Baner eko soft 2023 bdo

Transport odpadów

Założony przez GOŚĆ 23 styczeń 2013 o 12:43

GOŚĆ

10 czerwiec 2015 o 09:26


Czy przedsiębiorstwo zajmujące się tylko transportem odpadów, ma obowiązek składać sprawozdanie z ilości transportowanych odpadów? Z góry dziękuje za odpowiedz.

F4odpowiedz

Sonia

Liczba postów: 24

Od: 19.03.2017

10 czerwiec 2015 o 14:21


Firmy zajmujące się tylko transportem odpadów nie mają obowiązku składania: ‘zbiorczego zestawienia danych o rodzajach i ilości odpadów, o sposobach gospodarowania nimi oraz o instalacjach i urządzaniach służących do odzysku i unieszkodliwiania odpadów’. Obowiązek składania ww. sprawozdania ciąży na podmiotach wytwarzających, zbierających oraz przetwarzających odpady. Przedsiębiorcy transportujący odpady mają tylko obowiązek posiadania kart przekazania odpadów (KPO).



Pozdrawiam

F4odpowiedz

GOŚĆ

31 grudzień 2015 o 11:18


Wytwarzamy odpady o kodzie 19xxx. Chcemy przekazać je firmie, która chce od nas ten odpad odkupić. Jakie dokumenty  musi posiadać ta firma (czy np, na przetwarzanie, zbieranie, transport ?), że by wywieźć te odpady od nas legalnie i czy my musimy mieć kopie ich zezwoleń?

F4odpowiedz

GOŚĆ

05 styczeń 2016 o 08:43


firma ta musi mieć zezwolenie na transport i zbieranie (jeżeli jest firmą transportową i zawozi odpad do swojej siedziby). Jako przekazujący odpad jesteście zobowiązani pilnować czy firma ma ważną decyzję dlatego warto poprosić kontrahenta o jego decyzję aby móc ją kontrolować

F4odpowiedz

GOŚĆ

05 styczeń 2016 o 10:46



GOŚĆ ostatni post:


"firma ta musi mieć zezwolenie na transport i zbieranie (jeżeli jest firmą transportową i zawozi odpad do swojej siedziby). Jako przekazujący odpad jesteście zobowiązani pilnować czy firma ma ważną decyzję dlatego warto poprosić kontrahenta o jego decyzję aby móc ją kontrolować"






Rozumiem w takim razie, że musimy egzekwować kopie pozwoleń na pewno na zbieranie (tego jestem pewna) i transport (tego nie jestem pewna, bo nigdy nie wymagaliśmy kopii zezwolenia na transport).  Natomiast  nie musimy wymagać na przetwarzanie (bo to chyba już sprawa tamtej firmy co zrobią z odpadem?)

F4odpowiedz

GOŚĆ

22 lipiec 2015 o 13:32


Witam,



Prosiłbym o wyjaśnienie pewnej kwestii - wytwarzam odpady na terenie budowy (żelazo i stal, kod odpadu: 17 04 05). Czy jako osoba, która wytworzyła odpad mogę go przewieźć do skupu złomu bez zezwolenia na transport odpadów (chodzi mi o wypełnienie środkowej rubryki w KPO)? 

F4odpowiedz

Karol

Liczba postów: 63

Od: 19.03.2017

22 lipiec 2015 o 14:52



GOŚĆ ostatni post:


"Witam,



Prosiłbym o wyjaśnienie pewnej kwestii - wytwarzam odpady na terenie budowy (żelazo i stal, kod odpadu: 17 04 05). Czy jako osoba, która wytworzyła odpad mogę go przewieźć do skupu złomu bez zezwolenia na transport odpadów (chodzi mi o wypełnienie środkowej rubryki w KPO)? "






Na transport wytworzonych przez siebie odpadów nie potrzeba obecnie zezwolenia na transport.

F4odpowiedz

GOŚĆ

24 lipiec 2015 o 10:39


Art.28 ust. 9 starej ustawy o odpadach mówi: Uzyskanie zezwolenia (na transport odpadów) nie dotyczy wytwórcy odpadów, który transportuje wytwozrone przez siebie odpady.

F4odpowiedz

GOŚĆ

04 luty 2016 o 08:24


Jeżeli zleca Pani transport firmie zewnętrznej musi mieć Pani potwierdzenie, że ta firma ma zezwolenie na transport odpadów. Jeżeli firma do której przekazuje Pani odpad ma decyzję na zbieranie to nie musi już Pani sprawdzać czy mają również decyzję odnośnie przetwarzania odpadów.

F4odpowiedz

GOŚĆ

15 wrzesień 2015 o 14:13


Mamy decyzję na zbieranie i transport odpadów m.in. gruzu, poremontowych. Czy możemy wykonać usługę odbioru takich odpadu w gminie ościennej np. podstawiając kontener lub samochód z naczepą (zezwolenie na transport obejmuje teren kraju, zezwolenie na zbieranie na terenie naszego miasta) ?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter