Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

23 luty 2024 o 10:17

napisał:


napisał:




napisał:



Witam, mam pewien problem z Kartami ewidencji odpadów. Chodzi o to, że chce dodać kartę ewidencji pod kodem 120102 na rok 2023. Wyszukuje rok 2023, dodaje nową kartę z interesującym mnie kodem, a wspomniana karta ląduje w roku 2024, a nie 2023. Czy to dlatego, że mamy już 2024 i nie można tego dodać wstecz? Proszę o pomoc.







Dzień dobry, 
tak, nie ma możliwości już założenia nowych kart na 2023.




Czyli przerzucić je po prostu na kolejny rok?


Nie mozna przerzucać odpadu ,który był przyjęty/wytworzony w poprzednim roku NA KARTĘ  W TYM ROKU. Jedynie stany magazynowe uwzględniamy z poprzednich lat jeżeli coś pozostało ,ale nie KEO. Można (chociaż to jest nie zgodne z ustawą) założyć papierową kartę zgodną ze wzorem wtedy kiedy występuje awaria systemu.

Przynajmniej ew. kontroli będzie KEO w formie papierowej - lepsze to niż w ogóle nie mieć. Do takiej KEO podpiąć KPO jeżeli są. Trzeba pamiętać ,że nawet jak będzie papierowa wersja ,to i tak musi być sprawozdanie. Czasami np. mamy założoną jakąś KPO i jej nie wykorzystaliśmy. Mozna edytować i wpisać inny kod. Jeżeli nie ma takiej możliwości ,to j.w. - papierowa .

F4odpowiedz

Gość234543

23 luty 2024 o 11:01

Cześć,

czy może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego organizację odzysku opakowań posiadają niższe stawki, niż te wskazane przez Ministra Środowiska? 
Z mojego rozumowania wynika, że składając sprawozdanie samodzielnie w BDO firma powinna odprowadzić niższy podatek, ponieważ z reguły Organizacje naliczają sobie dodatkową prowizję za swoją pracę, a jest na odwrót.

F4odpowiedz

kingofmetal

Liczba postów: 2

Od: 23.02.2024

24 luty 2024 o 09:06

Mam dwa pytania. Jakie warunki muszę spełnić żeby na swoim skupie złomu przyjmować akumulatory i kable? Czy są to odpady klasyfikowane jako palne? Można je jakoś wyłączyć? 
Dwa. Jeśli chciałbym składować złom metali na ziemi, jak powinienem przygotować powierzchnię? Jakaś specjalna nawierzchnia? Warstwa jakiejś izolacji pod? Separator? Tak, żeby podczas kontroli nie było nieprzyjemności. 

F4odpowiedz

Gość

28 luty 2024 o 12:42

Witam mam pytanie dotyczące zakresu badań dla odpadu 19 08 05. Czy w przypadku rekultywacji wystarczy karta charakterystyki odpadu plus badania zgodne z Rozp. w sprawie stosowania komunalnych osadów ściekowych? Czy są potrzebne też badania dot. dopuszczenia do skłąadowania? wydaje mi się, że jeżeli odpad jest kierowany do rekultywacji to chyba te dotyczące dop. do skłądowania są zbędne?

F4odpowiedz

Gośća

06 marzec 2024 o 10:10

Witam, 
Odebraliśmy odpad od klienta i został on przewieziony do przejmującego. Na miejscu okazało się, że część odpadu trzeba zwrócić klientowi. Czy możemy pojechać zresztą tego odpadu do klienta na tym samym BDO? 

F4odpowiedz

Gość

06 marzec 2024 o 11:32

Witam. Czy zajmując się sprzątaniem: ulic, przystanków autobusowych, terenów zielonych i opróżnianiem koszy ulicznych na terenie gminy musimy mieć zezwolenie na zbieranie odpadów czy jesteśmy wtedy wytwórcą odpadów? co zaznaczamy w bdo w miejscu prowadzenia działalności? czy możemy mieć na placu kontenery firmy zewnętrznej (odbierającej odpad) do których wrzucamy odpady aż się zapełnią czy tu potrzeba zezwolenia na  magazynowanie? 

F4odpowiedz

Gość

06 marzec 2024 o 17:20

napisał:


Witam. Czy zajmując się sprzątaniem: ulic, przystanków autobusowych, terenów zielonych i opróżnianiem koszy ulicznych na terenie gminy musimy mieć zezwolenie na zbieranie odpadów czy jesteśmy wtedy wytwórcą odpadów? co zaznaczamy w bdo w miejscu prowadzenia działalności? czy możemy mieć na placu kontenery firmy zewnętrznej (odbierającej odpad) do których wrzucamy odpady aż się zapełnią czy tu potrzeba zezwolenia na  magazynowanie? 




Jesteście wytwórcą odpadów wyniku świadczenia usług. Zezwolenie na zbieranie odpadów będzie wymagane jeśli wytworzone "w terenie" będzie chcieli magazynować/gromadzić na terenie na terenie placu firmy.





F4odpowiedz

Gość

12 marzec 2024 o 11:59

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:


A co Urząd Marszałkowski na taką kartę papierową? Może po prostu zadzwonić do Urzędu i zapytać, może coś podpowiedzą?

Witam, mam pewien problem z Kartami ewidencji odpadów. Chodzi o to, że chce dodać kartę ewidencji pod kodem 120102 na rok 2023. Wyszukuje rok 2023, dodaje nową kartę z interesującym mnie kodem, a wspomniana karta ląduje w roku 2024, a nie 2023. Czy to dlatego, że mamy już 2024 i nie można tego dodać wstecz? Proszę o pomoc.









Dzień dobry, 
tak, nie ma możliwości już założenia nowych kart na 2023.






Czyli przerzucić je po prostu na kolejny rok?






Nie mozna przerzucać odpadu ,który był przyjęty/wytworzony w poprzednim roku NA KARTĘ  W TYM ROKU. Jedynie stany magazynowe uwzględniamy z poprzednich lat jeżeli coś pozostało ,ale nie KEO. Można (chociaż to jest nie zgodne z ustawą) założyć papierową kartę zgodną ze wzorem wtedy kiedy występuje awaria systemu.




Przynajmniej ew. kontroli będzie KEO w formie papierowej - lepsze to niż w ogóle nie mieć. Do takiej KEO podpiąć KPO jeżeli są. Trzeba pamiętać ,że nawet jak będzie papierowa wersja ,to i tak musi być sprawozdanie. Czasami np. mamy założoną jakąś KPO i jej nie wykorzystaliśmy. Mozna edytować i wpisać inny kod. Jeżeli nie ma takiej możliwości ,to j.w. - papierowa .








F4odpowiedz

Gość

12 marzec 2024 o 13:10


A czy 
w przypadku wytworzenia odpadu w 2023 roku i nie wystawienia na niego KEO mogę teraz wystawić KEO na ten kod i zrobić stan magazynowy na tę ilość, która została w tamtym roku wytworzona?

F4odpowiedz

Gość

13 marzec 2024 o 08:43

napisał:


A czy 
w przypadku wytworzenia odpadu w 2023 roku i nie wystawienia na niego KEO mogę teraz wystawić KEO na ten kod i zrobić stan magazynowy na tę ilość, która została w tamtym roku wytworzona?



Bezpieczniej dla Ciebie, w razie kontroli, będzie jak w ewidencji wpiszesz, że wytworzono ten odpad dopiero w tym roku.
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter