Baner eko soft 2023 bdo

Transport odpadów

Założony przez GOŚĆ 23 styczeń 2013 o 12:43

Gość

14 marzec 2023 o 08:42

napisał:

Witam. Czy gabinet stomatologiczny, który wytwarza odpady o kodzie 18 01 03* i widnieje na karcie przekazania odpadu jako przekazujący musi wyznaczyć doradcę ADR? Odbiór odpadów odbywa się raz w miesiącu (nie więcej niż 15kg/mc).


Nie. Doradcę powinien mieć podmiot zajmujący się transportem tychże odpadów.

F4odpowiedz

Gość

14 marzec 2023 o 11:46

napisał:


napisał:


Witam. Czy gabinet stomatologiczny, który wytwarza odpady o kodzie 18 01 03* i widnieje na karcie przekazania odpadu jako przekazujący musi wyznaczyć doradcę ADR? Odbiór odpadów odbywa się raz w miesiącu (nie więcej niż 15kg/mc).



Nie. Doradcę powinien mieć podmiot zajmujący się transportem tychże odpadów.



A czy od tego roku nie powinien mieć doradcy podmiot, który jest nadawcą ? 

F4odpowiedz

Gość

11 marzec 2024 o 13:24

Witam,

Zleciłam utylizację odpadów niebezpiecznych dla firmy A, która zleciła transport firmie B. Dostałam od firmy A ich decyzję na zbieranie, ale nie mogę wyegzekwować decyzji środowiskowej od firmy B (transportujący). Czy w przypadku jakiejkolwiek kontroli wystarczy, że będę miała decyzję firmy A?

F4odpowiedz

Gość

11 marzec 2024 o 13:55

napisał:



Witam,



Zleciłam utylizację odpadów niebezpiecznych dla firmy A, która zleciła transport firmie B. Dostałam od firmy A ich decyzję na zbieranie, ale nie mogę wyegzekwować decyzji środowiskowej od firmy B (transportujący). Czy w przypadku jakiejkolwiek kontroli wystarczy, że będę miała decyzję firmy A?






Witam. Papierowe zezwolenia na transport odpadów zniesiono po 24 stycznia 2018 roku. Zastąpiono je rejestracją w Bazie danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami. 
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter