Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

agnieszka

Liczba postów: 709

Od: 19.03.2017

19 styczeń 2021 o 11:07

Gość napisał:


Gość napisał:




Gość napisał:






Gość napisał:












Witam, Lepiej złozyc zerowe , w ustawie wymagają. I jest kara 5000 zł. A że na infolini mówią ze nie trzeba to nie słuchac. Bo ttrafisz na wrednego urzednika i wlepi mandat.









Posiadam wpis do BDO dla dwóch miejsc prowadzenia działalności.




Zrobiłam sprawozdanie za 2019 r. dla jednego miejsca, gdzie wytwarzam odpady.




W drugim miejscu tych odpadów nie wytwarzam




Czy powinna składać drugie sprawozdanie zerowe dla tego miejsca prowadzenia działalności gdzie nie wytwarzam odpadów.

























Sprawozdań zerowych nie składa się











Jak najbardziej powinno się złożyć sprawozdanie zerowe! To dobra praktyka. Jest obowiązek składania sprawozdań, a to czy w sprawozdaniu widnieje 0 czy 1000 Mg nie ma żadnego znaczenia. Brak złożenia sprawozdania = niedotrzymanie obowiązku = kara. Co za tym idzie, polecam składać sprawozdania zerowe, dla spełnienia obowiązku!




Przepisy nie regulują kwestii składania tak zwanych „zerowych” sprawozdań
.Kwestia ta nie jest ostatecznie rozstrzygnięta. Instytut Ochrony Środowiska –
Państwowy Instytut Badawczy, który we współpracy z Ministerstwem Klimatu
prowadzi bazę BDO, twierdzi, że nie ma obowiązku składania zerowych sprawozdań,
jednak poszczególne urzędy marszałkowskie mają w tym temacie odrębne zdanie. W jednych województwach urzędnicy zalecają złożyć "0" sprawozdanie ,a w innych ,że nie trzeba. Ale lepiej złożyć nawet zerowe, bo nie wiadomo jak podejdą w danym województwie. Następna kwestia ,która tak naprawdę nie jest jasna. 






F4odpowiedz

Gość

19 styczeń 2021 o 11:26

Witam.
W sprawozdaniu  (Tab.XII) "masa odpadów w tonach" wpisujemy ilość z zakładki "przyjęte", tak ? Chciałbym się upewnić.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 709

Od: 19.03.2017

19 styczeń 2021 o 11:50

Gość napisał:

Witam.
W sprawozdaniu  (Tab.XII) "masa odpadów w tonach" wpisujemy ilość z zakładki "przyjęte", tak ? Chciałbym się upewnić.


Tak, to są odpady zebrane w danym roku. Dane bierze się z KEO.
F4odpowiedz

Gość

19 styczeń 2021 o 12:13

A czy ktoś z Państwa ma pomysł jak wykonać sprawozdanie o wytwarzanych odpadach z działalności usługowej (budowlanej) z podziałem na gminy? . W KEO przy każdym wytworzeniu wpisywałam nazwę gminy w której były wytworzone odpady ale nie da sie tego w żaden sposób przefiltrować. w zeszłym roku to chociaz miałam w ręku te KPO a teraz mam wchodzić po kolei w każdy wpis , żeby sprawdzić w której gminie były wytworzone??? 

F4odpowiedz

Gość

19 styczeń 2021 o 13:38

Gość napisał:

A czy ktoś z Państwa ma pomysł jak wykonać sprawozdanie o wytwarzanych odpadach z działalności usługowej (budowlanej) z podziałem na gminy? . W KEO przy każdym wytworzeniu wpisywałam nazwę gminy w której były wytworzone odpady ale nie da sie tego w żaden sposób przefiltrować. w zeszłym roku to chociaz miałam w ręku te KPO a teraz mam wchodzić po kolei w każdy wpis , żeby sprawdzić w której gminie były wytworzone??? 


Tak, i współczuję, jeśli ma Pani dużo wpisów na KEO (kilka stron) - po sprawdzeniu każdego wpisu wraca się na pierwszą stronę.
Pomocą mogą być tylko zewnętrzne programy do ewidencji. Można w kilka minut całe sprawozdanie zrobić.
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 709

Od: 19.03.2017

19 styczeń 2021 o 14:13

Gość napisał:

A czy ktoś z Państwa ma pomysł jak wykonać sprawozdanie o wytwarzanych odpadach z działalności usługowej (budowlanej) z podziałem na gminy? . W KEO przy każdym wytworzeniu wpisywałam nazwę gminy w której były wytworzone odpady ale nie da sie tego w żaden sposób przefiltrować. w zeszłym roku to chociaz miałam w ręku te KPO a teraz mam wchodzić po kolei w każdy wpis , żeby sprawdzić w której gminie były wytworzone??? 

Niestety BDO nie pomaga w sporządzeniu sprawozdania. Każde kolejne trzeba wypełniać odnowa klikając ,klikając klikając... . Programy zewnętrzne filtrują dane ,które za pomocą API są przekazywane do bazy BDO.

F4odpowiedz

Gość1234

19 styczeń 2021 o 14:32

Witam mam pytanie odnośnie odpadów o kodzie 150101,150102. Jesteśmy
firmą transportującą odpady. przewozimy opakowania z papieru i tektury
oraz z tworzyw sztucznych ze sklepu do firmy zajmującej się
recyklingiem. Czy powinnam je umieścić gdzieś w sprawozdaniu składanym
do wójta? Z góry dzięki za odpowiedzi.

F4odpowiedz

Gość

19 styczeń 2021 o 16:57

Gość1234 napisał:

Witam mam pytanie odnośnie odpadów o kodzie 150101,150102. Jesteśmy

firmą transportującą odpady. przewozimy opakowania z papieru i tektury

oraz z tworzyw sztucznych ze sklepu do firmy zajmującej się

recyklingiem. Czy powinnam je umieścić gdzieś w sprawozdaniu składanym

do wójta? Z góry dzięki za odpowiedzi.

To są  odpady  opakowaniowe inne niż komunalne 

F4odpowiedz

Gość

19 styczeń 2021 o 21:17

Gość1234 napisał:

Witam mam pytanie odnośnie odpadów o kodzie 150101,150102. Jesteśmy

firmą transportującą odpady. przewozimy opakowania z papieru i tektury

oraz z tworzyw sztucznych ze sklepu do firmy zajmującej się

recyklingiem. Czy powinnam je umieścić gdzieś w sprawozdaniu składanym

do wójta? Z góry dzięki za odpowiedzi.


Odpady z grupy 15 mogą, ale nie muszą być odpadami komunalnymi, więc to zależy. Czy jesteście wpisani do Rejestru Działalności Regulowanej w gminie? Czy ewidencjonujecie odebrane odpady na podstawie wystawianej przez was KPOK? Jeżeli tak, to trzeba złożyć sprawozdanie z odbioru do wójta.
F4odpowiedz

Gość

20 styczeń 2021 o 08:03

Witam!
Jesteśmy firmą odbierającą odpady komunalne od właścicieli nieruchomości na podstawie umowy z gminą.
Sami nie magazynujemy odebranych odpadów- wszystkie oddajemy do RIPOK.

Sprawa dotyczy sprawozdania z realizacji gospodarowania odpadami.
Mam pytania:


1.
Czy i ewentualnie, w którym dziale sprawozdania umieścić odpady
nieprzetworzone i magazynowane przez RIPOK z poprzedniego roku?

2.
Czy i gdzie umieścić odpady przetworzone/ wysortowane w danym roku
sprawozdawczym, ale z poprzedniego roku magazynowane przez RIPOK?

3.
Czy i gdzie umieścić odpady przetworzone/ wysortowane w danym roku
sprawozdawczym, ale nie "sprzedane" przez RIPOK - nie przekazane do
zagospodarowania innym podmiotom?


Nie uwzględniając ww punktów w sprawozdaniu w ogólnym rozrachunku gmina traci na poziomach odzysku odpadów


Z góry dziękuję za odpowiedź.






F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter