Baner eko soft 2023 bdo

Sprawozdania za lata 2019-2023 w BDO

Założony przez Ochronasrodowiska-PZOM 30 grudzień 2019 o 10:55

Gość

25 styczeń 2022 o 17:26

jakie odpady z grupy 19 mozna zastosować przy obliczeniu poziomu recyklingu Mr za 2021

F4odpowiedz

Gość

25 styczeń 2022 o 19:06

napisał:


napisał:




napisał:






napisał:








napisał:










napisał:






Witam
Mam pytanie czy DZIAŁ III TABELA A: INFORMACJA O ODPADACH KOMUNALNYCH NIEULEGAJĄCYCH BIODEGRADACJI uzupełniamy tylko informacją o tym co przetworzyliśmy z danego roku czy też i to co przetworzyliśmy z odpadów zmagazynowanych?

Z perspektywy ostatniej zmiany sprawozdania że w dziale IV należy podać informacje o magazynach ze wszystkich okresów to wydawałoby się że trzeba dać informacje o wszystkich przetworzonych nawet zmagazynowanych bo wtedy będzie jakiś bilans
magazyn + odebrane - przetworzone = stan końcowy

Urzędnicy do tej pory chcieli żeby dział II - dział III = dział IV - i to musiało grać

Jak teraz w dziale IV dopiszemy magazyny z lat poprzednich to znów będzie nie tak.
Proszę o pomoc w tej sprawie - bo nie wiem co pisać w tym DZIALE III A













Pani na szkoleniu mówiła, że musi się bilansować, czyli uwzględniamy te zmagazynowane też.










Właśnie jak uwzględnię te przetworzone z magazynu to będę miała na minusie bo miałam 10 Mg na magazynie (czego nie wpisuję w sprawozdaniu) odebrałam 20 i przetworzyłam 30 (bo 10 Mg z magazynu) i w dziale IV mam 0 stan końcowy i bilans sie nie zgadza bo 20 - 30 daje mi wartość ujemną (zaraz będą dopytywać że więcej przetworzyłam niż odebrałam...
Bardzo proszę Państwa o podpowiedź bo w ogóle nie wiem co robić




Witam. Próbowali Państwo zapoznać się z informacjami zawartymi na stronie BDO odnośnie sprawozdawczości?
https://bdo.mos.gov.pl/instrukcje-krok-po-kroku-system-bdo/

w FILMY – KROK PO KROKU SYSTEM BDO pkt. 7. Każdy z modułów jest tam szczegółowo omówiony. Jeśli tam nie ma zawartej informacji to proszę zadzwonić na INFOLINIĘ BDO -  22 34 04 050

Pozdrawiam.









Tak. Niestety nie rozjasnia to sprawy. Instruktaż nie wyjasnia czym są odpady ODBIERANE i MAGAZNOWANE. Potrzebujemy prostej informacji. O które odpady chodzi ? Co to za rodzaj odpadów ODBIERANE i MAGAZYNOWANE. Dwojakie odpady w jednym?






Nawet Urząd Marszałkowski chyba nie wie, bo odsyła do kontaktu w tej sprawie z właściwym Urzędem Miasta lub Gminy.
A gdzie  ma odsyłać skoro sprawozdania podmiotów odbierających odpady komunalne weryfikuje wójt, burmistrz lub prezydent miasta 



F4odpowiedz

Gość

26 styczeń 2022 o 07:38

napisał:


napisał:






Witam ,








Mam pytanie czy opłatę za pełnomocnictwo wpłacamy na konto  każdego urzędu miasta lub gminy dla którego przygotowujemy sprawozdanie ?











Tak, opłatę za pełnomocnictwo uiszczamy na konto bankowe urzędu do którego wysyłamy sprawozdanie.  
Jeśli np. składamy sprawozdanie w Łódzkim i Ślaskim opłatę uiszczam na konta obu urzędów (


A co jeśli wysyłam sprawozdania podmiotu odbierającego odpady komunalne do gmin czy do każdej gminy do której wysyłam sprawozdanie muszę uiszczać opłatę czy wystarczy opłata do właściwego urzędu marszałkowskiego dla danego województwa?
  



F4odpowiedz

Gość

26 styczeń 2022 o 07:49

Poziom skłądowania obliczamy za dwa lata 2020 r. oraz 2021 r.
czyli z podanego wzoru osobno za 2020 r. i 2021 r. czy razem ?


F4odpowiedz

Gość

26 styczeń 2022 o 09:07

napisał:




Poziom skłądowania obliczamy za dwa lata 2020 r. oraz 2021 r.
czyli z podanego wzoru osobno za 2020 r. i 2021 r. czy razem ?








Odnośnie wyjaśnień Ministra Klimatu i Środowiska czy te poziomy mają liczyć gminy czy też podmioty odbierające odpady od właścicieli nieruchomości ?
F4odpowiedz

Gość

26 styczeń 2022 o 09:30

Pytanie odnośnie:
-odpadów  innych specyficznych np. 16 01 03 opony- czy ujmowac w sprawozdaniu za 2021 r.?

-odpadów budowlanych i rozbiórkowych czy te odpady powinny być ujmowane w sprawozdaniach za 2021 r. ? szoleniowce nie potrafią odpowiedziec na to pytanie i w  materiałach szkoleniowych jest zapis TE ODPADY CHYBA JESZCZE ZOSTANĄ ZA 2021 R.
To kto ma to wiedzieć ? Dzwonicie do swoich Urzędów Marsząłkowskich ? Udzielają wam odpowiedzi?


F4odpowiedz

Gość

26 styczeń 2022 o 10:22

Niech mi ktoś podpowie: robię sprawozdanie z odbioru odpadów komunalnych do gminy, z którą mieliśmy umowę do końca 2021 roku, a od 2022 jest tam inny odbiorca. Odebraliśmy od nich odpady z gminnego PSZOKu pod koniec roku, część udało się przekazać przed nowym rokiem, ale część pojechała dopiero po nowym roku. A żeby było weselej, to KPO na te odpady są z datą 4 stycznia 2022, bo osoba za to odpowiedzialna była na urlopie. Jak to teraz ugryźć?
BARDZO PROSZĘ o poradę, bo pierwszy raz w życiu robię te sprawozdania :(

F4odpowiedz

Gość

26 styczeń 2022 o 13:02

napisał:

Niech mi ktoś podpowie: robię sprawozdanie z odbioru odpadów komunalnych do gminy, z którą mieliśmy umowę do końca 2021 roku, a od 2022 jest tam inny odbiorca. Odebraliśmy od nich odpady z gminnego PSZOKu pod koniec roku, część udało się przekazać przed nowym rokiem, ale część pojechała dopiero po nowym roku. A żeby było weselej, to KPO na te odpady są z datą 4 stycznia 2022, bo osoba za to odpowiedzialna była na urlopie. Jak to teraz ugryźć?
BARDZO PROSZĘ o poradę, bo pierwszy raz w życiu robię te sprawozdania :(



Skoro był to PSZOK gminny i KPO wystawiała gmina, to nie trzeba składać z tego sprawozdania (można gminie co najwyżej wysłać jakieś info o odpadach zebranych w PSZOK i przekazanych do przetworzenia). Jedynie gmina ujmuje te odpady w swoim sprawozdaniu do marszałka
F4odpowiedz

Gość

26 styczeń 2022 o 13:30

napisał:

jakie odpady z grupy 19 mozna zastosować przy obliczeniu poziomu recyklingu Mr za 2021


19 12 01, 19 12 02 itd. do 19 12 09 (oczywiście jeżeli poszły na recykling)

Niektórzy też twierdzą, że kompost 19 05 03 (jeżeli został wykorzystany na rekultywację składowiska) też można wliczać do Mr, ale tutaj pewności nie mam.

F4odpowiedz

Gość

27 styczeń 2022 o 08:05

napisał:


napisał:


jakie odpady z grupy 19 mozna zastosować przy obliczeniu poziomu recyklingu Mr za 2021



19 12 01, 19 12 02 itd. do 19 12 09 (oczywiście jeżeli poszły na recykling)

Niektórzy też twierdzą, że kompost 19 05 03 (jeżeli został wykorzystany na rekultywację składowiska) też można wliczać do Mr, ale tutaj pewności nie mam.



A co z 19 10 01, które zostało pozyskane z 20 40 01 i idzie na dalszy proces R4?

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter