Baner eko soft 2023 bdo

Dokumenty DPO I DPR

Założony przez GOŚĆ 26 styczeń 2017 o 15:57

Gość

27 październik 2022 o 10:18

Witam, 
Mam pytanie, czy jako przedsiębiorca, który przyjął do recyklingu odpady (150102) od osób fizycznych, czyli bez KPO, mogę na te odpady wystawić dokument DPR? 
Jeśli tak to pole dot. numeru KPO zostawiam puste, czy piszę, że to przekazanie od os.fiz.? 
Z góry dziękuję za odpowiedź. 

F4odpowiedz

Gość

03 listopad 2022 o 15:49

Czy jeśli wniosek o dokument DPR wpłynął 31 października, to jesteśmy zobowiązani wystawić DPR? W ustawie jest, że w terminie do 30 dni jest obowiązek wystawienia dokumentu, a co jeśli w tym przypadku 30 dzień wypadł w niedzielę i wniosek jest z datą 31 dnia miesiąca? 

F4odpowiedz

Groot

Liczba postów: 21

Od: 07.09.2022

04 listopad 2022 o 09:40

napisał:

Czy jeśli wniosek o dokument DPR wpłynął 31 października, to jesteśmy zobowiązani wystawić DPR? W ustawie jest, że w terminie do 30 dni jest obowiązek wystawienia dokumentu, a co jeśli w tym przypadku 30 dzień wypadł w niedzielę i wniosek jest z datą 31 dnia miesiąca?



Tak, podobnie jak w KPA, w Kodeksie cywilnym, który miałby tu zastosowanie, jest zapis: 
Art. 115. Jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy lub na sobotę, termin upływa następnego dnia, który nie jest dniem wolnym od pracy ani sobotą. 
F4odpowiedz

Gość

15 listopad 2022 o 13:09

napisał:

Czy jeśli wniosek o dokument DPR wpłynął 31 października, to jesteśmy zobowiązani wystawić DPR? W ustawie jest, że w terminie do 30 dni jest obowiązek wystawienia dokumentu, a co jeśli w tym przypadku 30 dzień wypadł w niedzielę i wniosek jest z datą 31 dnia miesiąca?



U S T AWA
z dnia 13 czerwca 2013 r.
o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi1)
Art. 23, pkt. 6a.

Jeżeli po upływie terminu określonego w ust. 6 wprowadzający produkty
w opakowaniach, organizacja odzysku opakowań, organizacja samorządu
gospodarczego, o której mowa w art. 25 ust. 1, lub wnioskodawca określony w ust. 5,
w tym również ci, którzy nie przekazali odpadów opakowaniowych do recyklingu,
złożyli wniosek o sporządzenie dokumentu DPR, nie później jednak niż 2 miesiące od
upływu kwartału, w którym odpady opakowaniowe zostały przekazane do recyklingu,
przedsiębiorca prowadzący recykling odpadów opakowaniowych może sporządzić ten
dokument.
F4odpowiedz

Gość

12 styczeń 2023 o 10:43

Witam,

mam 2 oddziały.
Firma przekazuje do mnie odpad do oddziału X i wnioskuje o DPR. Czy mogę wnioskować do mojego recyklara o DPR na podstawie przekazania z oddziału Y

F4odpowiedz

Gość

19 maj 2023 o 13:47

Witam
Jesteśmy firmą, która przetwarza odpady 150102. Chcemy rozpocząć współpracę z firmą, która nam te odpady będzie dostarczać, ale będą potrzebować od nas DPR. Z tego co wiem, aby taki dokument móc wystawić trzeba przejść audyt. Gdzie mogę znaleźć namiary na audytora w województwie opolski, dolnośląskim lub najbliższym?

F4odpowiedz

Gość

19 maj 2023 o 15:02

Co zakład przetwarzania odpadów 150102 musi zrobić aby móc wystawiać DPR? 

F4odpowiedz

Kinga11

Liczba postów: 76

Od: 23.06.2022

22 maj 2023 o 08:22

napisał:

Witam
Jesteśmy firmą, która przetwarza odpady 150102. Chcemy rozpocząć współpracę z firmą, która nam te odpady będzie dostarczać, ale będą potrzebować od nas DPR. Z tego co wiem, aby taki dokument móc wystawić trzeba przejść audyt. Gdzie mogę znaleźć namiary na audytora w województwie opolski, dolnośląskim lub najbliższym?



Audyt recyklera przeprowadza się po minionym roku  - do końca kwietnia następnego roku (czyli najpierw prowadzi się działalność, potem audyt z tej działalności) i nie zawsze jest wymagany (jeśli w decyzji jest wpisana ilość odpadów przeznaczonych do recyklingu poniżej 400 Mg- to nie ma wymogu audytu). 
F4odpowiedz

Gość

22 maj 2023 o 09:15

napisał:
Czyli w tym momencie mogę wystawiać DPR, a po roku przejść audyt? A co się dzieje w momencie kiedy wystawię DPR i nie przejdę audytu? Przetwarzamy odpady, które po R3 tracą status odpadu więc  nie powinno być problemów, ale nie wiem na czym ten audyt polega dlatego się zastanawiam.


napisał:


Witam
Jesteśmy firmą, która przetwarza odpady 150102. Chcemy rozpocząć współpracę z firmą, która nam te odpady będzie dostarczać, ale będą potrzebować od nas DPR. Z tego co wiem, aby taki dokument móc wystawić trzeba przejść audyt. Gdzie mogę znaleźć namiary na audytora w województwie opolski, dolnośląskim lub najbliższym?





Audyt recyklera przeprowadza się po minionym roku  - do końca kwietnia następnego roku (czyli najpierw prowadzi się działalność, potem audyt z tej działalności) i nie zawsze jest wymagany (jeśli w decyzji jest wpisana ilość odpadów przeznaczonych do recyklingu poniżej 400 Mg- to nie ma wymogu audytu). 



F4odpowiedz

Kinga11

Liczba postów: 76

Od: 23.06.2022

23 maj 2023 o 08:08

napisał:


napisał:
Czyli w tym momencie mogę wystawiać DPR, a po roku przejść audyt? A co się dzieje w momencie kiedy wystawię DPR i nie przejdę audytu? Przetwarzamy odpady, które po R3 tracą status odpadu więc  nie powinno być problemów, ale nie wiem na czym ten audyt polega dlatego się zastanawiam.




napisał:



Witam
Jesteśmy firmą, która przetwarza odpady 150102. Chcemy rozpocząć współpracę z firmą, która nam te odpady będzie dostarczać, ale będą potrzebować od nas DPR. Z tego co wiem, aby taki dokument móc wystawić trzeba przejść audyt. Gdzie mogę znaleźć namiary na audytora w województwie opolski, dolnośląskim lub najbliższym?







Audyt recyklera przeprowadza się po minionym roku  - do końca kwietnia następnego roku (czyli najpierw prowadzi się działalność, potem audyt z tej działalności) i nie zawsze jest wymagany (jeśli w decyzji jest wpisana ilość odpadów przeznaczonych do recyklingu poniżej 400 Mg- to nie ma wymogu audytu). 


Informacje na temat audytu znajdziesz - od art. 46 ustawy o gospodarce opakowaniowymi i odpadami opakowaniowymi (audytor sporządza  sprawozdanie z audytu i przekazuje m.in. do WIOŚ;  jak są nieprawidłowości to WIOŚ może nałożyć kary, itd.).





F4odpowiedz
Nowa odpowiedź
Jeśli chcesz odpowiedzieć bezpośrednio na wybraną wypowiedź, kliknij opcję „odpowiedz” lub „cytuj” na dole każdego posta

Newsletter