wtedy stan byłby "0". Dział 13 tab1 dotyczy instalacji . Chyba chodzi o dział 13 tab.7 

W dz. XIII tabelę 7 dotyczy  stanów magazynowych u przetwarzającego - zgodnie  tytułem działu
F4odpowiedz

Gość

02 luty 2022 o 10:46

napisał:


napisał:




napisał:






Czy przy obecnym obowiązującym sposobie liczenia poziomów recyklingu istnieje w ogóle jakakolwiek firma odbierająca odpady komunalne, która osiąga wymagany przepisami poziom 50% ???




JEST ZMIENIONE W USTAWIE W 2021 - 20% ALE CIEZKO UZYSKAĆ!










Dlaczego ciężko? Należy pamiętać, że bioodpady przekazane do kompostowania też doliczamy do poziomu recyklingu.








Jeżeli mamy wiedzę, że powstaje z nich np. kompost potwierdzony certyfikatem.




F4odpowiedz

Gość

02 luty 2022 o 12:27

Witam,

Które działy powinny byc wypełnione przez podmioty odbierające odpady (umowa  urzedem)?
czy wystarczy tylko II dział ?


F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter