Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

13 marzec 2024 o 12:48

napisał:


A czy 
w przypadku wytworzenia odpadu w 2023 roku i nie wystawienia na niego KEO mogę teraz wystawić KEO na ten kod i zrobić stan magazynowy na tę ilość, która została w tamtym roku wytworzona?


Nie ma możliwości wystawienia KEO na poprzedni rok. Tak jak ktoś napisał można wytworzony odpad wpisać jako wytworzony w tym roku.. Ale jeżeli juz jest sprawozdanie zrobione z wytworzenia ,albo wykazano ,że odpad jest wytworzony(następnie przekazany) ,to niestety nic nie zrobimy.

F4odpowiedz

Gość

14 marzec 2024 o 08:14

Dzień dobry

Mam pytanie co zrobić gdy odpad został wytworzony - gleba -  i część została przekazana do magazyny a część nie ma kart przekazania z miejsca wytworzenia do magazynu, jak ująć w sprawozdaniu, jaką ilość podać  w sprawozdaniu ?

i z jaką ilością zacząć stan magazynowy na początku roku?

Myślałam o przygotowaniu wersji papierowej kart przekazania - wiem nie powinno się tego robić.

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

15 marzec 2024 o 14:09

napisał:



Dzień dobry




Mam pytanie co zrobić gdy odpad został wytworzony - gleba - i część została przekazana do magazyny a część nie ma kart przekazania z miejsca wytworzenia do magazynu, jak ująć w sprawozdaniu, jaką ilość podać w sprawozdaniu ?




i z jaką ilością zacząć stan magazynowy na początku roku?




Myślałam o przygotowaniu wersji papierowej kart przekazania - wiem nie powinno się tego robić.





Wytwórca w sprawozdaniu wypełnia tylko dział I ,XI. Wytwórca odpadów nie ma obowiązku raportowania stanów magazynowych na koniec roku w sprawozdaniu o wytwarzanych odpadach oraz o gospodarowaniu odpadami. Jedynym miejscem, w którym należy wykazać stany magazynowe (w dniu 1 stycznia danego roku), jest karta ewidencji odpadów (KEO). Dział XIII, Tabela 7. dotyczy tylko i wyłącznie podmiotów zbierających lub przetwarzających odpady.


F4odpowiedz

Gość

18 marzec 2024 o 07:59

W jaki sposób za pomocą BDO zwrócić odpad?

Przy ważeniu odpadu wydawało się wszystko w porządku, w dalszej części przetwarzania okazało się, że odpad nie może być przetworzony u nas i musimy go zwrócić, karta została potwierdzona. Jak prawidłowo zwrócić odpad?

F4odpowiedz

Gość

03 kwiecień 2024 o 13:57

Dzień dobry,

KPO została odrzucona z błędną wagą. Przekazujący skorygował ,ale okazało się ,że błędnie i znowu odrzuciłam jako przejmujący odpad. Przekazujący skorygował i osoba w zastępstwie potwierdziła kartę. Okazało się ,że znowu był błąd przy korekcie. Niestety karta jest w zrealizowanym przejęciu i nie da się wycofać. Wiem ,że można wpisać prawidłową wagę na KEO i na to zgodził się przekazujący , ALE CHCE ODE MNIE PROTOKOŁU ZMIANY. Jak taki protokół"wygląda" co powinno sie w nim znaleźć  jakie dane, informacje muszę w nim umieścić ?

F4odpowiedz

Gość

05 kwiecień 2024 o 07:53

napisał:



Dzień dobry,




KPO została odrzucona z błędną wagą. Przekazujący skorygował ,ale okazało się ,że błędnie i znowu odrzuciłam jako przejmujący odpad. Przekazujący skorygował i osoba w zastępstwie potwierdziła kartę. Okazało się ,że znowu był błąd przy korekcie. Niestety karta jest w zrealizowanym przejęciu i nie da się wycofać. Wiem ,że można wpisać prawidłową wagę na KEO i na to zgodził się przekazujący , ALE CHCE ODE MNIE PROTOKOŁU ZMIANY. Jak taki protokół"wygląda" co powinno sie w nim znaleźć  jakie dane, informacje muszę w nim umieścić ?






Można spisać proste oświadczenie, że obie strony zgadzają się, że na karcie powinna być inna masa niż ta, która została zatwierdzona. 
Oświadczenie powinno zawierać dane podmiotów, nr karty, informację o prawidłowej masie oraz podpisy przedstawicieli obu podmiotów. 
Generalnie, żeby każdy kto czyta oświadczenie nie miał wątpliwości jakiej karty ono dotyczy i co się zmieniło. 
F4odpowiedz

Gość

05 kwiecień 2024 o 13:25

napisał:


napisał:






Dzień dobry,


Takie oświadczenie również trzeba napisać w kolejnym kroku przy wystawieniu karty ewidencji odpadów.





KPO została odrzucona z błędną wagą. Przekazujący skorygował ,ale okazało się ,że błędnie i znowu odrzuciłam jako przejmujący odpad. Przekazujący skorygował i osoba w zastępstwie potwierdziła kartę. Okazało się ,że znowu był błąd przy korekcie. Niestety karta jest w zrealizowanym przejęciu i nie da się wycofać. Wiem ,że można wpisać prawidłową wagę na KEO i na to zgodził się przekazujący , ALE CHCE ODE MNIE PROTOKOŁU ZMIANY. Jak taki protokół"wygląda" co powinno sie w nim znaleźć  jakie dane, informacje muszę w nim umieścić ?













Można spisać proste oświadczenie, że obie strony zgadzają się, że na karcie powinna być inna masa niż ta, która została zatwierdzona. 
Oświadczenie powinno zawierać dane podmiotów, nr karty, informację o prawidłowej masie oraz podpisy przedstawicieli obu podmiotów. 
Generalnie, żeby każdy kto czyta oświadczenie nie miał wątpliwości jakiej karty ono dotyczy i co się zmieniło. 



F4odpowiedz

Gość

10 kwiecień 2024 o 10:50

jak do bdo wprowadzić ubytki na złomie. zazwyczaj  wartość zakupiona nie jest taka sama jak sprzedana. przy dużej ilości ubutki to kilkanaście ton w roku. zo z tym zrobić w bdo jak wprowadzic aby stany magazynowe  się zgadzały.

F4odpowiedz

Gość

10 kwiecień 2024 o 13:44

napisał:

jak do bdo wprowadzić ubytki na złomie. zazwyczaj  wartość zakupiona nie jest taka sama jak sprzedana. przy dużej ilości ubutki to kilkanaście ton w roku. zo z tym zrobić w bdo jak wprowadzic aby stany magazynowe  się zgadzały.



Nie ma takiej opcji. Pozostaje tylko zrobić wewnętrznie dokument na wypadek kontroli. Można ewentualnie zrobić na KEO przekazanie zwolnionemu z ewidencji z komentarzem.
F4odpowiedz

Ania02

12 kwiecień 2024 o 09:42

Witam,
jestem świeżakiem w BDO....
mam pytanie: jako Zakład Wodociągów i Kanalizacji przekazaliśmy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny o kodzie 16 02 14 i 16 02 13* (komputery, monitory, pralki, drukarki itp.)

Czy mam obowiązek prowadzenia karty ewidencji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego/karty ewidencji odpadów niebezpiecznych?
Przeczytałam, że za pomocą KEZSEIE ewidencję prowadzą jedynie przedsiębiorcy prowadzący zakłady przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. A co z KEON?





F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter