Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

14 wrzesień 2022 o 14:51

napisał:


napisał:




napisał:



Hej. Wypełniając KPO źle wpisałam nr odpadu - zamiast 17 05 04 to 17 09 04. Transportujący i odbierający potwierdzili to. Teraz nie mogę wystawić z tej karty KEO na kod 17 05 04. Da się jakoś poprawić kod tego odpadu?







Na tym etapie już się nie da nic zrobić. Twórcy systemu BDO założyli, że jest on przeznaczony dla osób niemylnych.




Najlepiej zaewidencjonować błędne KPO na prawidłowej KEO z odpowiednim komentarzem.

Można również wpisać wagę ręcznie 0 mg

F4odpowiedz

Gość

15 wrzesień 2022 o 13:18

Witam, macie znów problem ze "znikającymi " kartami ? Jest jakiś komunikat o awarii?

F4odpowiedz

Gość

16 wrzesień 2022 o 09:30

Cześć, W BDO mam KPO z 2021 roku wystawioną z błędem. - wpisano nieprawidłowo transportującego odpady. W związku z tym nie potwierdzono transportu ale potwierdzono przyjęcie.odpadu. Karta jest zaciągnięta do KEO. Czy to może skutkować jakimś problemem w przyszłości?

F4odpowiedz

Groot

Liczba postów: 21

Od: 07.09.2022

16 wrzesień 2022 o 12:14

napisał:

Witam, macie znów problem ze "znikającymi " kartami ? Jest jakiś komunikat o awarii?



Tak, od kilku miesięcy regularnie. KPO znikają, zmieniają statusy, KPO przyjęte wracają do potwierdzenia wygenerowanego itp. Po prostu w BDO pojawiają się dane ze stanu sprzed kilku godzin. 
F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

19 wrzesień 2022 o 09:48

napisał:


napisał:


Witam, macie znów problem ze "znikającymi " kartami ? Jest jakiś komunikat o awarii?





Tak, od kilku miesięcy regularnie. KPO znikają, zmieniają statusy, KPO przyjęte wracają do potwierdzenia wygenerowanego itp. Po prostu w BDO pojawiają się dane ze stanu sprzed kilku godzin.

Problem jest zgłaszany i nadal trzeba zgłaszać do BDO .
A taką odp. odsyłają "

Dzień dobry,


Ze względu na istniejącą infrastrukturę oraz wykorzystanie replikacji
baz danych, w systemie mogą wystąpić opóźnienia w zapisie danych oraz
ich późniejszym zwracaniu. Zwłaszcza w momentach znacznego obciążenia
systemu.


Właściciel infrastruktury (Ministerstwo Klimatu i Środowiska) został
przez nas poinformowany o pojawiających się niedogodnościach, które
zgłaszane są przez podmioty korzystające z systemu."




F4odpowiedz

Gość

19 wrzesień 2022 o 15:05

Dzień dobry,

czy jest możliwe przyjmowanie odpadów komunalnych z firm na KPO a przekazywanie na KPOK? Na myśli mam kody 150101, 150102 czy 150106. Czy takie KPO powinno być zaciągnięte do KEOK danej gminy czy może być na zwykłym KEO i na tym samym KEO przekazanie, ale już za pośrednictwem KPOK? 

F4odpowiedz

Groot

Liczba postów: 21

Od: 07.09.2022

19 wrzesień 2022 o 16:43

napisał:

Dzień dobry,

czy jest możliwe przyjmowanie odpadów komunalnych z firm na KPO a przekazywanie na KPOK? Na myśli mam kody 150101, 150102 czy 150106. Czy takie KPO powinno być zaciągnięte do KEOK danej gminy czy może być na zwykłym KEO i na tym samym KEO przekazanie, ale już za pośrednictwem KPOK? 



Można przyjąć odpady komunalne na KPO. Tylko odbierający odpady musi posługiwać się KPOK, a dalej w obiegu można przekazywać na KPO. Ewidencja jak nam wygodniej - KEO czy KEOK.
Inna sprawa, to jaki jest cel przekazania na KPOK odpadów przyjętych na KPO, raczej wszyscy na ile mogą uciekają od KPOK.
F4odpowiedz

Gość

20 wrzesień 2022 o 08:51

napisał:


napisał:


Dzień dobry,

czy jest możliwe przyjmowanie odpadów komunalnych z firm na KPO a przekazywanie na KPOK? Na myśli mam kody 150101, 150102 czy 150106. Czy takie KPO powinno być zaciągnięte do KEOK danej gminy czy może być na zwykłym KEO i na tym samym KEO przekazanie, ale już za pośrednictwem KPOK? 





Można przyjąć odpady komunalne na KPO. Tylko odbierający odpady musi posługiwać się KPOK, a dalej w obiegu można przekazywać na KPO. Ewidencja jak nam wygodniej - KEO czy KEOK.
Inna sprawa, to jaki jest cel przekazania na KPOK odpadów przyjętych na KPO, raczej wszyscy na ile mogą uciekają od KPOK.

Nie można przyjmować odpadów komunalnych z firm na KPO. Do tego dłuży KPOK.

F4odpowiedz

Gość

20 wrzesień 2022 o 10:59

napisał:


napisał:




napisał:



Dzień dobry,

czy jest możliwe przyjmowanie odpadów komunalnych z firm na KPO a przekazywanie na KPOK? Na myśli mam kody 150101, 150102 czy 150106. Czy takie KPO powinno być zaciągnięte do KEOK danej gminy czy może być na zwykłym KEO i na tym samym KEO przekazanie, ale już za pośrednictwem KPOK?







Można przyjąć odpady komunalne na KPO. Tylko odbierający odpady musi posługiwać się KPOK, a dalej w obiegu można przekazywać na KPO. Ewidencja jak nam wygodniej - KEO czy KEOK.
Inna sprawa, to jaki jest cel przekazania na KPOK odpadów przyjętych na KPO, raczej wszyscy na ile mogą uciekają od KPOK.


Nie można przyjmować odpadów komunalnych z firm na KPO. Do tego dłuży KPOK.


Dzięki za odpowiedzi. Co w przypadku jeśli już mamy odebrane odpady komunalne z firm na KPO, czy mogę zaciągnąć te karty na odpowiednią KEOK i wtedy też na tej samej KEOK zaciągam przekazania na KPOK, więc bilans KEOK będzie prawidłowy. Z punktu widzenia BDO takie operacje są możliwe. Domyślam się, że te karty pewnie powinny zostać poprawione, ale szukam jeszcze innego rozwiązania.

F4odpowiedz

Groot

Liczba postów: 21

Od: 07.09.2022

20 wrzesień 2022 o 11:42

napisał:


napisał:




napisał:



Dzień dobry,

czy jest możliwe przyjmowanie odpadów komunalnych z firm na KPO a przekazywanie na KPOK? Na myśli mam kody 150101, 150102 czy 150106. Czy takie KPO powinno być zaciągnięte do KEOK danej gminy czy może być na zwykłym KEO i na tym samym KEO przekazanie, ale już za pośrednictwem KPOK? 







Można przyjąć odpady komunalne na KPO. Tylko odbierający odpady musi posługiwać się KPOK, a dalej w obiegu można przekazywać na KPO. Ewidencja jak nam wygodniej - KEO czy KEOK.
Inna sprawa, to jaki jest cel przekazania na KPOK odpadów przyjętych na KPO, raczej wszyscy na ile mogą uciekają od KPOK.


Nie można przyjmować odpadów komunalnych z firm na KPO. Do tego dłuży KPOK.




Zdecydowanie można i tak się robi. Tylko odbierający musi przekazywać na KPOK, to wynika z ustawy. Jeśli odbierający prowadzi stację przeładunkową, to nadal musi wystawić KPOK. Dalszy obieg pomiędzy firmami może być na KPO. 
F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter