Baner eko soft 2023 bdo

Ewidencja odpadów w BDO

Założony przez Aga 02 styczeń 2020 o 17:30

Gość

02 kwiecień 2021 o 15:11

Witam, 
Jesteśmy Przejmującym odpady. Moje pytanie jest co i czy w ogóle grozi nam za przejęcie odpadu, gdzie w kracie jest wskazany Transportujący bez decyzji na konkretny kod odpadu? Wydaje mi się, że takie rzeczy powinien sprawdzać Przekazujący ale jak to jest w praktyce? Czy już ktoś miał kontrole?

F4odpowiedz

Gość

03 kwiecień 2021 o 14:25

napisał:

Dzień dobry,
Czy ktoś orientuje się jak może wyglądać sprawa połączenia JPK z BDO. Chodzi mianowicie o różne ilości na FV i innej na KPO.
Jak rozwiązać sytuację jeśli na Karcie będzie inna waga niż na FV. Czy nie będzie wówczas problemu?
 Różnica wynika z faktu, że na KPO waga potwierdzona jest z zanieczyszczeniami, a na fv do płatności bez zanieczyszczeń.


Będzie tak że będą mieli więcej argumentów do ukarania.
A samo połączenie spowoduje że będzie podwójny problem z biurokracją w firmie. 

F4odpowiedz

Gość

07 kwiecień 2021 o 13:22

Posiadamy palety zwykłe, nie zniszczone.... na stanie mam jako odpad około 200 kg co oddajemy osobie fizycznej. Poza tym mamy jeszcze około 300 kg które chcemy sprzedać....Moje pytanie jak wystawiam fakturę to czy mogę bez karty przekazania odpadu ( bo nie traktuje tego jako odpad)?

F4odpowiedz

Paweł111

07 kwiecień 2021 o 13:23

Dzień Dobry. Jeżeli przekazujemy zużyte tonery firmie od której je kupujemy( nieprofesjonalnie zbierający odpady) to w karcie ewidencji w zakładce PRZEKAZANE zaznaczamy : przekazane osobom fizycznym lub innym jednostkom niebedacymi przedsiebiorcami , czy może: posiadacz odpadów zwolniony z prowadzenia ewidencji odpadów? Dziękuję z góry za odpowiedź

F4odpowiedz

Gość

07 kwiecień 2021 o 13:55

napisał:

Dzień Dobry. Jeżeli przekazujemy zużyte tonery firmie od której je kupujemy( nieprofesjonalnie zbierający odpady) to w karcie ewidencji w zakładce PRZEKAZANE zaznaczamy : przekazane osobom fizycznym lub innym jednostkom niebedacymi przedsiebiorcami , czy może: posiadacz odpadów zwolniony z prowadzenia ewidencji odpadów? Dziękuję z góry za odpowiedź



 U mnie ta sama sytuacja wystawiam tak :
Posiadacz odpadów zwolniony z obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów
Dzwoniłam do firmy i pytałam, tak kazali zaznaczyć.
Pozdrawiam

F4odpowiedz

agnieszka

Liczba postów: 710

Od: 19.03.2017

07 kwiecień 2021 o 14:30

napisał:

Dzień Dobry. Jeżeli przekazujemy zużyte tonery firmie od której je kupujemy( nieprofesjonalnie zbierający odpady) to w karcie ewidencji w zakładce PRZEKAZANE zaznaczamy : przekazane osobom fizycznym lub innym jednostkom niebedacymi przedsiebiorcami , czy może: posiadacz odpadów zwolniony z prowadzenia ewidencji odpadów? Dziękuję z góry za odpowiedź




Posiadacz odpadów zwolniony z prowadzenia ewidencji odpadów.
F4odpowiedz

Gość

07 kwiecień 2021 o 16:49

napisał:

Posiadamy palety zwykłe, nie zniszczone.... na stanie mam jako odpad około 200 kg co oddajemy osobie fizycznej. Poza tym mamy jeszcze około 300 kg które chcemy sprzedać....Moje pytanie jak wystawiam fakturę to czy mogę bez karty przekazania odpadu ( bo nie traktuje tego jako odpad)?



Całą paletę można sprzedać, nie jest to odpad więc nie ma KPO.
F4odpowiedz

Gość

07 kwiecień 2021 o 17:45

napisał:


napisał:


Dzień Dobry. Jeżeli przekazujemy zużyte tonery firmie od której je kupujemy( nieprofesjonalnie zbierający odpady) to w karcie ewidencji w zakładce PRZEKAZANE zaznaczamy : przekazane osobom fizycznym lub innym jednostkom niebedacymi przedsiebiorcami , czy może: posiadacz odpadów zwolniony z prowadzenia ewidencji odpadów? Dziękuję z góry za odpowiedź






Posiadacz odpadów zwolniony z prowadzenia ewidencji odpadów.


A sprzedawca wystawia jakieś potwierdzenie ile kg tonerów od nas odebrał? 


F4odpowiedz

Gość

07 kwiecień 2021 o 22:45

napisał:


napisał:


Dzień dobry,
Czy ktoś orientuje się jak może wyglądać sprawa połączenia JPK z BDO. Chodzi mianowicie o różne ilości na FV i innej na KPO.
Jak rozwiązać sytuację jeśli na Karcie będzie inna waga niż na FV. Czy nie będzie wówczas problemu?
 Różnica wynika z faktu, że na KPO waga potwierdzona jest z zanieczyszczeniami, a na fv do płatności bez zanieczyszczeń.



Będzie tak że będą mieli więcej argumentów do ukarania.
A samo połączenie spowoduje że będzie podwójny problem z biurokracją w firmie. 



Na KPO i fv waga ma być taka sama - info z urzędu

F4odpowiedz

Gość

08 kwiecień 2021 o 07:34

Jak mam do oddania opakowania drewniane osobom fizycznym  (do opału) to czytałam tu gdzieś na forum, że niektórzy wystawiają jakieś oświadczenia, że osoba taka odebrała ten odpad. Może ktoś wie jak takie oświadczenie wygląda?  Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter