Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

15 marzec 2022 o 17:17

napisał:

ewitam, nie rozumiem w jakim dziale mam złożyć sprawozdanie za odpad 15 01 01, który firma odbiera od nas (papier i tektura od paczek)
to wszystko jest tak nie zrozumiałe ;( 
nie wiem o co chodzi z ewidencją odpadów, jeżeli wystawiam kpo to muszę również kartę ewidencji odpadów??? help!



Jeśli do 0,5 Mg rocznie, to nie trzeba robić KEO i sprawozdania (z rozporządzenia o ilości i rodzajach odpadów zwolnionych z ewidencji).
W przeciwnym razie - na KEO wytworzenie odpadów i przekazanie. W sprawozdaniu do wypełnienia dział XI wytworzone odpady (opcja wytworzone poza instalacjami).

F4odpowiedz

Gość

15 marzec 2022 o 23:03

napisał:


napisał:


Witam. A my mamy różne maszyny do wycinania, np plotery. Oddajemy wióry i mamy karty Kpo.
Czy to jest instalacja czy to będzie poza instalacją.?
Bo niby na stronie pisze ze maszyny nie mobilne to już instalacja.
Pozdrawiam





Do instalacji nie należą:


-środki transportu
- mobilne urządzenia techniczne, których istotą/warunkiem
funkcjonowania jest zmiana miejsca położenia (np. maszyna do
czyszczenia)
 -budynek, którego eksploatacja może spowodować emisję (przy czym jeśli
w budynku znajduje się stacjonarne urządzenie techniczne, którego
eksploatacja może spowodować emisję, to stanowi ono instalację)


Przykłady instalacji, których eksploatacja prowadzi do wytwarzania odpadów:


elektrociepłownie/ ciepłownie
- spalarnie odpadów, instalacje MBP i inne instalacje do przetwarzania
odpadów
- instalacje z branży przemysłu chemicznego/ petrochemicznego
- oczyszczalnie ścieków
- instalacje do obróbki metali
-urządzenia stacjonarne do odsysania oleju znajdujące się w warsztacie
samochodowym
- stacjonarne urządzenie techniczne służące do lakierowania czy mycia
samochodów
-maszyny służące np. do produkcji, kruszenia, obróbki, szlifowania.

























F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

16 marzec 2022 o 09:03

napisał:

Jest nadzieja widzę że ktoś wspomoże, dziękuję Pani Agnieszko. No dobra, próba nr 142 - wyszukuję w KPO po kodzie odpadu (losowo wybrałem najpopularniejszy wywóz czyli 17 01 01) w zrealizowanych przejęciach i zakresie rocznym - wyskakuje mi że jest 21 kart. Teraz robię to samo ale w zakładce "potwierdzony transport" i mam już 41 kart. Pytanie - który zakres jest właściwy do sprawdzenia, jakie ilości są tam zawarte (w sensie do zliczenia). Rozumiem że nijak się tego nie dowiem, niż otwarcie każdej karty i zapisanie sobie jakiej ilości jest tam odpad. To czysty relaks, ok.
I jeszcze jedno pytanie - wchodzę w sprawozdawczość, mój wybór to "wytwarzane odpady".
W dziale 1 mam swoje dane i w rozgałęzieniu "instalacje", gdzie wybrałem dwa wysypiska do których są dostarczane odpady. To jest dobrze, tak?
Potem niby interesuje mnie dział 11 - "Informacja o wytworzonych odpadach". Tutaj do swojego miejsca firmy dodaję "odpady wytworzone poza instalacją", czyli po kolei dodaję zliczoną ilość każdego kodu. Zakładając że mam to już zrobione i to byłoby wszystko (trzeba być optymistą, a jakże), to co dalej z tym się robi? Kiedy i gdzie się wyświetli się "zakończ i wyślij". Na filmiku instruktażowym ładnie to wygląda, ale w rzeczywistości nie widzę magicznego, zielonego przycisku.
I jeszcze zapomniałem, tego też nie wiem - Strumień odpadów - Komunalne (grupa 20) i pochodzące ze strumienia odpadów komunalnych (inne niż grupa 20). Co tu trzeba wybrać?
Przypomnę że jako wykonujący wywózki, zabieram to co trzeba z obsługiwanych nieruchomości.


1)Jeżeli jest Pan tylko wytwórcą zliczamy tylko odpady wytworzone. Nie zliczamy żadnych transportów. 2) W dziale 1 mają być tylko Pana dane- nie wpisujemy instalacji innych firm do ,których zawozimy. Jeżeli nie posiadamy inst , czyli nie przetwarzamy ,to nie wpisujemy. Wpisujemy wszystkie MPD i tu wpisujemy dane- rozpoczęcie działalności, PKD, sposób gospodarowania odpadami . 3) Dział 11 dotyczy wytworzonych odpadów. Wytwarzane poza inst i czy jest to w ramach usługi jeżeli tak  zaznaczamy . Musimy wpisać każdą gminę osobno (kod odpadu). 4) Strumień odpadów- jeżeli są to odpady z gr20 ,zaznaczamy to. Pochodzące ze strumienia- tu raczej wpisujemy z przetworzenia. Ja nie zajmuje sie komunalka dlatego u mnie jest - pozostałe. Wysyłamy sprawozdanie jak wpiszemy wszystko co nas dotyczy.

F4odpowiedz

Gość

16 marzec 2022 o 21:35

napisał:


napisał:




napisał:



Czy kod 16 01 03  R13-przekazano do odzysku można zakwalifikować jako recykling i wziąć do obliczeń?







Nie można. R13 to jest zbieranie





R13 to nie zbieranie tylko magazynowanie  poprzedzające odzysk 



R13 to proces jak każdy kolejny. Czyli już odzysk, a nie zbieranie. Zbieranie nie ma procesów.

F4odpowiedz

Gość

17 marzec 2022 o 08:20

Dzień dobry, czy jest taka możliwość, że podmiot przekazał do przygotowania do ponownego użycia i recyklingu więcej odpadów niż zebrał?

F4odpowiedz

Gość

17 marzec 2022 o 08:49

napisał:

Dzień dobry, czy jest taka możliwość, że podmiot przekazał do przygotowania do ponownego użycia i recyklingu więcej odpadów niż zebrał?


.
W przypadku niektórych odpadów - można podać suchą masę
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

17 marzec 2022 o 08:57

napisał:

Dzień dobry, czy jest taka możliwość, że podmiot przekazał do przygotowania do ponownego użycia i recyklingu więcej odpadów niż zebrał?



Jeżeli coś pozostało z poprzedniego roku, to tak - jest możliwe.
F4odpowiedz

Gość

17 marzec 2022 o 09:05

napisał:


napisał:


Dzień dobry, czy jest taka możliwość, że podmiot przekazał do przygotowania do ponownego użycia i recyklingu więcej odpadów niż zebrał?





Jeżeli coś pozostało z poprzedniego roku, to tak - jest możliwe.



Odnośnie 2021 roku wpisał tak; Zebrane 88,1630;Magazyn 17,4042;Zagospodarowanie 126,3080

a w roku 2020 miał zebranych 44,85; magazyn 25,4914, zagospodarowane 19,3586.

F4odpowiedz

Gość

17 marzec 2022 o 09:52

napisał:


napisał:




napisał:



Dzień dobry, czy jest taka możliwość, że podmiot przekazał do przygotowania do ponownego użycia i recyklingu więcej odpadów niż zebrał?







Jeżeli coś pozostało z poprzedniego roku, to tak - jest możliwe.







Odnośnie 2021 roku wpisał tak; Zebrane 88,1630;Magazyn 17,4042;Zagospodarowanie 126,3080




a w roku 2020 miał zebranych 44,85; magazyn 25,4914, zagospodarowane 19,3586.







I właśnie nie wiem jak wpisać w dziale VIII A masa odebranych i zebranych odpadów 88,1630, a masa odpadów przygotowanych do ponownego użycia i poddanych recyklingowi 126,3080?
F4odpowiedz

Gość

17 marzec 2022 o 10:24

czy kod 19 12 10 jako R1 PRZEKAZANO DO ODZYSKU - BIERZEMY DO OBLICZEŃ (URZĄD) ?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter