Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

14 styczeń 2020 o 13:32

BRAK SPOSOBU ZAGOSPODAROWANNIA D9, CZY KTOS DORADZI CO WYBRAĆ

F4odpowiedz

Gość

14 styczeń 2020 o 14:00

Witam,
Czy to prawda,że w tym roku składać będziemy nowe sprawozdanie?
Dostałam info, że sprawozdanie o zużytych pojazdach, akumulatory i baterie, oraz sprzęt ZSEiE, będą wliczone w jedno duże sprawozdanie, a nie jak dotychczac trzy oddzielnie. Czy ktoś z Państwa posiada jakieś informację na ten temat?

F4odpowiedz

Gość

14 styczeń 2020 o 14:24

Gość napisał:

Sprawozdania do Gmin za II półrocze 2019 r. robimy juz w BDO?


Zmieniły się przepisy, teraz tylko sprawozdania roczne.
Źródło: https://www.lexlege.pl/ustawa-o-utrzymaniu-czystosci-i-porzadku-w-gminach/rozdzial-4b-sprawozdawczosc/5469/
F4odpowiedz

Gość

14 styczeń 2020 o 15:58

Dzień dobry,
Czy mam jako przedsiębiorca obowiązek wystawiać też KPO na odpady komunalne? Firmy nic nie mówią na ten temat a ja szczerze mówiąc nie mam pojęcia.. 

F4odpowiedz

Gość

15 styczeń 2020 o 07:07

Wygląda na to, że jednak system BDO nie do końca działa tak jak powinien. 14.01.2020 r. Senacka Komisja Środowiska przyjęła sprawozdanie, w którym zaproponowała 6 poprawek do ustawy z dnia 9.01.2020 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Na wniosek Ministerstwa Klimatu proponują przesunięcie terminu składania sprawozdań za 2019 r, na 30 czerwca.

F4odpowiedz

Gość

15 styczeń 2020 o 07:16

Gość napisał:

Dzień dobry,
Czy mam jako przedsiębiorca obowiązek wystawiać też KPO na odpady komunalne? Firmy nic nie mówią na ten temat a ja szczerze mówiąc nie mam pojęcia.. 


Warto założyć nowy wątek w tym temacie. Tutaj mowa jest o sprawozdaniach nie KOP

Ale podłączam się do pytania, lecz ja jestem w tej drugiej strony czy mam przyjmować takie wystawione KPOK

F4odpowiedz

Mike

15 styczeń 2020 o 07:46

W GAZECIE PRAWNEJ ukazał się nowy artykuł pod tytułem "Komisja senacka za kolejnymi zmianami w ustawie dot. BDO" i zapis "Celem kolejnej
poprawki jest wydłużenie terminów sprawozdawczości prowadzonej przez
przedsiębiorców, gminy, marszałków województw oraz Głównego Inspektora Ochrony
Środowiska."

Co sądzicie?









F4odpowiedz

Gość

15 styczeń 2020 o 07:54

Gość napisał:


Basia1 napisał:


Jak wygląda to jeśli chodzi o wysyłkę tych sprawozdań, czy w bdo w momencie tworzenia sprawozdania jest opcja wyboru odbiorcy? a co jeśli jakaś gmina lub urząd nie są wpisane do BDO? czy już ktoś wie jak zrobić to sprawozdanie zerowe?

Gmina/urząd nie musi być w BDO. Trzeba samemu wpisać gminę. Co do sprawozdań zerowych, na infolinii przekazano mi, że należy wypełnić tylko dział 1, pozostałe pominąć a następnie złożyć sprawozdanie. 



a co zaznaczyć przy sprawozdaniu zerowym - czy ma się umowę z urzędem czy z właścicielem nieruchomości? Bez tego nie przepuści
F4odpowiedz

Gość

15 styczeń 2020 o 08:00

Gość napisał:


Dzień dobry,
Czy mam jako przedsiębiorca obowiązek wystawiać też KPO na odpady komunalne? Firmy nic nie mówią na ten temat a ja szczerze mówiąc nie mam pojęcia.. 


Przekazywane/ przyjmowane odpady komunalne wbija się .. z ręki'' na KEOK




F4odpowiedz

Gość

15 styczeń 2020 o 08:25

Witam
Czy ja dobrze rozumiem wczoraj zmieniono terminy sporządzania sprawozdań do Gmin  za II półrocze  2019r. ?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter